Naj ime za fantka

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

4. jul 2008 17:17

Naši 3 fantje so: Staš Aleksander Jaša Ambrož in Tibor Benjamin. Všeč so mi še Bor, Izak, Izidor pa še kakšno bi se našlo.... katjushka

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

4. jul 2008 17:55

Bravo, Pri nas je tamala Nina, tavelik pa Drejc. Lepo, ane? pero

Nežinka  

član od: 19.7.2006

sporočila: 191

4. jul 2008 17:57

macadamia je napisal/a:
Sem razmišljala, da bi odprla isto temo, pa si me prehitela :) V bistvu je nisem, ker sem razmišljala, da bom morda deležna kakšnih kritik in sem potem to idejo opustila.No, meni so pa všeč imena kot npr. Natanijel (Natan), Ezekijel in Abel. Za dekletca pa: Marija Ana, Nežica, Eliza.Ko in če bom imela otroke (upam!!!) bodo gotovo nosili katero izmed imen, ki sem jih naštela.macadamia

 

Ježešna .... Neža protestira - proti Nežici ;) Joj kako sem bila jezna, če me je kdo tako poklical. Še huje je bila pa "nežka" - starih 5 para kovanček.

 

No, naš je na poti, še ne vemo al bo falotek al falotka, ime bomo pa že dali. Meni se dopadejo narodi, ki poimenujejo malo kasneje, saj tako res dobi sebi ustrezno ime človek ... prvi trenutek je verjetno malo težko ;) ampak menda starši prec vedo ;)

If they don"t have chocolate in heaven, I"m not going! http://easypika.typepad.com/

daga  

član od: 18.5.2007

sporočila: 1411

4. jul 2008 18:41

Moja sinova: Iztok, Tomaž Vnuka pa : Luka in Blaž Tudi meni so všeč imena brez črke "r". daga

štorklja  

član od: 23.10.2007

sporočila: 190

4. jul 2008 19:10

Jakob, Bor, Jaš in Tin. To se štorklji maximalno dopade Sporočilo je spremenil(a) štorklja dne 04. jul 2008 19:12:16

vida70  

član od: 13.9.2005

sporočila: 461

4. jul 2008 19:14

vsec so mi imena Lovrenc, Lenart, Jakob, Izak, Žan. vida70

majdi  

član od: 18.11.2003

sporočila: 359

4. jul 2008 20:03

Če bi se rodil fantek, bi bil Simon, ker pa je bila punčka pa je Iris. Mogoče ko bo kdaj bo v drugo fantek in bo Simon

Majda

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

4. jul 2008 20:10

Sem zgodovinarka z dušo in srcem, pa sem svoja najljubša imena našla kar v domačih logih - družinsko drevo in absolutna zmagovalca sta Jakob in Neža. Smo na slovenskih tleh in sem pristaš lokalnih imen. Imela sem kar nekaj prijateljic v dobi odraščanja, ki so imele v rojstnem listu eno ime, klicali smo jih pa čisto nekaj drugega.

Ker drugače je pa moje najljubše žensko ime Noemi - po romunski plavalki Noemi Lung, enostavno mi je na univerziadi v Zagrebu sedlo v srce. Jakob je pa itak univerzalno ime in povsod sede v uho.

Loni Makaroni

Iskra  

član od: 15.3.2008

sporočila: 90

4. jul 2008 20:34

Ko sem iz čistega dolgčasa malo prebirala vaše predloge za imena, sem se nad nekaterimi prav zgrozila! Kot učiteljica na osnovni šoli, sem vsak dan priča, kaj nastaja iz nekaterih imen otrok! Mislim, da nekateri starši sploh ne razmišljajo, kaj s takimi čudaškimi imeni sploh delajo svojemu otroku! Večina jih gleda samo na to, da jim je ime všeč, oziroma, da je čimbolj nenavadno in po njihovem mnenju modno. Ne razmišljajo pa o tem, kaj ime v resnici sploh pomeni, kako jih vrstniki zaradi imen zafrkavajo, kako si težko zapomnijo svoja imena in kako svojih imen NE ZNAJO niti sklanjati !!! Prosim vas starši nooo! tudi malo pameti pri izbiri imena ne bi škodilo! Iskra Sporočilo je spremenil(a) Iskra dne 04. jul 2008 20:37:17

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

4. jul 2008 20:38

Iskra, si me opomnila še na en problem. Sklanjanje imen, ki je v nekaterih primerih težavno. Ga ne obvladajo ne imetniki, kaj šele mali otroci. Lukata, Markota, Niveske... To sem pozabila izpostaviti.

F r i n a

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti