Vaflji - korneti

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

8. jun 2008 19:22

Mark5, ta pekač za vaflje je drugačen pekač, kot tisti za navadne vaflje. Zato tako norimo, ker se ga do sedaj (Lidl) pri nas ni dobilo! . Onega za mehke vaflje se dobi povsod pri gospodinjski aparatih. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 08. jun 2008 19:23:27

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

9. jun 2008 14:41

Ker ste pisali kako je dober ta Lidlov pekač, sem tudi jaz oddrvela ponj in ga k sreči še dobila (ponavadi je točno to kar iščem že razprodano)! Ampak vaflji so mehki . Pa sem čakala, da bi se strdili in postali krhki , nič od tega! Kaj je bilo narobe? zvezdica55

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

9. jun 2008 15:03

po moje jih nisi dovolj dolgo pekla. Meni so tudi tisti, ki sem jih premalo  zapeklaprišli bolj mehki.

lp Saša

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

9. jun 2008 21:39

Vsekakor premalo pečeni... Čas peke iz navodil je prekratek.

In če niso shranjeni v kovinski škatli, so drugi dan že mehki. Najboljši so sveži, rahlo rjavi.

Aja, pa bog ne daj zmanjšat količino sladkorja, ker so krhki ravno zaradi njega.

čoko

ycrna  

član od: 29.7.2006

sporočila: 748

9. jun 2008 23:20

moji so prišli krhki in zelo zelo dobri! dala sem vsakega pečt in nanj pozabila 3-4 tudi 5 minut ;) in ni noben romal v smeti...enkratni so res! jaz sem dodala še žlico nutelle, njams ycrna

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

10. jun 2008 1:42

Aparat mi je po prvem vaflju očitno crknil!!!! Da se to ni zgodilo tudi tebi, čoko. Da opišem dogodek. Delam po navodilih za prvo uporabo, aparat naoljit, temperaturo do konca na 4. Najprej se prižge rdeča lučka, nato zelena, kot treba. Aparat je vroč, zelena ugasne, ko je zagret, to je vse ok. Prvi vafelj pečem 3 minute, je v redu, malo zažgan sicer, ampak tako piše v navodilih, da bo s prvim. Njegov okus je sicer super. Zmanjšam na 3. Dam notri maso za drugi vafelj. Aparat ni več tako vroč, lučke več ne gorijo, vafelj je po 4 minutah pocast in nič pečen. Aparat se ohlaja... Resetiram zadevo, aparat iztaknem in ga ohladim. Ponovim vajo. Ob ponovnem vklopu se nobena lučka ne prižge več. Toliko o tem. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/

Vanili  

član od: 28.6.2002

sporočila: 78

10. jun 2008 8:28

Jst sem jih sprobala. Pekla sem na 4, približno 2-3 minute. Pečen je malo potem ko neha para ven puhat. Oblika kroga mi ni najbolj ratala, mislim, da sem imela malo pregosto testo. Drugače pa ga je treba kar hitro spravit med dva kozarca različnih velikosti, ker v minutki otrdijo. Ni dosti časa za popravljanje oblike. Smo jih pa takoj pohrustali, ni ostalo nič na zalogo. lp

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

10. jun 2008 8:45

katka, a ta nov iz Lidla, ti je crknil? Ker ste me s pisanjem tako premamile, da sem bila že skoraj na pol poti do Lidla, da preverim, če je še kakšen ostal.... katjushka

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

10. jun 2008 9:47

Vafelaparat ima 3 leta garancije. Torej, če se pokvari, ga reklamiramo, seveda z računom in garancijskim listom. Račun je najboljše takoj tudi skopirati, kajti čez eno leto se na njem podatki ne vidijo več dobro. regina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti