Katera voda je najboljsa?

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

18. jun 2008 15:12

Pri nas tudi pijemo vodo iz pipe, le po kakšnih hudih nalivih, ko je naša voda dobesedno rjava kupujemo ustekleničeno. Kljub nevemkolikokratnem urgiranju se naše javno podjetje, ki je zadolženo za oskrbo s pitno vodo ne odzove in prečekira, kje je vendar nekaj narobe, da pri nas po hudem deževju teče taka voda. Ko smo jim rekli, da je ne bomo več plačali, se tudi niso preveč vznemirjali in so rekli, da bodo pač ukrepali na ustrezen način...

 

Če pa me slučajno pot zanese na kakšno krajše potovanje - pa me že doolgooo ni - takrat pa obvezno ustekleničena voda.

rrr

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

18. jun 2008 15:32

sonci je napisal/a:
Kar se dileme "ustekleničena voda ali iz pipe" tiče se popolnoma strinjam z Vandelino Jr., dodam naj le še to, da po zadnjih raziskavah (ali pa "raziskavah") pretirano nalivanje z vodo tudi ni najbolj zdravo oz. je celo obremenilno za organizem. Itak nas taki in drugačni "strokovnjaki" vsakih par let (ali celo mesecev) prepričujejo nekaj novega, mi pa tečemo seveda v trgovine in ..... To sicer ni tema, ampak saj veste kaj pravijo sedaj glede sončenja: ker se premalo sončimo in se mažemo s premočnimi UV filtri, nam vedno bolj primanjkuje vitamina D, zato se je še bolj povečalo število različnih oblik raka, .... Potem pa bodi pameten?! sonci
1. 2 litra na dan ni prenalivanje. 2. za tole drugo trditev pa še nikol nism slišala... Gsus... in tud mislim da ni res tole. je ziher spet pisalo na kakih 24ur. com, pol pa vsi pravjo... so dohtarji rekli.. ja pa ka še.. 3. res je po briti voda brez kamna.. sam kaj pa veš.. mogoče bi ti pa koristu kak mineral tam not, to pa vse pobere... bannanna

White Daisy  

član od: 18.2.2007

sporočila: 185

18. jun 2008 17:23

Meni najboljša voda se zdi še vedno voda iz pipe. White Daisy

šnorca  

član od: 10.11.2007

sporočila: 142

18. jun 2008 17:32

Se spomnim rosnih let, ko je bila na TV reklama, mislim, da je bila glavna faca v njej Blažka Müller in je reklamirala vodo. Takole nekako se je glasil slogan: "Z ali brez." Kako z ali brez? Z mehurčki in brez njih? Pa saj to je potem navadna voda, ha, ha, kdo bi pa to hotel kupiti. Res se mi je zdela smešna in nesmiselna ideja. Pa poglejte, kam smo prišli danes. Vodo kupim le, če je nujno - če sem na poti ali če potrebujem plastenko, ki jo nato polnim, ko potrebujem vodo za kake aktivnosti (pohodništvo, fitnes ...). Zato pri nakupu gledam predvsem na embalažo, recimo Frucova plastenka ni najbolj praktična. Ponavadi vzamem kar 1,5-litrsko Zalo, in to zato, ker mi je dobra. šnorca

anitram1  

član od: 18.6.2008

sporočila: 609

18. jun 2008 17:55

Najraje imam vodo iz pipe, za hudo žejo pa je najboljša z nekaj kapljicami jabolčnega kisa. Kis pa dodajam vodi tudi, kadar me kaj tišči v želodcu. Mi pomaga.. lp

simOnetka  

član od: 22.2.2007

sporočila: 17

18. jun 2008 18:20

najboljša je voda iz pipe, katero tudi pijem. Razen ko mi flaška rata totalno razbita, že malo takšna da ni več prozorna si kupim novo flaško. Doma pa imamo izvir in tam je voda njboljša, sploh poleti ko je hladna. Sonce sije zate (J. Joyce)

nektarina  

član od: 15.2.2006

sporočila: 901

18. jun 2008 18:34

midva pa imava vedno na zalogi Jano in sicer okus limone. te vode spijema kar dosti. v službi imamo tako vodo da je včasih še posodo groza pomivat z njo, kaj šele da bi jo pil. tako da tudi v službi pijemo ali jano ali zalo. nektarina

Klea  

član od: 16.6.2006

sporočila: 495

18. jun 2008 19:21

Jaz sem se včasih (ko sem bila mlada in naivna ter verjela vsemu kar so rekli "zdravniki") vsakodnevno in redno nalivala z točno 2 litri vode. Preizkušeno to ni za vsakogar! Imela sem hude probleme z zadrževanjem vode in sem se enih parkrat v spanju polulala, kar sploh ni smešno za moja leta. Tisti komentar s "prenalivanjem" bo po moje kar držal. OK, mogoče imam miniaturni mehur, a kaj ga nima vsaka ženska? Sem pa tudi jaz prebrala en test ustekleničenih vod in na koncu jih je vse premagala vode iz pipe, ki pa ima na določenih koncih Slovenije precej apnenca, zaradi česar je kak filter (takšen in drugačen) dobrodošel. Klea

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

18. jun 2008 19:28

Vodo iz pipe doma in v službi.Sem in tja kupim pol litrsko oazo,za v službo,tako za pocrkljat.Pol litra popijem v službi doma pa deci ali dva in mi čisto zadostuje.So pa bili časi ko sem se napojala vode,da mi je mami znala rečt,ne pij toliko se ti bodo žabe zaredile.... lp goga

evagirl  

član od: 4.10.2007

sporočila: 276

18. jun 2008 19:30

Tudi voda iz pipe ni povsod enako kakovostna. Jst jo na srečo lahko pijem iz pipe ker je ful OK na vsake toliko pa malo popestrim in si kupim Dano z okusom (obožujem to vodo). evagirl

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti