Klavirska harmonika!

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

5. sep 2008 9:34

Ni moj sin gre letos v četrti razred harmonike in smo z 48 basno Hohnerco zdržali do letos. Sedaj smo jo menjali za 80 basno. Ti pa svetujem nakup v tujini (Hrvaška). Cena 48 basne harmonike stane v Slov. cca 760 eu. swarovski

delfina  

član od: 20.10.2007

sporočila: 26

10. sep 2008 14:42

Tudi mi imamo enake težave glede nakupa klavirske harmonike. Mi naj bi kupili 80 basno harmoniko. Nakup pri Kvantu nam je učitelj odsvetoval, ker so slabe kvalitete, so težke in potrebujejo veliko zraka. Sedaj iščemo rabljeno harmoniko. Se priporočam! Tebi SY pa želim veliko uspeha pri iskanju harmonike ! delfina

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

10. sep 2008 15:33

Za enkrat sm jo naročila pri Kvantu, danes že čaka na pošti. Učiteljico sem vnaprej spraševala, kaj misli o tej firmi in je rekla, da je ne pozna, tako da si nisem mogla s tem pomagat. Nesla jo bom k njej in naj jo pregleda. Če ne bo vredu, jo lahko v dveh tednih vrnem. A se mogoče dobijo za harmonike torbe na kolesa? Mi smo od glasbene ravno toliko oddaljeni, da gremo peš, in ravno toliko, da je harmonika pretežek tovor za nosit. hvala, LP

tabina  

član od: 15.2.2005

sporočila: 474

13. sep 2008 19:45

Pozdavljena Sy, ne vem, če ti bo moj odgovor kaj v pomoč, še posebej, ker sem šele danes naletela na to temo. Tudi mi se glasbeno opremljamo; ker kupujemo kar dva instrumenta, zato še toliko bolj premišljeno. Sprehodila sem se po bolhi, klicala na vse mogoče strani, si ogledovala novo, iskala informacije...in nazadnje smo se odpeljali iz MB v Velenje, kjer zraven novih prodajajo tudi rabljene zadeve. Približno polovica cene, kar pri zasebnih prodajalacih (najbrž zaradi čustvene navezanosti) skoraj ne dosežeš. Vsaj pri flavti je tako, da je menda celo bolje kupiti rabljeno, jo dati prepihati in je potem menda kakovostnejša kot nova. Nekdo je omenil, da je tudi pri harmoniki tako; zato morda ni napak, če malce pogledaš po rabljenih stvareh na netu. V tej trgovini sem videla čudovite rabljene frajtonarce, klavirske harmonike, kaj vem kaj še vse... Pa veliko glasbenih užitkov, močne volje in nezrahljanih živcev želim :) (meni mlahša hči grozi, da ko bo večja, bi pa bobne igrala...) tabina Sporočilo je spremenil(a) tabina dne 13. sep 2008 19:47:36

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

14. sep 2008 16:30

Jaz bi samo rekla,da ne na vrat na nos kupit nekaj naj naj boljšega :).Brat je 4 leta hodil v glasbeno igrat harmoniko....3. leto ga je minilo,a je mami hotela,da imam vsaj osnovno glasbeno če je že začel.Takrat je harmnko postavil v kot za 5 let. Letos si je v glavo zapičil,da bo igral frajtnoarco.Dobil jo je pri dedku in začel hodit na privat ure....a kmalu ugotovil,da je harmonika (ki je stara 40 let :D) čisto prešvoh in je celo poletje delal samo zato,da konec meseca dobi novo frajtonarco. So pa inštrumenti prej drage zadeve... Tabina,jaz sem tudi vedno želela bobne.Pa me je minilo ko je brat igral električno kitaro---že tisto zbijanje je paralo živce :D Roncolino

Luna70  

član od: 19.11.2004

sporočila: 7

14. sep 2008 16:56

Sy, žal sem temo opazila šele zdaj, ko verjetno harmoniko že imate. Pa vseeno mogoče nasvet za kakšnega drugega glasbenega navdušenca. Ko je moja hči želela igrati sintisajzer sem ji seveda skušala to omogočit. Razmišljala sem tako, kot še nekateri tu gor, kaj pa vem koliko časa jo bo to sploh zanimalo. Pogovorila sem se z učiteljem, ga vprašala, če se da sposoditi, pa je rekel, da ne sposojajo, bo pa do naslednje ure pogledal, če je kakšen primeren odpisan - še vedno v bistvu dobro delujoč za začetnika - za simbolično ceno. Nakup novega se lahko opravi kasneje, če otroka stvar resno zagrabi. In res našel je enega, ga še malo poservisiral in prodal za desetino cene novega, dve leti je služil, ko je imel premalo oktav in smo šele po dveh letih kupili novega. Hotela sem rečt, da se mogoče splača malo povprašat po glasbenih šolah, ko nismo prepričani koliko časa bo naš nadobudnež pri nečem vstrajal... Lp, Luna70 Luna70

valči  

član od: 5.2.2006

sporočila: 197

14. sep 2008 18:15

Moj mož se malo ukvarja s harmonikami, pa sem ga vprašala, če se da kaj dobiti. Pa pravi, da trenutno primanjkuje rabljenih klavirskih harmonik (takšnih pametnih- kvalitetnih). LP valči

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

14. sep 2008 22:37

Tabina, prosim, poglej na ZS. Hvala za vaše nasvete, veliko mi pomenijo. Dobila sem Kvant harmoniko, vendar je prevelika za sina (60B pri Kvantu po velikosti ni enako 60B pri Hohnerju), tako da jo moramo vrnit. Zato še vedno iščem kaj rabljenega, vendar solidnega za začetnika.

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

15. sep 2008 8:10

Jaz ugodno in poceni prodam 80 basno klavirsko harmoniko,velika je kot 60 basna. Je še iz mojih časov, vendar je že kar nekaj časa ne uporabljam več. Je kot nova, dobro je služila svojemu namenu. Ima tudi 3 ali 5 registrov, ne spomnim se več in ker nisem doma, tudi pogledati ne morem. Jaz sem jo s pridom uporabljala celih 6 let nižje glasbene šole, potem pa sem presedlala na klavir in kitaro.

Če jo kdo rabi, naj se mi javi.

Kyara

Sy  

član od: 11.12.2003

sporočila: 1057

15. sep 2008 9:43

Kyara, lepo prosim za mere, da vidim, kako bi bla sinu. Sporočilo je spremenil(a) Sy dne 15. sep 2008 09:44:58

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti