Vzdrževanje vode v bazenu

bsvoljsak  

član od: 30.1.2008

sporočila: 45

tema odprta - 3. jul 2008 11:20 | ogledi: 12.417 | odgovori: 15

Postavili smo montažni bazen premera 500x120cm. Če sem prav izračunala, gre noter pribl.20m3 vode. Zanima me, če kdo ve, koliko klora in ostalih kemikakij se da noter? Dobi se nekaj proti algam, nekaj za bistritev vode, pa ne vem, kaj in kako naj to uporabljam?

bsvoljsak

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

3. jul 2008 11:24

Vse kemikalije dobiš v trgovinah kot je Bauhaus, Baumax, Obi in podobne ali pa v specializiranih trgovinah. Na embalaži imaš točna navodila za doziranje. Nujno pa za začetek potrebuješ klor, in pa sredstvi zavišanje in nižanje Ph vrednosti. Sredstvo za bistrenje vode oziroma kosmičenje za začetek ni nujno - po potrebi če bo voda zelo motna. Issi

bojanam  

član od: 18.7.2003

sporočila: 598

3. jul 2008 11:27

Mi dodajamo v bazen samo multifunkcijske tablete (mislim, da so mešanica klora, nekaj proti algam...in verjetno še kaj). Imamo velike tablete (200g). Dajemo pa tableto v skimer...in ko se ena stopi, dodamo drugo. Vodo imamo vsa leta kristalno čisto...

Bazen imamo zidani...ampak tudi pri montažnih bazenih se takšen način odnese.

 

lp Bojana

 

mišika  

član od: 12.10.2005

sporočila: 374

3. jul 2008 11:34

Multitab tablete, mešanica vsega, ki se da v filter za vodo. Najcenejše v Bauhausu. mišika

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

3. jul 2008 11:46

Ja, Multitab tablete so super in vsebujejo sredstvo proti algam in klor. Vseeno pa je treba poskrbeti še za Ph vrednost vode - tega pa te tablete ne počnejo, ker ne morejo. Tedensko je potrebno s tabletkami za testiranje preverjati vrednost Ph in jo po potrebi zviševati ali zniževati. Tudi vsebnos klora je priporočljivo preverjati s testiranjem in spet po potrebi dodajati klor ali pa izničevati vrednost. Če pa imaš Multitab tablete sicer veš, da je voda klorirana, koliko pa ne. Issi

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

3. jul 2008 11:51

Tudi mi uporabljamo multifunkcijske tablete. Tisti mesec in pol kar je bazen na gorenjskem aktualen ( vdeževnem poletju še to ne) mislim da kljub nepreverjanju Ph-ja v bazenu ne more biti nič hujšega.

Imamo montažni bazen fi 366 cm in se počutimo kot na Beverly Hillsu

ANJA

baška  

član od: 24.3.2008

sporočila: 221

3. jul 2008 13:05

Mi imamo bazen že 4. leto. Dodajamo klorove tablete, sredstvo za ph, oz. imamo komplet, ki ga dobiš v Bauhausu, Merkurju in podobnih trgovinah. Vsak teden merimo koncentracijo. Ko smo kupovali bazen, smo dobili v kompletu tudi pumpo. Ker ni bila dovolj močna, je mož letos v specializirani trgivini za bazene kupil močnejšo. Je dosti bolj čista voda. Tam so mu povedali, da bazena ne smemo pokrivati, (to smo do sedaj skoraj redno delali), ker se na pokrivalu, ki ostane mokro, ko ga vzameš iz vode, naredijo alge. Ko pokrivaš, te alge vneseš v vodo in se tam razmnožujejo dalje. Pokrivaš lahko samo takrat, ko te dalj časa ni doma. Če je kaj nejasnega, je najbolje poklicat v specializirano trgovino, kjer tudi montirajo bazene (v Mariboru-Remax). Tam znajo najbolje svetovat. V Bauhausu in Baumaxu nismo bili zadovoljni z svetovanji. Prijetno kopanje! baška

akim  

član od: 10.4.2007

sporočila: 141

3. jul 2008 13:32

V Bauhause se tudi dobi komplet za preverjanje količine klora in vrednosti Ph faktorja - dve epruvetki z barvno skalo in dva reagenta. Iz bazena zajameš vodo v epruvetki, dodaš reagent po navodilih in barvo vode v epruvetki primerješ z barvno skalo. Tako vidiš ali je dovolj ali preveč klora oz. višino Ph faktorja. Danes popoldne bo vreme kot nalašč primerno za kopanje. akim

bsvoljsak  

član od: 30.1.2008

sporočila: 45

6. jul 2008 7:21

Kaj pa narediš,če je PH previsok, kako ga znižaš?Jaz sem doala klora in algicida po navodilih, pa je PH8,0, klora je pa v redu? bsvoljsak

bojanam  

član od: 18.7.2003

sporočila: 598

6. jul 2008 8:12

Ph minus, je za zniževanje Ph-ja.

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

6. jul 2008 8:38

moja izkušnja...kupili bazen teden dni nazaj premer 366 cm dodala sem takoj klor v tabletah v plavajočo bojo ,preverjala ph in rezultat-alge....sedaj pa bi res rada ,da mi poveste tiste ki imate tale bazen-ne zidan,kaj naj res kupim....eni prisegajo na kombinirane tablete,drugi na klor granulat,pa algicid,pa ph granulat minus,ter sredstvo za kosmičenje.....jaz sem čisto zbegana kaj naj res kupim in kje....merkur,obi-imam na dosegu roke baumax je v lj....teste za ph imam ,preverjam z tableti...hvala vsem kuharca37

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti