Daljnovod-kozjak

baukica  

član od: 23.6.2008

sporočila: 10

26. jun 2008 16:37

Ravno izvedela: jutri (27.6.) ob 11. uri sklicuje civilna iniciativa kozjak tiskovno konferenco, kjer bodo predstavili svoje pripombe na obstoječo situacijo in predlagali rešitve... Tiskovka bo na kmečkem turizmu Protner, na vinski cesti. Ne vem, če je tudi za javnost, pa me mika da bi šla vseeno pogledat. V soboto pa absolutno spremljajte medije!

libra  

član od: 27.3.2004

sporočila: 155

26. jun 2008 17:52

baukica Imam informacijo, da je tiskovna konferenca odprta za javnost. In ker je vabljena tudi televizija, bo možno dobiti prve informacije že jutri zvečer. V kolikor boste po objavah v medijih spoznale-i, da imamo prav (kršene so človekove pravice ter v našem zakonu o urejanju prostora zapisana načela o varovanju prostora, podcenjeni so vplivi EM sevanj), še vedno lahko podpišete peticijo na linku: http://www.peticija-kozjak.org/ Peticija (seznam podpisnikov) v podporo civilni iniciativi se bo poslala vsem, ki jih je potrebno obvestiti o dogajanju, pristojnim vladnim organom in predsedniku Republike Slovenije. libra

mišika  

član od: 12.10.2005

sporočila: 374

27. jun 2008 6:58

Tiskovna konferenca mora odmevat po celotni Sloveniji, upam, da jo bodo predvajali večkrat . mišika

baukica  

član od: 23.6.2008

sporočila: 10

27. jun 2008 21:12

Danes je državni zbor sprejel novelo zakona o varstvu okolja! Citiram rtvslo: Z novelo je določeno, da morajo pristojna ministrstva in organi občin pri sprejemanju predpisov, ki lahko pomembno vplivajo na okolje, zagotoviti sodelovanje javnosti. (http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod=rnews&op=s) Ampak gremo naprej, dokler bodo naši "sogovorniki" tiščali glave v pesek in se delali da se jih to ne tiče, še ne sodelujemo :) LP

libra  

član od: 27.3.2004

sporočila: 155

28. jun 2008 14:30

baukica Novele še ni v Uradnem listu, pravni jezik pa je zapleten. Vendar, ko danes v časopisu čitam, da je sodelovanje javnosti v zvezi z okoljem zavezujoče, si ti mnenja, da velja to tudi za nas in ali se lahko res ustavijo vse aktivnosti v zvezi z izgradnjo daljnovodnih stebrov (ki so baje že naročeni). In, čeprav sem blizu problematiki, sem šele iz Večera izvedela, da imamo v Mariboru hmelj, zato se investitor ni mogel odločiti za južno varianto (halo???). Naše območje pa je zaostalo z neugodno starostno strukturo prebivalstva in slabo okoljsko infrastrukturo ter tako primerno za uničenje (torej - vlečimo daljnovode po Kozjaku oz. severna varianta). Vendar, to že dolgo več ne velja. Več v članku: http://213.250.55.115/Ris2007/default.asp?kaj=3&id= libra

Mojca32  

član od: 22.8.2005

sporočila: 69

28. jun 2008 19:20

Podpisala peticijo. Upam, da bo uspela. Imamo toliko raznih strokovnjakov v naši ljubi domovini, mi pa bi še vedno radi ostali v preteklosti. Ne rabiš biti ne vem kako pameten, samo malo pogledaš kaj dela Eon, da pridobi električno energijo. Od podmorskih turbin na velikih globineh, do izrabe vetra v vetrnicah, ki jih prav tako postavijo sredi odprtega morja. Upam, da bo zmagal razum. Mojca32

baukica  

član od: 23.6.2008

sporočila: 10

28. jun 2008 19:55

No, saj k sodelovanju z javnostjo zavezuje že tudi aarhuška konvencija, ki je z ratifikacijo dobila status zakona. Ja, cvetke iz študije pa poznam. In o hmelju in o staranju prebivalstva (mimogrede, midva imava malega dojenčka, pri nas pa je v cca 10 sosednjih hišah 14 predšolskih otrok - vse v pasu 100 m od predvidenega daljnovoda), brezposelnosti itd. Res me zanima, če je avtor študije sploh šel na teren ali je res vse pobrano iz časov SFRJ, enako kot zakon o daljnovodih, ki je star že 20 let. Me zanima, koliko so takrat sploh poznali daljnovode s tako visoko napetostjo, zakon namreč enači vse od 1 kV do 400 kV... Hvala bogu vsaj EU kdaj pa kdaj zagrozi s sodiščem, takrat se Slovenija in okoljsko ministrstvo malo zgane...

mišika  

član od: 12.10.2005

sporočila: 374

11. jul 2008 9:07

PA smo zmagali zaenkrat juhu, daljnovoda ne bo ! Hvala za vse glasove. mišika

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti