Končno avstralija!!!

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

25. jun 2009 11:50

Po mojih izkušnjah potrebuješ za en teden ravno toliko prtljage kot za tri mesece, samo pranje oblačil ti ne sme biti odveč. Včasih je bila omejitev 20 kg, preveri pri liniji, s katero boš letela. Pa ežojev nasvet tudi upoštevaj.

tulka

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

25. jun 2009 12:20

sara.vidmar je napisal/a:
Navadno ne gojim fovšije, tokrat pa si ne morem kaj, da vam ne bi bila čisto malo nevoščljiva. Je namreč Avstralija ena izmed mojih davnih sanj ... UŽIVAJTE!! sara
Čisti podpis pod tole... upam,da se bom tudi jaz nekoč tako poslavljala,za dlje časa.... Roncolino

ZUPANZ  

član od: 25.6.2009

sporočila: 8

25. jun 2009 12:40

Hvala ežoj in tulka. Kaj dosti izkušenj s potovanji,sploh na druge celine nimam (še-upam,da jih bom pridobila ). Redni dopusti na slovenski in hrvaški obali ali pa nekajdnevni izleti po Evropi,to ja. In vedno vlačim s sabo pol stvari,ki jih na koncu ne potrebujem,kakšno pomembno stvar pa pozabim doma ( nazadnje sem se pri razpakiranju v hotelu spomnila,da nisem vzela s sabo tablet proti glavobolu in sem seveda toliko časa o tem razmišljala,da me je res začela boleti glava ). Sem pa spremljala vaše potovanje ,ežoj, po Rusiji.Super. ZUPANZ

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

25. jun 2009 18:51

Upoštevaj ežojev nasvet in daj v ročno prtljago, torej manjši kovček,nahrbtnik ali kar koli že, kakšno rezervno majico in hlače, perilo, za vsak primer, če ti res izgubijo kovček. Še vedno vleja pravilo, da brez doplačila lahko daš na letalo 20 kg prtljage (plus ročna prtljaga, te itak ne tehtajo), z doplačilom pa seveda tudi več. A je drago. Ne vem , kakšne imaš sicer navade, a jaz raje vzamem s seboj nekaj manj kot preveč. Ker če kaj potrebuješ, lahko povsod kupiš. Odvisno tudi, kako potuješ. Če greš z agencijo, ti itak oni vse povedo. In je tudi garderoba malo drugačna, kot če greš zgolj z nahrbtnikom kot popotnik, ali z avtodomom na primer. Poglej program agencije za tvoje potovanje. Poleg udobnih hlač ali kril, majic in mikic za kak hladnejši dan boš verjetno potrebovala kak lepši kos za večerjo v hotelu (če greš na tak način, da boste spali v hotelih in ne v kakšnih bungalovih ali poceni hostlih). Vendar je Avstralija takšna destinacija, da lahko navsakem koraku tudi kupiš, če se izkaže, da nimaš vsega s seboj. In če greš z agencijo, ti bodo tam dali vsa potrebna navodila, samo vprašaj jih, kar brez zadržkov. Lepo potovanje ti želim, Mamamia mamamia

adalbert  

član od: 2.2.2008

sporočila: 285

25. jun 2009 18:52

Pa ne pozabi, da je tam, če lahko tako imenujemo zimski čas!!!!Srečno adalbert

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

25. jun 2009 18:55

Edino, kar moraš sama vedeti, je morda v zvezi z zdravili, če kaj jemlješ. Vsekakor pa imej s seboj kak linex ali kaj podobnega, če dobiš drisko, in seveda kakšne elektrolite za ta primer, pa elastični povoj in hansaplast, ustno vodico, tablete proti bolečinam, tudi kak tametil za blažitev napetosti v trebuhu oziroma želodcu zna priti prav, morda, za zlato rezervo, tudi kak antibiotik. In kakšna krema za noge, po obhodih znajo noge včasih boleti in po tuširanju pride kakšna rahla masaža zelo prav. Mamamia mamamia

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

26. jun 2009 12:32

Dokler sva bila midva še brez otrok, sva spakirala vsak svoj rukzak, samo toliko velik, da sva ga lahko imela pri sebi. Tako sva tlačila in kalkulirala, da so šivi komaj zdržali, nama je bilo pa zato prihranjeno čakanje na prtljago. Na Tajski so vso prtljago poslali drugam in sva bila edina, ki sva imela vse na dosegu roke... Je pa res, da je to primerno za tropske kraje, ko rabiš tanka oblačila in pozna se, če vas gre več, saj si potem lahko malo porazdeliš (en vzame tablete, en povoje itd...)

Zdaj smo pa 4, smo bolj komot in rabimo več, na letalo pa še vedno vzamemo vse stvari za 2 dni, za vsak slučaj.

Avstralija je pa tudi naš cilj, ko bo recesija mimo, hiška pod streho in otroka malo večja. Srečno pot!

 

Aja, pa še ena "anekdota" na temo, da se da vse kupit: ko smo šl z malim na Kanarske, se je mož zgražal, ker v tako turistični konec vlačim zraven plenice in otroško hrano za cel teden. Ko smo prispeli, se je izkazalo, da imajo otroško hrano samo v 20 km oddaljenem trgovskem centru, plenice pa samo plastificirane v eni velikosti... Od takrat modro molči, ko pakiram za njegove pojme odvečno robo....

čoko

Sporočilo je spremenil(a) čoko dne 26. 2009 19:45

gasperp  

član od: 21.1.2007

sporočila: 86

27. jun 2009 12:03

mamamia je napisal/a:
brez doplačila lahko daš na letalo 20 kg prtljage (plus ročna prtljaga, te itak ne tehtajo), z doplačilom pa seveda tudi več. A je drago.
Ročna prtljaga je omejena na 8 kg! In jo tudi tehtajo, recimo če imaš kakšen večji nahrbtnik. V ročni prtljagi ne smeš imeti tekočin, ki so pakirana več kot po 1 dl in se mi zdi, da ne več kot 1l (sem spada vsa pijača, kreme, ličila). Lahko imaš samo otroško hrano, vendar samo toliko, kot jo potrebuješ za let (lahko ti rečejo, da jo moraš poskusiti) in zdravila. Prav tako ne smeš imeti semen, izdelkov iz lesa in podobnih stvari (to ti lahko vzamejo tudi iz kovčka). V ročni prtljagi imej najnujnejša oblačila, ker ti lahko kovček zgubijo (kar se nam je zgodilo). Kovček dobiš v kakšnih 3 dneh. Dobro je imeti prazno steklenico (0,5 l), ker ko si enkrat čez kontrolo, si lahko naliješ vodo (kar pride prav, če dolgo čakaš na letalo). Vzemi tudi kakšno knjigo ali igro. Trenutno je tam (Melbourne) zjutraj okrog 10 stopinj (imajo zimo) in se hitro segreje, ko posije sonce. Bunde ni potrebe jemati sabo, dobro pa je imeti kakšen flis. Lepo potovanje gasperp

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

27. jun 2009 16:57

Ne vem, očitno imam srečo, saj mi še nikoli niso tehtali ročne prtljage, doslej sem vse težke stvari nosila na letalo na ta način, nazanje tudi nahrbtnik plus torbo s kar precej teže, pa ni bilo problemov. edino, kar semmorala enkrat stoeiti, je bilo dajanje enega kosa ročne prtljage v tisti kalup pred vhodom v letalo, če ni morda prevelik. Mamamia mamamia

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

27. jun 2009 17:39

Rusi na notranjih letih vagajo vse: na vago sem dal " kufer ", povrh tisto prriročno torbo ( z gatami in zdravili ), pa še " peder " tašno ( in je pokazalo, kolikor se spomnim 6 kg preveč.

ežoj

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti