Sosed pretepel sedemletnice

neznan uporabnik

5. avg 2008 21:37

kaj na to odgovoriti,nihče ne sme fizično kaznovati otrok,niti starši,nit kdor kol drugi.hudo,zelo hudo je vsako fizicno posredovanje,pri vzgoji otroka.otroka je potrebno vzgajati z lepo besedo in lastnim zgledom.je pa problem ni šole za starše,ni šole za sosede.večina uporaljamo vzorec ki smo se ga v praksi naučili. *****

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

5. avg 2008 21:47

Jaz deklicam verjamem. Verjamem, da je tip prepričan, da lahko ustrahuje s fizično silo in psihičnim pritiskom in da mu nihče nič ne more.

Čas za prijavo je 3 mesece od dejanja. Po moje je koristno, da odidete na policijo in poveste, da se bojite povračilnih ukrepov. Vsaj v evidenci bodo imeli njegovo nasilniško obnašanje. Če imam v spominu, zasliševanje otrok opravljajo posebni strokovnjaki in zahtevajte njih. Deklice bodo imeli občutek, da jih policija varuje. To je pa tudi nekaj. O odškodninskem zahtevku pa nehajte razmišljati.

Ni čisto na to temo, vendar svetujem, da prebrete  današnji uvodnik v Oni in potem še prispevek, ki govori o slovenskih dekletih, ki postanjo žrtve trgovine z belim blagom. Prepričana sem, da če malemu otroku dopoveš, da obstaja možnost, da se zlo preganja, to dejstvo obdržijo tudi kasneje.

( Že res, da bodo kasneje ugotovile, da res ni čisto tako, ampak je vredno poskusiti.)

F r i n a

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

5. avg 2008 22:26

ycrna Kaj pa ta sosed? Zakaj je pa on tako reagiral? ycrna
Sosed, ki se je fizično lotil deklic se je oglasil s svojega okna in jim zagrozil, da bo naslednjič še veliko huje. Ko sta mi hčerkici povedali kaj se je zgodilo sem dobesedno obnemela. Okamenela. Bila sem v šoku, saj nisem mogla verjeti, da prav slišim. Šla sem do mame tretje deklice in jo vprašala, kaj se je pravkar dogajalo pred blokom in če je res klicala policijo (kot so mi deklice povedale). Rekla je, da se je zelo prestrašila in da je klicala svojega (bivšega) moža, da kaj naj naredi, da se je to zgodilo, da je tudi sama v šoku, ... On ji je obljubil, da bo podal prijavo na policijo pa tudi s sosedom se bo pogovoril. Sama sem poklicala moža v službo, mu povedala kaj je sosed naredil in tudi moj mož je rekel, da naj mu nikar ne hodim na vrata, naj ne kličem policije, če je že od tretje deklice oče povedal, da bo naredil prijavo, da naj počakamo na vikendu (kamor smo bile namenjene) in da se bomo pogovorili, ko pride domov. Doma sta mu hčerkici povedali enako zgodbo kot meni, zagotovila sva jima, da jima verjameva, da nikakor ni prav, da je sosed to naredil, da je prav, da vse po resnici nama povesta, da se bo ati z njim pogovoril in ju zaščitil. Da naj ju ne bo strah sedaj biti zunaj in hoditi po stopnicah. Kot že prej napisano, mož je pozvonil na njegovih vratih, ga vprašal kaj si misli, da takole počne, da če ve, da to ni normalno, da se tuje otroke pretepa, da midva nikoli fizično ne kaznujeva otrok in da niti njemu (ali komurkoli drugemu) tega ne bova dovolila, mu še par "lepih napel" in odšel. Nazaj domov. Deklic nisem peljala k zdravniku, saj ni bilo videti nobenih fizičnih posledic. Njiju je "le" za ušesa, tretja deklica je pa bila resnično pretepena. Tudi policije nisem sama želela vmešavati in iz dogodka delati še večjo dramo, ker nisem želela hčerkic izpostavljati, da bi ta dogodek karseda "milejše šel skozi". Danes so se vse tri deklice v družbi še dveh fantkov in štirih deklic (ja, veliko otrok je v našem bloku doma ) igrale pred blokom in ni bilo čutiti kakšnega strahu ali zadržanosti treh napadenih deklic. Tudi po sok so spet prišle in po krede za ristati po tleh. P.S. Soseda pa nismo videli cel dan. blažkaa Sporočilo je spremenil(a) blažkaa dne 05. avg 2008 22:28:26

daabul  

član od: 11.2.2007

sporočila: 97

6. avg 2008 0:59

Meni se tole ne bere dobro. Kaksno je sporocilo deklicam,zrtvam nasilja. Vsem udelezenim odraslim se ne zdi pomembno prijaviti dogodka policji in zganjati se vec drame. Dragi starsi, vi ste edini,ki lahko najbolje zascitite otroka in to pot je to prijava na policijo. Ko bo nasilnez registriran in se bo zgodba ponovila,bo jasno,kaksen tip je. Menim,da je v takih primerih potrebno dvigniti glas za svoje otroke. To,kar ste trenutno storili ni resitev. Vasa dejanja so sporocila kako pomebni so vam vasi otroci. Zakaj v glavi razpletati razne scenarije. Nasilnez mora biti prijavljen policiji,ker naslednjic se bo lotil drugih otrok,verjetno ne teh deklic. S tem boste zascitili tudi druge otroke . Pozdrav daabul

uv  

član od: 19.12.2007

sporočila: 105

6. avg 2008 8:26

Zaenkrat sem samo brala, vendar ne morem mimo, da ne bi podala še jaz svojega mnenja.... Jaz osebno bi TAKOJ poklicala policijo in v kolikor bi jo tudi "ta druga" mamica bi bila na smrt srečna. Potem bi obvestila tudi moža oz. počakala, da se "ohladi" ker najbrž samo z besedami ne bi "prošao"... Žal. DEFINITIVNO, 100% se strinjam z mamamio. Urša uv

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

6. avg 2008 9:20

blažkaa v prvem tvojem sporočilu si tako napisala, da zgleda, da je tudi drugi sosed povedal deklicam, da bo drugič dosti hujše...če je pa tudi ta sosed z drugega bloka slišal grožnje soseda, češ da bo drugič veliko hujše...ne vem kaj čakaš za it na policijo, imaš punčko s telesnimi poškodbami, dve drugi punčki ki sta bili ustrahovani in pričo? naj povem nekaj, kar je sicer mimo konteksta ampak vseeno... če bi recimo (bog ne daj) vašo hčerko nekdo posilil v kasnejšnjih letih, bi jo bilo ravno zaradi vaše zdajšnje odločitve lahko zelo zelo strah komu povedat za dogodek/prijavit na policijo. Ker bi se spomnila tokratnega dogodka, ki sicer ni bilo poslistvo, nasilje pa... ycrna

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

6. avg 2008 9:21

frina je napisal/a:

Prepričana sem, da če malemu otroku dopoveš, da obstaja možnost, da se zlo preganja, to dejstvo obdržijo tudi kasneje.

F r i n a
Ravno to sem imela v mislih. ycrna

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

6. avg 2008 11:09

Vsem iskrena hvala za komentarje. Naredili smo tako kot smo mislili, da je prav jaz pa sem tukaj na forumu vprašala le kaj bi vi v dani situaciji naredili zato se mi zdi, da moraliziranje tukaj ni na mestu. Mi smo se odločili tako, nekdo drug bi pa naredil čisto drugače. Tudi prav. Lep pozdrav blažkaa

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

6. avg 2008 11:27

blažkaa po navadi če človek vpraša za mnenje je to zato ker sam ne ve kako naprej...če se izpostaviš prek foruma moraš predvidevat tudi na kritike, moraliziranje ipd. ycrna

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

6. avg 2008 11:44

ycrna, ponavadi. Ne pa vedno. In predvsem ne v tem primeru. Lp blažkaa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti