Potovanje mladoletnih oseb na hrvaško

zana25  

član od: 15.1.2007

sporočila: 69

tema odprta - 22. jun 2008 22:41 | ogledi: 2.639 | odgovori: 20

Pozdravljeni!

Vem da sem enkrat že zasledila podobno temo, ampak je ne najdem! Zato upam, da mi boste pomagali tukaj.

Čez 14 dni se odpravljam na morjein zraven nameravam vzeti mojega 10-letnega nečaka. Zato me sedaj zanima kako je s tem potrdilom ki ga rabim? Na spletu sem našla že napisan obrazec, ki ga samo izpolniš in potrdiš pri notarju ali UE. Ali ta obrazec zadostuje? Prevajanje torej ni potrebno? Ali potrebujem še kaj drugega?

Upam, da mi boste pomagali, ker če se bo nečak moral vrniti iz mejnega prehoda nazaj domov, bo razočaranje preveliko!!!!!

zana25

pjakli  

član od: 14.4.2006

sporočila: 33

22. jun 2008 23:08

ta obrazec izpolniš, greš na UE , tam ti to prevrijo, potrdijo, plačaš nekaj več kot 1 €, pa blendirajo z žigom in podobno, nato ti natisnejo še en majhen kartonček z enakimi podatki, ki ga podpišejo starši otroka in še tega plačaš nekaj manj kot 1 € in to je to. VSE TO MORAJO UREDITI STARŠI OZ. URADNI SKRBNIKI OTROKA, NE TI - NAVEDEJO PA TVOJE PODATKE V POLJE, KJER MORAŠ NAPISAT, S SKOM BO OTROK POTOVAL!!!! Upam, da sem kaj "pomagala"! pa lepe počitnice! malček

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

23. jun 2008 7:58

1,06 € upravna overitev Začetnica

neznan uporabnik

23. jun 2008 8:10

nekaj pa mene zanima glede potovanja mladoletne osebe na morje. a je to kakšen pogoj koliko je oseba stara? ali lahko gre tudi mladoletna punca z polnoletni fantom namorje, ker sem slišala, da naj bi bila določena starost oz. odrasla oseba? lp lovebeyba

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

23. jun 2008 8:33

In zakaj ne vprašate bodisi hrvaške ambasade v Lj ali pa najbližje upravne enote? Ko človek postavlja vprašanja, je zelo smiselno, da jih postavi tistemu, za katerega obstajajo utemeljeni razlogi, da bo na vprašanje znal odgovoriti. Ni ta forum nek kvazi brskalnik in tudi ni združba pridnih punc, ki iščejo zelo enostavno dostopne linke za tiste, ki se jim tega ne ljubi početi. Če pa kdo RES ne zna najti sam podatka o tem, kako se potuje na Hrvaško, potem pa evidentno tja še ne more, niti ne more tja poslati mladoletnega člana svoje družine. Vendelina jr.

zana25  

član od: 15.1.2007

sporočila: 69

23. jun 2008 8:57

Joj, Vendelina, hvala za tvoje prijazne odgovore, res mislim, saj ne bi bilo potrebno odgovoriti. Tudi ti kdaj pa kdaj kaj vprašaš in verjetno pričakuješ, da ti bo odgovoril kdo, ki ve kaj o tem in ti pomagal, ne pa ti zbijal morale! Jaz sem se hotela samo preveriti, če to drži, in ker pač imam internet doma pri roki in se zato ni treba odpeljati 40 km daleč, da dobiš kakšno informacijo, se pač zanesem, ker vem da so članice na Kulinariki zeloooo prijazne, da mi bodo pomagale! Hvala pjakli! zana25

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

23. jun 2008 9:04

Gimme a break, a poklicati na 1188 in "številko veleposlaništva Republike Hrvaške" - to je pa pretežko ali kaj? In ni treba iti nikamor. Kot ni treba storiti nič posebnega, če se ta famozna ambasada najde na spletu in se jo potem pokliče. Ampak ne, zakaj bi se človek sam potrudil, če so pa pridne punce na kulinariki... Vendelina jr.

ZAČETNICA  

član od: 2.2.2007

sporočila: 1985

23. jun 2008 9:06

Dovoljenje do 15 let, izjava do 18 let. Vprašaj mene-delavko na UE. Začetnica

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

23. jun 2008 11:04

Jaz sem tik pred prvomjaskimi prazniki še prevajala pri uradni sodni tolmački. Zdaj imajo končno obrazec, mega!

lidka

pomarandza  

član od: 8.1.2007

sporočila: 61

23. jun 2008 11:45

vendelina, by the way.. take a chill pill ( al pa malo taste of your own medicine :P) forumi so zato, da se zadeve debatirajo, ce te motijo, preskoci temo in se v njej ne oglasaj - jaz ze zdavnaj preskakujem tvoje teme in debatiranja - kot verjetno pol kulinarike :) pomarandza Sporočilo je spremenil(a) pomarandza dne 23. jun 2008 11:46:17

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti