Angleški kuharski izrazi

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

25. mar 2013 9:18

Jaz dodajam, da Philadelphie kot jo uporabljajo američani za cream cheese frosting in cheesecakes pri nas ni za dobiti. Zelo je mastna in trda skoraj kot maslo. Tako je tudi pakirana. Iz naše philadelphie bo cream cheese frosting nekaj pretekočega za lepo brizganje. Jaz priporočam pomursko krem maslo.

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

25. mar 2013 10:57

S tem, da je buttermilk spet nekaj drugega, kot pri nas. Pri nas je to tekočina, ki ostane po izdelavi masla, ki je motna, vendar bolj prosojna tekočina, kot mleko, vsekakor pa ni bela. To kar imajo američani za buttermilk je pa po izgledu kot tekoči jogurt (mogoče malo bolj gosto).

primer

Če piše buttermilk v receptu, jaz uporabim kar jogurt.

Včasih je potrebno res kar nekaj raziskave, predno zakapiraš recept, ampak če se ravnaš po zdravi pameti in daš nekaj približnega, je zelo težko tako faliti, da bi iz recepta nastalo nekaj popolnoma drugega.

 

Urša

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

25. mar 2013 12:46

Buttermilk je kislo mleko in ne, philly cheese ni  niti približno tako trd kot maslo.

Vanja

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

25. mar 2013 13:19

glavno, pri nas ga niti slucajno ni pravega. Pakiran je pa ko maslo in trsi kot nas v posodicah

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

25. mar 2013 13:27

bannanna, zato ker obstaja v "soft" in "brick" varianti. In za "frosting" tako in tako rabiš "zmehčano" verzijo.

 

Loni Makaroni

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

25. mar 2013 13:41

fotke pri receptu kazejo drugace. In ocitno so tudi vse moje pekarske prijateljice nesposobne NarediTi kremo iz sircka ki drzi obliko. 

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

25. mar 2013 13:52

Loni je napisal/a:

bannanna, zato ker obstaja v "soft" in "brick" varianti. In za "frosting" tako in tako rabiš "zmehčano" verzijo.

 



Loni Makaroni

 

Brik varianta je normalna, obstaja tudi Whipped, ki ima večji volumen in je lepše mazav direkt iz hladilnika, kot brikc varianta. S tem, da je tudi brick mazav v primerjavi z maslom.

Brick pakunga je bolj ekonomična kot karkoli drugega, če pa pogledam na policah je pa takoj jasno, kateri izdelki so uvoženi iz EU. Ti so namreč dosledno v lepših pakungah. Če pogledamo samo, v kakih steklenicah je mleko. Živ obup od dizajna. :)

 

 

 

 

 

Vanja

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

25. mar 2013 14:17

Loni, če se ne motim, se bannanno ne da in ne da prepričat, da se lahko iz pri nas kupljene Philadelphije naredi obstojna krema pri temle receptu

lp

 

mzm

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti