Kuhan krompir

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

3. sep 2008 9:10

Jaz računam eno uro za pire - ziher je ziher. Kadarkoli sem karkoli počela v krajšem času, je bil vsaj en kos nekje na sredini še malo natur, da ne rečem na pol surov. Je pa res, da se krompirjevih vaj lotim samo ob večjih eventih v večjih piskrih (pa k ribi v rorju), ker nisem ravno blazna ljubiteljica te jedi. Vendelina jr.

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

3. sep 2008 9:13

hehe, Vendy, se vidi, da nimaš čižotov: midva tudi nisva krompirjevca in sva po moje odkar mala je gosto hrano, pojedla več krompirja kot prej v vseh svojih skupnih letih:) Ga namreč obožuje (no, saj ma vse rada, ampak krompir res zelo), pa lepo se da kombinirat z zelenjavo, da nastanejo pireji, ki jih je kolikortoliko lahko nest v usta (tekoče stvari odpadejo, ker se žlica parkrat na poti do ust obrne, trde so pa smotane za grist, če imaš samo 10 zobkov...) Veri

LENČA  

član od: 30.5.2006

sporočila: 354

3. sep 2008 22:36

Jaz krompir prejšnji dan olupim, zrežem in pustim v mrzli vodi do naslednjega dne. Za tenstan krompir pa ga prejšnji dan skuham, olupim, zrežem, dodam malo olja ter zaprem v npr. TW posodo. Naslednj dan pa ga samo prepražim in začinim. Čas kuhanja, pa je seveda odvisen od velikosti koščkov krompirja. Če se mi recimo mudi, narežem manjše, pa je hitro kuhan. Če ga kuham neoluplenega ponavadi izbiram manjše, približno enako velike in ko vrejo od 20 do 30 minut so tudi vedno kuhani. Ja če pa daš enega večjega in ene manjše, pa ta veliki ostanejo na sredini surovi. LENČA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti