Molji

limona  

član od: 27.8.2003

sporočila: 231

8. sep 2008 9:22

Nola ideja je dobrodošla. Niti pomislila nisem na zmrzovalnik na tak način, čeprav vsako leto fižol in suhe gobe shranim vanj, ravno zaradi moljev. lp

jedert  

član od: 31.7.2008

sporočila: 77

11. sep 2008 16:09

Odkar sem brala te zapise o moljih, sem postala kar nekam paranoična, se mi zdi. Vneto pregledujem po vrečkah, če kje kaj leze, vse suhe začimbe pred uporabo najprej natresem na dlan in pogledam, če ni med njimi kaj živega. In prejle, ko sem ravno vzela v roke polento v že precej nazaj odprti vrečki (ki ji rok trajanja sicer še dolgo ne bo potekel) in zagledala nekakšne nitkaste stvari, ki so se vlekle po vrečki, sem se takoj vprašala, je to prva stopnja moljev? Semen za kruh si sploh ne upam več kupit (kako pa naj vem, da niso okužena?). Ojoj, ojoj, kdo ve, koliko začetnih zasnov te golazni smo že pojedli (in preživeli, to je sicer tudi res). jedert

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

11. sep 2008 17:33

Po enem tednu,se mi je en molj prilepil na listek.Vse pregledala in našla v eno odprti vrečki gresa nitke.Vse pomila z oljem čajevca in upam da bo sedaj mir. lp goga

Pecenka  

član od: 23.1.2007

sporočila: 225

11. sep 2008 20:26

Grem jutri kupit te lističe in olje čajevca, pa da vidimo kakšno je stanje. Pecenka

baška  

član od: 24.3.2008

sporočila: 221

12. sep 2008 11:08

dva dni pred odhodom na morje je mož prinesel domov iz trgovine neko čistilo, ki je imelo za reklamo "listič" za molje. ker mi tako ali tako moljev nimamo! sem pač kar tako nalepla na notranjo stran omare ta listič, da ga pač ne vržem vstran. in gremo lepo za 14 dni na dopust. ko pridemo domov, me naslednji dan hčerka pokliče v kuhinjo in pravi, naj pogledam v omaro. doživela sem totalni šok. hčerka je rekla, da sem pogledala, kot ona v reklami. listič je bil poln! moljev, ki so še tudi migali. moram povedat, da imam vse sestavine za kuhanje v taperware posodi in precej tega sem vzela tudi na morje. naslednje dni sem nastavila nov listič in celi element ščistila. in v naslednjih 14 dneh sem imela ponovno poln listič moljev. opažam pa, da mi zvečer na veliko letajo, ko imam odprta okna in prižgane luči. pa pri sosedih je tudi tako. sedaj sem pa dala na vato olje 31 in bom videla, kaj se bo zgodilo. mogoče bo zaleglo. lep pozdrav vsem sotrpinkam... baška

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

13. sep 2008 15:18

Tudi sama kupljeno moko in podobna potencialna gojišča vedno najprej zmrznem za kakšen dan. Nazadnje sem opazila, da so se molji zaredili v mačjih briketih, ki sem jih hranila v omarici na balkonu - tudi to je potrebno imeti hermetično zaprto. Za odganjanje moljev, ki priletijo od zunaj, pa poskusite z lovorjem; jaz v kuhinjske omarice nastavim lističe lovorja in odkar ga uporabljam, moljev še nisem imela. Baje jim strašno smrdi. Srečno. RadaJem

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

16. sep 2008 16:41

Evo tudi pri meni frčijo po špajzu pa imam vse zaprto v steklenih kozarcih z navojem, bog ve kaj jim je tam not tako všeč. Sem pa danes kupila lističe in imela cele kolobocije z njimi, bi bila fajn skrita kamera, sem bila brihtna in najprej odlepila sperdnjo stran potem pa še zadnjo. Pol pa zalimaj listič gor, če lahko, se je vse lepilo, na roke, kozarce, komaj sem dol odlepila se mi je listič prilepil na zavoj plastičnih kozarcev, komaj sem ga dol odtrgala, da vam ne govorim, da je bil listek za stran, ker se je gor nalepila plastična vrečka...

fakin712  

član od: 29.3.2005

sporočila: 2682

16. sep 2008 16:50

Jade LP! fakin712

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

16. sep 2008 16:53

Da ne govorim o tem, da sem si še en majhen del roke podepilirala, ko sem zadevo dol vlekla...

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti