Naj ime za fantka

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

4. jul 2008 13:44

Jaz pa sem se odločila za Zalo. (Sicer sem kolebala med tem in med Zarjo, in če bi ji dala tako ime, bi bila rojena ravo na isti dan, kot kolegica, istoimenska Zarja...). Všeč mi je še Brina.

 

Za fantke pa Ožbe, ker sem imela v drugem planu, če bi se slučajno rodil fantek, tako da smo mojo še nerojeno bejbo klicali kar Ožbetka skoraj celo nosečnost, Ažbe, Gaber, Anej, ... še nekaj je takih podobnih. Mi je več moških imen všeč, kot ženskih. : )

lidka

MAPER  

član od: 17.9.2007

sporočila: 83

4. jul 2008 13:49

Pri nas pa imamo hči Nežo, in če premečeš črke njenega imena, dobiš še sinovo ime - Anže. Po naključju.

Asja  

član od: 23.10.2002

sporočila: 515

4. jul 2008 13:52

Moj je Mark. Če bi imeli še enega fanta pa bi bil Nik. Lp, Asja

Šunkica  

član od: 9.5.2008

sporočila: 26

4. jul 2008 13:58

Pridružujem se čestitkam ob veselem pričakovanju naraščaja in držim pesti, da se bo vse dobro izteklo. Midva z možem sva si bila glede imen enotna in sva jih izbrala takoj po zanositvi, ko še nisva vedela, kaj pričakujeva. Nisva upoštevala numerologije, popularnih imen ali česa podobnega, zmagali sta imeni, ki sta nama bili najbolj všečni. Če bi povila punčko, bi se imenovala Špela ( pa kaj potem, če jih je že za eno malo morje ), zaenkrat pa imava zdravega 5-mesečnega fanta Jerneja ( ko sva izbrala ime, še nisem poznala Kulinarike, zato je podobnost z moderatorjevim imenom zgolj naključna ). jessy6, tudi tebi želim veliko sreče, če boš rodila deklico, bom dobila soimenjakinjo. Šunkica

balu  

član od: 26.1.2006

sporočila: 464

4. jul 2008 14:18

Če bi še imela kdaj otroka bi bil sin sigurno Val ali Ron punčka pa Isabel ali pa Lisa,imam pa hči Nino. balu

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

4. jul 2008 14:27

Ko sem imela 13 let, sem varovala eno malo Saro. Takoj sem si rekla, da če bom imela punčko, bo Sara in čez 7 let sva jo dobila. Pri drugem otroku je šlo vse narobe in tudi pravega imena mu nisva mogla izbrat. Zdaj je pri angelčkih. Tretji je Luka in je tudi moj izbor. Pri četrtem se je pa mož zbudil in je rekel, da bosta s Saro izbrala ime. Izbrala sta Špelo. Bolj groznega imena takrat še nisem slišala. A danes imamo zelo odgovorno najstnico Saro, najbolj nagajivega Lukca in pravo pozitivko v naši hiši Špelo. Res je, ime moraš izbrati sam in ko vidiš otroka. Vsi v porodni sobi smo se smejali, ko smo videli našo Špelo, ki je prišla vn in ni zajokala ampak je usteca razlezla resnično v nasmešek, a kaj ko smo bili še vsi pod šokom in je nismo slikali. Malčica

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

4. jul 2008 14:27

Za fanta: Andrej, Matej, David, Nejc, Rok, Filip. Za deklico: Ana, Neža, Brina, Vida, Marija. V naši vasi je družina, kjer so pravkar dobili 11ega otroka. Vse so poimenovali po svetnikih, ki so godovali na dan rojstva otroka. In kakšna imena imajo? Jošt, Štefana, Florjan,...itd (se niti ne spomnim več), zadnja punčka pa je Jordana. No tak način poimenovanja otrok mi pa ni čisto nič všeč. saša

titta  

član od: 28.9.2006

sporočila: 1056

4. jul 2008 14:55

Andrej je zakon! Imam pa Ano! Prava Ana - tako kot ime: kratko, ostro, odrezavo, hitro, nemirno...že pri dveh letih.

 

galja  

član od: 6.7.2004

sporočila: 1351

4. jul 2008 15:13

za fantka: Simon, Jani, punčka: Lea, Diana LP! Galja

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

4. jul 2008 15:13

spagon je napisal/a:
Za fanta: Andrej, Matej, David, Nejc, Rok, Filip. Za deklico: Ana, Neža, Brina, Vida, Marija. V naši vasi je družina, kjer so pravkar dobili 11ega otroka. Vse so poimenovali po svetnikih, ki so godovali na dan rojstva otroka. In kakšna imena imajo? Jošt, Štefana, Florjan,...itd (se niti ne spomnim več), zadnja punčka pa je Jordana. No tak način poimenovanja otrok mi pa ni čisto nič všeč. saša

Poznam družino z veliko otroki, kjer je oče izbral ime po godovniku na dan rojstva. Poznam njegovo hčer, ki se je dolgo let imenovala - Sholastika.  Po poroki je spremenila dolg in zapleten priimek in tudi ime.

F r i n a

Sporočilo je spremenil(a) frina dne 04. jul 2008 15:15:11

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti