Vzdrževanje vode v bazenu

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

6. jul 2008 8:44

še nekaj,kaj če je tale črpalka ki jo dobiš zraven bazena prešvoh...baška napiši kakšen bazen imate in kako močno črpalko sedaj....ko pokličeš v specializirane trgovine z bazeni ti vsak svoje kemikalije predlaga....eni kupi komplet,drugi kupi tablete,,,a se da tableto v bojo plavajočo...še nekaj kolikokrat menjate kartušo v filtru jaz sem jo prala dnevno pod tekočo vodo....oprostite za tako dolg post samo mene čaka spraznitev bazena,čiščenje,ponovna napolnitev in bi res rada da dela....smo na gorenjskem....anja če ne se pa midve slišiva kaj če mi ne bo jasno...a lahko preko zs... kuharca37

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

7. jul 2008 9:28

no in ste prilezle z bazenov... kuharca37

Issi  

član od: 5.9.2007

sporočila: 703

7. jul 2008 11:07

Mi imamo montažni bazen dimenzij 450 x 110 že šesto sezono. prvi dve sezoni smo se "lovili", probavali vse kar nam je kdo rekel, potem smo se pa naučili. Priporočam ti: Velike klorove tablete, Klorov granulat, Ph plus, Ph minus in Algicid. Ko napolniš bazen, vodo kloriraš po navodilu na embalaži, preveriš Ph in ga po potrebi zvišaš ali znižaš (priporočljive vrednosti so na embalaži) in dodaš Algicid. Po približno enem tednu daš klorovo tableto v skimer ali plavajočo bojo. Klor hlapi, zato ga je potrebno dodajati, klorove tablete pa so počasi topne. Enkrat tedensko preverjaš vsebnost klora in če pade od priporočljivo vrednost, dodajaš klorov granulat (to je posebej potrebno po nevihti in po večjem številu kopalcev). Klorovo tableto pač nadomeščaš z novo ko se stopi - ni pa sama po sebi dovolj za vzdrževanje priporočljive vsebnosti klora. Enkrat tedensko še preverjaš Ph, Algicid pa dodajaš približno enkrat mesečno. Sredstvo za kosmičenje pa se uporablja le v bazenih, ki imajo peščeni filter. Kartušni filtri se s tem uničijo, saj se kartuša zapacka - to tudi piše na embalaži Sredstva za kosmičenje. Mi vzdržujemo vodo na tak način že štiri sezone in smo vedno brez skrbi - voda je bistra, čista, Ph in klor v mejah priporočljive vrednosti in brez pomislekov dovolim, da se kopajo otroci, ki imajo občutljivo kožo in pogosto nekaj vode tudi popijejo. Issi

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

7. jul 2008 15:18

issy hvala ti kuharca37

baška  

član od: 24.3.2008

sporočila: 221

19. jul 2008 20:37

kuharica37! se opravičujem, ker se nisem javila. nisem nič gledala na to stran. imamo bazen okrogla pločevina, 350x90. mož kupuje kemikalije, ki so v kompletu. dobiš jih v vseh trgovinah: merkur, baumax, obi... letos je kupil novo črpalko pri Remax-u v Mariboru, kjer prodajajo bazene in bazensko tehniko, primerno za to velikost bazena. ta črpalka ima mivko in pesek in deluje zelo dobro. kupil je tudi uro, na katero nastavi, da se filter vklopi sam 5 x na dan. vsakih nekaj dni preverja vodo in približno 1xtedensko dodaja kemikalije. letos imamo super vodo. lep pozdrav in dosti uspeha z bazenom. mi se učimo že 4. leto. baška

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti