Plačilo vrtca

tema je zaklenjena

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

13. sep 2008 20:36

 

Ne, moji otroci niso zafrustrirani, ker ne nosijo (zgolj) oblačil z znamkami. Sta zavoljo drugih stavri dovolj samozavestna, da nosita tisto, kar jima je všeč, četudi iz H&M, ali iz Victoria"s Secert perilo, če se hčeri že zahoče. Alipa sploh brez kakšne znamke, pač izvelečeno iz nekega kupa, ker jima je bilo všeč.

Hočem reči, da zavoljo znamk na oblačilih ali obutvi ali na čem že  trpijo samo tisti, ki so nesamozavestni in je to edina reč, s katero se med vrstniki lahko uveljavijo. Moja dva sta se uvelajvila v športu in kot veseljaka v družbi, pa nihče še opazil ni, da se sin pripelje z beemvejem (če smo mu ga že posodili), ali da ima hči na nogah sandale za 350 evrov (ki jih je od tete dobilaza darilo, ker se ji sami zdi škoda dati toliko denarja za obutev). Tako, da meli 79, ni vse v znamkah in denarju, in tudi otroci strašev, ki bi si to lahko privoščili, lahko otroke vzgojijo tudi drugače, kot da jim vtepajo v glavo,da je samo videz pomemben.

 

In še to. Če se znaš organizirat, imaš čas za igro z otrokoma, pospravljanje, likanje in čiščenje, za dobro službo, peko peciva, skrb za lastno podobo in čas samo zase, potem pa tudi za dober seks. In še za veliko drugih reči, ki osrečujejo.

 

Četudi imaš ti vse to, morda le brez peke peciva, ti pa en bistven kolešček v glavi manjka. Vsaj za moj okus ozroma glede na tvoj način komuniciranja z vsemi tistimi, ki ti ne dajo prav. Kaj pa ti veš, kaj me sicer v življenju počnemo, razen da visimo tu gor na kulinariki?  A misliš da moj sin pri treh letih ni govoril treh jezikov?  Pa da jaz (in množica drugih tu gor) razen slovenščine in kuhalnice ter delanja otrok res ne zmoremo nič drugega? Kaj pa če imam jaz le enoizmensko delo,  dva in pol krat večjo plačo od tebe in lahko za povrh še malo več kot ti tudi med službo visim na kul slo in drugih portalih, pa še treba se mi ni bat, da bi mi šef izza hrbta gledal? Ker četudi me vidi, nič ne reče, kvečjemu kak zafrkantski mali dobi od mene. Pa sem v d.d. v službi, in tudi solatnik nisem. Torej? Ne se imet za nekaj več od nas. So ti zadovoljna dekleta na tem portalu marsikatero modro besedo namenila, pa ti v svoji zaslepljenosti ne sprevidiš, kako zelo ozka si v svojem razmišljanju. A smo vsi mi bebci samo zato, ker ne trobvimo v isti rog s teboj? Daj no. S kolikim tu gori se moje mnenje o drugih temah razhaja, pa zato ne pljuvamo vse povprek?

 

Daj no, skuliraj se malo, nisi edina zveličavna pod soncem, tudi kdo drug pod tem ljubim nebom je izkusil nekaj življenja, očitno uspešnejšega in bolj polnega od tebe. Torej ti lahko zavidaš njim. Me tebi res nimamo česa zavidati.

 

Mimogrede, kdaj si se zadnjič namsejala, takole iz srca? Po moje že dolgo ne, sicer ne bi takih odgovorv kvasala.

Mamamia

 

 

mamamia

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

13. sep 2008 20:59

U, a res jade? Pol greva pa takoj delat! Aja, zdaj še ne smeva, pa tudi smisla ne bi bilo, dokler tale ven ne pride, ne? No, spomni naju čez par mesecev, hehe. Saj sem vedela, da obstaja nek razlog, zakaj si želiva met več otrok! To da so noro luštkani, pa se skoz smejejo (kljub temu, da priznam, moja niti enega jezika še ne govori! ajoj, kakšna mama, hehe) in da se je fino cel popoldne z njimi zabavat že ni noben razlog, a ne? Sploh ker Ronja trenutno hodi naokoli v tvojem bodiju - pa še brez plenice... (ps: še enkrat hvala - ko bom lahko, se ti bom enkrat oddolžila, ti se pa spomni, kako, ok? Pa darjuška tudi, zdaj ji ravno začenjajo bit prav tvoje oblekice!) Papa, lahko noč, pa eno bolho za pomoč, če nimate vsega stanovanja dezinficiranega, seveda;) Veri

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

14. sep 2008 6:33

meli devetinsedemdeseta,

vsi se spravili na tebe pa evo se tudi  jaz  okorajžim.

A se ti ne zdi, da je s tabo nekaj narobe če moraš na vsakem koraku povdarjat, kako imaš dobro službo in veliko plačo ter dober avto? A se ti ne zdi, da so tudi ljudje, ki imajo drugačne vrednote, in take, ki povdarjajo denar in avtomobile ( pa znane znamke, magari omenjene mimgrede ) tudi ovrednotijo z drugačnimi merili kot so tvoji? Kaj pa če bi nekajkrat prebrala kaj je napisala  Veri ( pa ne le ti ) in to poskusila razumet?

pa brez zamere

ežoj

neznan uporabnik

14. sep 2008 8:08

kdo je pa poudarjal znamke , avte in podobno???pri nakupu avta sem gledala na varnost ne pa na izgled ali znamko!pač rabljenega nočem ker nikoli ne veš kdo ga je vozil, popravljal ipd.kdo je omenjal dobro službo?razen enkrat ko sem napisala da grem pač prej domov? pa veliko plačo??a zate je 850 evrov veliko? nikoli nisem rekla da je moja vrednota denar ampak sem realist in danes je pač tako de je denar pomemben in kdor to zanika laže. če ste tako srečni in zadovoljni zakaj se potem čutite užaljene?očitno ni vse tako kot izgleda a ne? tudi to koliko jezikov zna moj ali vaši otroci ni merilo za srečo...zabitost pa tudi ne!moj otrok pač dela in se ukvarja s tistim kar ga zanima...pa čeprav gre kakšenkrat za muhe enodnevnice. napadli ste najprej vi mene ne pa jaz vas. kar sem napisala je bil direkten odgovor nekaterim osebam, tisti pa ki se je pridružil in mene zmerjal brez da bi sploh kaj debatiral z mano pa je samo še en dokaz več da se počutite užaljene ker v resnici niste tako zadovoljne/i kot to skušate prikazati. anyway ne da se mi več zgubljat besed zato prosim da tisti ki lahko, to temo zaklene. pa lepo se imejte meli79

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

14. sep 2008 8:37

meli79 je napisal/a:
napadli ste najprej vi mene ne pa jaz vas. meli79
No, to ne drži. Prva si napisala ti mizarki, da kaj dela otroke, če nima denarja. Pred tem tebi nihče ni napisal nič žaljivega, dobila si le nasvete, kako rešiti stisko, ki te spravlja v depresijo. Potem pa, tako kot ti z drugimi, tako drugi s tabo. Tudi meni si napisala kar nekaj žaljivk, ki ti jih jaz nisem. Najprej sem mislila, da si res uboga in rabiš pomoč. Zdaj vem, da si uboga in da pomoči ne rabiš na onem naslovu, ki ti ga je vendy natipkala, ampak kje drugje. Ne bom ti več solila pameti, živi po svoje, otroka nauči, da je denar najpomembnejši, pa bo zagotovo lažje fural skozi življenje.... jaz pa grem zdaj po moža, je pred tremi urami rekel, da gre v bife na kavo, pa ga še ni... matilda

pouhek  

član od: 24.8.2005

sporočila: 273

14. sep 2008 8:54

... to ste mi popestrili sivo nedeljsko jutro ...

neznan uporabnik

14. sep 2008 8:59

zdaj ko sem si ogledala vaše albume mi je vse jasno...sami debeli stari kmetavzarji...a vas ni sram?pa jasno da ste revni če vse vase zbašete....loni zdaj vem zakaj nimaš frocev...tudi nikoli jih ne boš imela...katastrofa....očitno res šparate pri vsem...od mila do šampona...razen pri hrani, muahhaahahaha....kakšne ste ej...pa vse zapuščene...zgledate starejše 10 let mater...pa veri in jade...a ste v 80ih zaspale al kaj???marija zakaj ne obstaja fashion police?! kako frizuro pa imate?!a vas ni sram...si bodo tujci ki vas vidiijo mislili da je slovenija 100 let za kačami....sramota....ok za enega otroka če imate še nekako štekam ampak 2 in več ??kdo pa vas je lahko več kot 1x nategnil?????? muahahahaha grdobe debele.... uuu zgražajte se kolk sem žleht ja, dol mi visi....zdej res vidim da mi niste niti do gležnjev ne do kolen....katastrofa...ene spodobne osebe med vami...sramota meli79

neznan uporabnik

14. sep 2008 9:00

matilda verjetno drugo **** tale tvoj možek meli79

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

14. sep 2008 9:03

meli, ti si se že dovolj razkrila, ne rabimo tvojega albuma. Mene bi bilo sram, sploh če je številka v tvojem nicku letnica rojstva. Res si poišči pomoč. matilda

leni1  

član od: 26.2.2007

sporočila: 295

14. sep 2008 9:04

Jaz bi se na tvojem mestu izpisala iz kulinarike.Kako lahko govoriš debele če nikogar sploh osebno ne poznaš.Zdej ne vem a smo vsi tuki gor čudni al pa si samo ti čudna? leni1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti