Katera voda je najboljsa?

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

9. jul 2009 11:39

Joj, tile srčki so se pa po moje morali dalj učit tega kotalkanja, kakor so pa stari!!

lp

cervus

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

9. jul 2009 14:25

RADENSKA, s polno dozo mehurčkov. Absolutno najbojša!

Vanja

Mayisa  

član od: 11.8.2006

sporočila: 70

9. jul 2009 18:05

Stara dobra Radenska in Donat. Najboljša dva. Mayisa

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15822

9. jul 2009 18:08

Mayisa je napisal/a:
Stara dobra Radenska in Donat. Najboljša dva. Mayisa
Ja, "špricer" iz njiju je eno samo ljubo zdravje ... Mamamia mamamia

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

9. jul 2009 20:30

Voda iz pipe. Če je pa potrebno pa samo voda iz steklenic. Plastične steklenice ne pridejo v poštev. Migla

booris  

član od: 11.11.2004

sporočila: 315

9. jul 2009 22:23

Pred leti je moja družina obolevala za črevesnimi boleznimi (morda bolj blago rečeno težavami, nič smrtno resnega, a vendarle več kot odveč!). Klical sem na VOKO (Vodovod, kanalizacija), nisem dobil pametnega odgovora. Kako naj bi ga, saj je v tem času VOKA postavljala novo poslovno stavbo, nov računalniški sistem ipd., kar uporabniki njenih storitev še vedno plačujemo; vse dugo je bilo najbrž moteče, še najbolj siten uporabnik. A voda v Ljubljani ni nič boljša. Morda je na koncu koncev celo boljša kot ona v Pomurju, a bi se pri VOKI vseeno morali vprašati, zakaj toliko Ljubljančanov kupuje vodo v plastenkah! Po tem smo nekaj časa za pitje in kuho kupovali plastenke (težave s črevesjem so, glej no, čudežno izginile!), dokler ni prevladalo ekološko razmišljanje. Vsaka plastenka za svojo izdelavo potrebuje določeno energijo, zato tudi pri onesnaževanju okolja ni čisto nedolžna. Saj nekaj plastenk na teden na družino ni veliko, ampak če pogledaš v okviru mesta, države, sveta, se primeš za glavo!!! Tega se premalo zavedamo. Ali bo to sploh kdaj možno spremeniti?! Zdaj imamo dvojni sistem filtriranja in posebno pipico pri pomivalnem koritu, iz katere si točimo vodo za pitje, pranje sadja in zelenjave ter kuho. S tem smo povsem zadovoljni. Voda je filtrirana, čista in neoporečna, vsaj za takšno jo imamo, ker nam ne povzroča težav, ustrezno jamstvo in ateste pa je dal tudi izvajalec. In še to, investicija se je v primerjavi z nakupom plastenk povrnila v 15 mesecih! LP Boris booris

Migla  

član od: 16.6.2004

sporočila: 1892

10. jul 2009 22:10

Čestitam booris. Ekološko razmišlanje na pravem mestu.. Migla.

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

11. jul 2009 21:28

Doma vodo iz pipe,imamo lasten izvir in ati samo na vsake toliko časa nese vodo na testiranje jaz pa v šolo v laboratorij,da jo sprobavam za gojišča ... Glede na to,da spijem ogromno vodo (3-4l ker sem enostavno ves čas žejna :() nosim flaško s sabo vspovsod in si jo tudi v šoli polnim kar iz pipe.Se pa spomnim iz osnovke,da je bilo izrecno prepovedano pitje iz pipe ker je bila voda neoporečna (čeprav jo domačini pijejo že precej dolgo časa in so v večini še vedno vsi živi) Od ustekleničenih mi je pa najbolša Costella. Sem pa navdušena na dukrepom v Avstraliji,kjer so ukinili ustekleničene vode.Za 1l ustekleničene vode se namreč porabi 3l vode ! Roncolino

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti