Ribana kaša za govejo juho

marja  

član od: 10.11.2005

sporočila: 229

24. jul 2008 21:44

Jaz naredim testo za ribano kašo , kar na roko.Uporabim 1 jajce, ostro moko in zamesim. Koliko moke uporabim ne vem , ker dam po občutku, res pa, da raje malo več in potem odvečno moko odstranim- presejem, na koncu dodajam vodo, vendar zelo previdno, včasih namočim samo roke in testo zgnetem.Potem ga pustim malo počivati in nato še enkrat dobro pregnetem. Ko testo ribam, potegujem po ribežnu bolj na dolgo, da  je kaša bolj podolgovata. To pride prav tudi takrat, če ste naredile bolj mehko testo. Se mi je pa že zgodilo, da je bilo testo premehko in v tem primeru sem pač naredila rezance. Se mi zdi bolj enostavno, kot pa vdelati veliko moke v premehko testo.

Lep pozdrav!

marja

akniradg  

član od: 23.3.2006

sporočila: 92

24. jul 2008 22:55

Lipa poskusi moko zamenjati z pšeničnim zdrobom. Pri nas že dolgo delamo na tak način in je vedno OK. Kaša se z zdrobom skuha hitreje. Lažje je tudi za "mesit" kot z moko. akniradg

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

25. jul 2008 8:17

Pri nas delamo ribano kašo na ribežen z drobnimi luknjicami. Vem, da ga nekateri delajo na velike, pa me zanima, katera velikost je pri vas običajna. Na velik ribežen je namreč mogoče naribati tudi precej mehko testo.

F r i n a

Mojca32  

član od: 22.8.2005

sporočila: 69

25. jul 2008 8:39

Jaz pa reje zakuhe za juho skuham v vodi, kateri sem dodala malo Začinke. Se mi zdi, da se juha preveč pokvari pa še kalna postane, če zakuhaš direktno v njo. Ni ga pa čez doma narejene rezance in kašo. Pečjak sicer ni slab a domače je le domače. Mojca32

akniradg  

član od: 23.3.2006

sporočila: 92

25. jul 2008 9:03

Frina pri nas delamo enako. Imamo pač raje bolj drobno kašo. akniradg

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

25. jul 2008 9:26

frina,

kako misliš? Na tiste drobne luknjice, na katere ribamo tudi lupinico limone npr.? Pri nas ribamo na tiste, na katere se ribajo tudi jabolka, bučke, kumarce... Pa se da sploh naribati na tiste drobne luknjice? Še nisem nikoli videla kaj takega.

Anja

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

25. jul 2008 9:35

Limono ribamo na tisto raskavo stan, da se ostrga, kašo pa na drobne luknjice, ki niso izbočene. NA štirikotnem ribežnu so: vzporedne, samo ene tri, se mi zdi, kar mi uporabimo za ribanje kolobarjev, potem velike luknjice, male luknjice in strgalnik ( posebej izbočene luknje).

F r i n a

Lejla13  

član od: 21.1.2008

sporočila: 390

25. jul 2008 10:35

Podpišem odgovor Mojce32. Le to naj dodam, da ob večnem pomanjkanju časa pridejo prav tudi Pečjakovi ali kateri drugi rezanci.

Lejla13

anja27  

član od: 2.6.2005

sporočila: 1085

27. jul 2008 11:58

hehe, ravno prejle sem poskusila ribati kašo - kašico na oni drobni ribežen in se zraven spraševala, kako dolgo traja, da naribaš dovolj za nedeljsko kosilo :) Pa uboga frina, ki ima še vso nedeljo boleče roke. 

Potem sem raje nadaljevala s klasično veliko kašo, kot smo je vajeni. Pa dober tek vsem.

Anja

maserka  

član od: 19.5.2006

sporočila: 212

27. jul 2008 12:07

4 žlice moke + 1 jačka zmešam v mulitipraktiku pa se fajn razleti na enako velike končke preden da jo dam v juhco jo mal posušim na serveti maserka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti