Dokumentacija - onkološki

lunacka  

član od: 13.6.2005

sporočila: 156

17. jul 2008 13:30

limnol je napisal/a:
Seveda ni prav, da se rezultati starih raziskav uničijo, ne da bi se prej preverilo, ali so kaj vredni ali ne oziroma ali jih bo še kdo lahko porabil in za kaj. Si pa tudi ne morem kaj, da se ne bi vprašala, komu so do zdaj koristili, če so bili leta dolgo založeni v nekih škatlah, do katerih ni mogel nihče, razen gospe, ki je v penziji in je kdo ve kako dolgo ni bilo blizu. Koliko mesecev jo je pa treba prositi, naj vendar pride pospravit "svoje" škatle? Tudi sama delam na javnem raziskovalnem zavodu in mi ni jasno, kako se lahko rezultati raziskovalnega dela tako zelo sprivatizirajo. Ko se upokojiš, svojo dokumentacijo vendar nekomu predaš, ostalo arhiviraš ali pa odneseš. Onkološki inštitut ima tudi svojo knjižnico. Kateri inštitut si pa lahko privošči, da bo vsak duh upokojenega znanstvenika imel svojo pisarno, v katero nihče ne bo imel vstopa? Uničenih stvari nihče ne bo oživil, pa če se koga pribije na križ ali ne. Kaj pa, če bi enkrat le ljudem priznali tiste zasluge, ki jih res imajo, in jih grajali za tiste napake, za katere zanesljivo vemo, da so jih res oni naredili? Lep pozdrav Sonja
Popolnoma se strinjam! lunacka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. jul 2008 14:27

Good point, limnol. Saj zato sem tudi sama postavila tisto vprašanje o arhiviranju in dokumentiranju, da bi se še kak drug zorni kot na zadevo postavil. To, kako se zbirajo podatki in kako poteka raziskovalni proces v medicini - o tem vem zelo malo do nič in se ne morem izrekati, se mi je pa zgodba o arogantnem direktorju in ubogi okoli prinešeni gospe zdravnici zdela nekao preveč prozorna. Pa ne poznam nobenega od njiju Vendelina jr.

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

17. jul 2008 15:53

Ena stvar je arhiviranje medicinske dokumentacije, ki na OI poteka prakticno brezhibno, kar se tice sledljivosti in varnosti. Pri omenjeni zadevscini gre pa za nekaj drugega, namrec za podatke in protokole iz studij. In ce je profesorica (mimogrede, na njenih fotografijah se natancno kaze sorodstvo grofov Auerspergov s habsbursko hiso :))) ) kljub formalni upokojitvi dobra za mentorja, si po mojem skromnem mnenju menda zasluzi tudi spodoben prostor zase in za svojo papirologijo, nekaj osnovnega "šlifa" pri komunikaciji pa seveda tudi. lp, proxima

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

17. jul 2008 15:57

Proxima, saj o tem govorim. Gre za rezultate raziskovalnega dela, ki brez komunikacije tako ali tako ni kaj dosti vredno. Ampak šlif v komunikaciji mora biti gladek v obe smeri, ne glede na blagorodnost prednikov. Noblesse oblige! Lep pozdrav, Sonja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. jul 2008 16:17

Proxy, a si mislila na moško ali na žensko linijo pri habsburgih hec mora bit Vendelina jr.

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

17. jul 2008 16:29

@limnol: šlifa omenjeni gospe ne manjka, ti lahko zagotovim iz prve roke. @vendy: a misliš tko kot v tistem vicu, ko je nek angleški vladar gledal svojega podeželskega podložnika, ki mu je bil sumljivo podoben, in ga je vprašal, ce je njegova mati kdaj obiskala London - in je paisan odgovoril, da sicer ne, da pa je v London pogosto hodil njegov oče...:)))))) lp, proxima

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

18. jul 2008 15:53

proxy, medve sva, kot ponavadi, na isti valovni dolžini... Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti