Nenavadne kombinacije

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

12. sep 2008 17:39

Uh, slivovi cmoki in solata so pa ja fajn! Ocvirki so pa itak zakon- občasno, se razume. fresh

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

14. sep 2008 17:03

Kombinacija,ki meni in še mnogim negre skupaj jabolčna čežana in pire krompir.Reveži ubugi se mi kar smilijo,ko dobijo to za večerjo.Edina dobra stran te kombinacije je da se z njo človeka brez težav nahran chappy

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

14. sep 2008 17:32

Meni je ful nenavadno makaroni+sladkor in pa najljubša jed moje sestrične----hruška s kečapom???!!! Roncolino

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

15. sep 2008 22:42

Na Škotskem sem jedla naslednjo nenavadno jed: tablica čokolade med dvema tankima kosoma kruha, dunajsko panirano in ocvrto. Kaj naj vam rečem?! Ne morem se odločiti, ali je bilo dobro ali ne. V bistvu boljše od tistih njihovih krvavic, prednic naših krvavic. Tisto je bilo višek gravža. mimika

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

16. sep 2008 9:14

Pri nas smo na smučanju jedli testenine z nutelo

moj ne je paštete, če ni čez premazana paradižnikova mezga (koncentrat) - pa je tudi meni super,

nečakinja je jabolčno čežano z makaroni

jaz obožujem surove repke škampov (ali kozic) v navadnem jogurtu

še bi se kaj našlo, pa se sedaj ne spomnem.

 

Ampak ežojeva ideja s krvavicami in kislim zeljem

MM

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

16. sep 2008 9:15

No, pa jed, ki jo je kuhala moja stara mama: fižol, jabolka - kuhano kot kompot

MM

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

16. sep 2008 9:40

Makaroni v orehih in sladkorju - to smo jedli v vrtcu. Na smučanju pa res zapašejo široki rezanci z lešnikom, sladkorjem in cimetom in če še malo zabeliš z nutello.... Ampak jaz to zmorem jesti samo na smučanju, pa snežiti mora zraven, brez tega štimunga pa nekako ne tekne. Vendelina jr.

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

16. sep 2008 9:58

Našega starega ata smo zadnjič zalotili, da si je v govejo juho stresal napolitanke. Je rekel, da mu paše. Jaz pa dlje od masla in gor narezanih banan ali kumar še nisem prišla, če odštejemo kulinarične mojstrovine moje mami. Enkrat mi je skuhala mlečno juho iz hrušk, da je ona to jedla ko je bila mala. No, ni bilo slabo za jest, samo sem ji rekla, da naj to ne kuha prepogosto. Jelenckova

evagirl  

član od: 4.10.2007

sporočila: 276

16. sep 2008 10:13

Joj nekaj je pa res ful nenavadnih kombinacij. Nekaj je takih,ki jih tud jst jem in se mi zato niso zdele nenavadne. Drugač pa na Primorskem jedi tudi zgoščujemo z moko (vedno) pa jst mam tud rada avokado z mešan z velik različnimi stvarmi...najraje z banano,sokom limete in malo sladkorja (to ni nenavadno) :) Meni se je zdelo to s šunko in potico ful čudno,ko je fant prvič jedu skupi (pri nas tega nismo navajeni) :) Drugač pa obožujem kompot iz bučk. Palačink z zenfom in ajvarjem in ne vem kaj vse sm še prebrala pa tudi še nism probala... :) evagirl

Kozmeja  

član od: 7.12.2005

sporočila: 409

16. sep 2008 10:25

Zelena solata ali naribano korenje z bučnim oljem, ščepcem soli in rozinami. Brez kisa. Pa bel kruh, tenko namazan z maslom in gorčico. Naredila sem tudi kandirane buče - zelo okusno. Tudi meni ne paše kombinacija pire krompirja in jabolčne čežane, me je bilo kar strah dne, ko nam je babica to jed skuhala za kosilo. Kozmeja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti