Sterilizacija steklenic, kozarcev, pokrovčkov...

spelci  

član od: 1.4.2008

sporočila: 276

30. maj 2008 19:54

Delam isto kot fresh, pa mi zmeraj uspe. Nekateri sicer nekaj polivajo z alkoholom in kurijo (ne vem točno kako in zakaj), meni pa dokler rata tako, bom kar pri tem ostala. špelči

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

30. maj 2008 20:20

Jaz v primeru marmelad čiste pokročke oplahnem z alkoholom. Če vlagam kompot, nalivam čim bolj vročega, takoj zaprem in obrnem s pokrovčkom navzdol (tako se pasterizira tudi"zrak" v vratu kozarca in pokrovček - ko zrak v obliki mehurčkov potuje navzgor, se pregreje v vročem soku. Poleg tega se takoj ugotovi če kateri pokrovček ne tesni. Če pa pasteriziram v pečici, pa pokročke le temeljito pomijem, pregrejejo se v pečici, že zaprti. Zaenkrat se ta sistem obnese, kvara praktično ni. Aja, marmelado zapiram, ko se malo ohladi. Takrat se naredi skorjica, po njej posujem zelo na tanko malo sladkorja in morebitne preživele ali novodošle mikriče zvija ozmoza. lp robida

ema82  

član od: 17.3.2008

sporočila: 161

30. maj 2008 21:15

ZAČETNICA je napisal/a:
Jaz jih pa kar na roke pomijem kot običajno pa fajn do suhega pobrišem, pa se mi ni še nikoli nič pokvarilo razen bezgovega sirupa (ampak za to sumim, da je bilo kaj drugega krivo). Začetnica
Ja, jaz tud tako, ker pri vlaganju se itak napolni kozarce z vročo vsebino, tole vprašanje se mi je pa porodilo glih ob prebiranju recepta za bezgov sirup, ki se naj bi ga pa nalilo hladnega. Fresh in ostale, ki segrevate v pečici- na koliko stopinj pa ? Drejček, ja tale sterilizacija je za mene mal prezakomplicirana ;) ema82

ema82  

član od: 17.3.2008

sporočila: 161

30. maj 2008 21:17

ežoj je napisal/a:

Ko vidim besedo sterilizacija, ne vem zakaj, takoj pomislim na mačke.

ežoj
Ežoj, mačko znam sterilizirat, flaš pa ne ;) ema82

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

31. maj 2008 22:33

Ema82, kozarce ali steklenice pomijem, odcedim, dam v pečico in vklopim na 100 stopinj. Pustim kar nekaj časa, da se kozarci oz. steklenice posušijo in dodobra segrejejo. Marmelado polnim v vroče kozarce, za bezgov sirup sem pa steklenice pustila malo ohladiti, ko sem jih vzela iz pečice, in nato napolnila. regina

tibe  

član od: 20.2.2008

sporočila: 104

1. jun 2008 15:58

Jaz tudi pomivam še ročno. Prav nič ne kompliciram. Kozarce in pokrovčke najprej pomijem v topli vodi, ki sem ji dodala malo detergenta za ročno pomivanje. Potem dobro izperem s tekočo toplo vodo. Potem odložim na čist serviet, da se vse skupaj dobro odteče in posuši. Posebej pazim, da so navoji pri kozarcih popolnoma čisti, isto robovi pokrovčkov. Ali vsebino dam v topel ali hladen kozarec je odvisno od tega, kakšen način konzerviranja uporabljam (pasterizacija v loncu ali vroče polnjenje). Če rabim tople kozarce, jih pogrejem v električi pečici. Tako delam že najmanj 10 let in to uspešno. Enostavno in hitro ter poceni! lp tibe

čoko  

član od: 19.11.2007

sporočila: 867

2. jun 2008 23:00

Jaz čiste kozarce operem v pomivalnem stroju na kratkem programu (65°C) brez tablete, sredstva za izpiranje pa itak ne uporabljam. Tako je not manj kemije. Potem pa napolnim še vroče, suhe.

Ravno zdaj mam eno rundo jagodnega džema za spakirat.

 

čoko

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti