Pozdrav z dunaja

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

25. maj 2008 12:48

Bravo piciki! Mislim, da sta še za nas uživali! Pa da o dobrotah da ne govorim! Jaz že 2 leti nisem bila na Dunaju in ga kar malo pogrešam. No ja, enkrat v prihodnje pa bom že šla....

Kyara

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

25. maj 2008 12:49

Njami! Superca, res! Se obeta kakšen nov recept, upam! Tole Lindtovo s sivko poznam in je božanska. Je praktično edina sladka stvar, ki jo dam kdaj v usta (ne maram namreč ničesar sladkega-ja, tudi to se zgodi). Jaz na Naschmarktu vedno padem dol pri olivah. Noro! Jp, bo treba čimprej v to smer. Pa še namig-ko boš/bosta šli naslednjič na Dunaj, se na poti ustavita še v mestecu Baernbach, kjer je cerkev, ki jo je oblikoval Hundertwasser. Je MUST SEE! Nora stvar. fresh

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

25. maj 2008 13:09

A to je tisti, ki je tudi tiste terme tam nekje blizu Gradca "okrancljal"? Hundertwasserja mislim.

Ognjič

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

25. maj 2008 13:25

Ja, Ognjič, tisti, tudi na Dunaju se najde kaj njegovega...

lidka  

član od: 16.12.2002

sporočila: 3690

25. maj 2008 16:30

Jaz sem bila totalno navdušena nad tržnico!!! Madonca, najdeš vse, kar hočeš, kar se tiče začimb! Jaz sem kupila cvetke sivke, ker imam namen delati muffine s tem. Ravno iščem recept ga imam nekje sprintanega...

 

Loni, pri nas smo že vsi zboleli, : (

 

 

 

lidka

libra  

član od: 27.3.2004

sporočila: 155

25. maj 2008 17:32

Ja, tudi jaz se moram pohvaliti, da sem bila v petek naTutankamonovi razstavi. Zanimiva razstava. Priznam pa, da sem bolj uživala v parku Schonbrunn, ki je čudovito urejen in ves v cvetju. Ko vidim, da se pogovarjate o tržnici Naschmarkt, sem postala radovedna, kje je to in kakšne vrste tržnica je to. Bila sem čisto blizu, pa nisem vedela. Naslednjič si bom vzela čas.

senka  

član od: 19.11.2005

sporočila: 343

25. maj 2008 18:08

Ko sta se potepali po "tujini"sem bila malo na izletu čisto pri nas doma,na Splavarjenju na Dravi,bilo je zelo prijeto,nasmejala sem se do solz pa še dober golaž z polento(zabeljeni žganci z grumpi)so postregli,pa šnops!!!Pridite pogledat!! senka

fresh  

član od: 4.5.2006

sporočila: 1856

25. maj 2008 18:54

No, glede Hundertwasserja je že naša draga Rimljanja odgovorila. Sem bila namreč med svojimi rastlinicami. Na poti nazaj z Dunaja je tudi počivališče, ki ga je oblikoval on in je ravno tako vredno ogleda. Vsaj včasih je bilo počivališče Wienerwald-ovo, ne vem, če ga ima še ta veriga, je pa v vsakem primeru vredno postanka in ogleda. fresh

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

26. maj 2008 19:16

Ja, Hundertwasser ima take fajn hiše, nikoli se ne nabira prah v kotih.

rimljanka - zasebno mnenje

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

18. okt 2014 7:56

Ima kdo kakšno posebno SUPER izkušnjo s katero izmed ogromno AGENCIJ, kar se tiče PREDBOŽIČNEGA DUNAJA? 
So vse ponudbe (35-40€) bolj kot ne iste, ali ponuja katera v tej ceni tudi ogleda kakšnega muzeja? Kolikor sem pregledal in prebral je povsod podoben program, ogled kakšnih soban ali muzeja pa pri doplačilu.

Odpravljam se s papanom (ponovno) na eno manjše razvajanje. Dunajski preko krožnika pri Figmülleru po protokolu. Samo še rezervirat moram, pa bo 

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti