Krojaška lutka

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

tema odprta - 27. avg 2008 20:57 | ogledi: 12.898 | odgovori: 16

Hči bi si rada nabavila raztegljivo krojaško lutko, na kateri lahko pomerjaš oblačila od številke 36 do 42. Ne vemo pa, kje se taka lutko lahko kupi. Prijateljica ji je svetovala, da jo kupi v Udinah, kjer naj bi bila dosti cenejša kot pti nas, kjer baje stane okoli 300 eurov. Ne ve pa, kje pri nas jo lahko kupiš, za Udine pa ve samo priblžno lokacijo trgovine (nekje okoli največjega nakupovalnega centra???). Ker pa mi ni do tega, da bi se vozila in iskala trgovino, za katero niti ne vem , kako se ji reče, PROSIM ZA POMOČ. Če kdo pozna takšno prodajalno v Sloveniji, lahko tudi v Celovcu, ali v Udinah, Palmanovi ali v Trstu, naj mi to, prosim, sporoči.

Hvala za pomoč in lep pozdrav.

kača

neznan uporabnik

28. avg 2008 5:19

Mogoče bi bilo dobro pogledati ali povprašati tam kjer prodajajo šivalne stroje. Mislim, da bi to morali imeti tudi pri nas oz. bi se to dalo naročiti v kakšni takšni trgovini. Pred leti so to v Italiji prodajali v takih trgovinah, kjer so imeli tudi druge posebne dodatke za šivanje. Žal pa že res veliko let nisem hodila po teh trgovinah. Samo kot namig. l.p. tedi

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. avg 2008 8:25

Lepo telefoniraj na srednjo šolo za oblikovanje (na Gosposki v Lj), ker zdaj tam že delajo, in vprašaj, kje oni nabavljajo te lutke. Ki jih potrebujejo zaradi tega, ker imajo smer oblikovanja oblačil. Ta isti info ti lahko dajo tudi na tekstilnem faksu, kjer imajo univerzitetni program oblikovalca oblačil. Vendelina jr.

marjanaj  

član od: 1.12.2007

sporočila: 136

28. avg 2008 8:43

Tudi sama sem se zanimala za tako lutko. Popolne informacije o različnih tipih in seveda o ceni sem dobila v trgovini Singer ob World centru v Ljubljani. lep dan marjanaj marjanaj

sara_k  

član od: 21.4.2008

sporočila: 117

28. avg 2008 10:29

Živjo Mislim,da ima moja tašča še ene dve lutki.Če te še zanima,bom povprašala. LP sara_k

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

28. avg 2008 11:53

Tako lutko sem res videla v eni trgovini, malo naprej od večjega nakupovalnega centra v Udinah, nekaj let nazaj. Če je prijateljica imela v mislih to trgovino (GieSse, ali nekaj takega), te trgovine tam ni več. Odprli so jo pa v Novi Gorici, zraven Pitarella oz. nasproti Famile, vendar na nekoliko manjši kvadraturi, zato ne vem, če še vedno imajo krojaške lutke. Na žalost se ne spomnim, ker vedno iščem kaj drugega in nisem dala nobene pozornosti na to. matilda

kača  

član od: 11.1.2004

sporočila: 829

28. avg 2008 11:57

Hvala za namige, bom vse preverila. Hči je obiskovala šivalni tečaj pri Langu, pa ji niso znali povedati, kje bi tako lutko lahko kupila. Bom pa drugi teden, ko bom spet doma, preverila tudi pri Singerju, saj je njihova trgovina zelo blizu mene (trenutno sem namreč še malo na dopustu, kjer pa tudi ne morem brez kulinarike). Sara, prosim, le povprašaj taščo!

LP

kača

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

28. avg 2008 12:12

Poizkusi še na tem naslovu - uvažajo in prodajajo šivalne in likalne stroje in šivalne pripomočke: http://www.rigo.si/si/firma.htm mamaF - Mojca

anahi  

član od: 22.3.2010

sporočila: 1

22. mar 2010 14:41

meni pa ta link ne dela. jaz bi si jo tudi naredila ali katera ve za kakšen drug link za izdelavo lutke anahi

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti