Pozdrav z dunaja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

19. okt 2014 9:32

In če je Dunaj komu predaleč, tudi v Gradcu imajo izjemno lep, prisrčen, "ta pravi" praznični sejem ...

mamamia

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

20. okt 2014 8:09

Grem kar z agencijo. Paše mi biti OFCA...
Tako da...se priporočam


limnol,marjja: 

Sem pa že preveril za rezervacijo. Komot mi bo šlo skozi za dva PRAVA ŠNICLA v decembru. Lep sprehod, malo prodajanja zijal in razmišljanje o nakupu BREITLING ure za pod jelkico (ker dam nekaj nase, pod 10.000€ sploh ne razmišljam!!), nato na južno, kateri pa sledi še več sprehajanja in čvekanja z mojim ljubim papanom. In že se bom lepo namestil na bus, dal noge na pašo, si nataknil mp3 in LAHKO NOČ!

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Sporočilo je spremenil(a) MBrando dne 20.okt 2014 08:13

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

20. okt 2014 8:48

Jaz grem letos prvič na prebdožični Dunaj. Čez samo mesto sem se pred leti že peljala, zdaj pa grem prvič tja v času pred božičem. Grem za en dan, z avtobusom, menda bo tudi en del vodenega ogleda. Sama z avtom nebi šla tja, edino če kdo tako dobro pozna mesto, da ve, kje pustiti avto, kaj vse se da v določenem delu mesta ogledati, za razne muzje pa jaz nisem. Grem pa za en dan. Tako da me prav zanima, kako bo.

anka

Čili2  

član od: 16.3.2012

sporočila: 12

20. okt 2014 9:34

Anka,

sem bil že z avtom na Dunaju 2x v času božiča. Parkirati se da na obrobju mesta recimo na velikem parkirišču ob gradu Schönbrunn. Lahko tudi okoli zabaviščenega parka Prater. Poiščeš kakšno veliko parkirišče, potem pa s podzemno žel. do centra. Običajno ni daleč do podzemne, pa z njo do centra, ali mestne hiše, pred katero je v času božiča sejem.

 

Čili2

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

20. okt 2014 9:51

Za tak podvig bi se mogla jaz zelooo organizirati, znajti, kar pa meni ne gre najbolje, pa bi mi požrlo veliko živcev oz skrbi. Nisem takšna, da grem v tujini, kamor me veter ponese, problem je tud če ne znaš jezika.

Hvala vsekakor za nasvet in namig!! Mogoče pa kdaj, če bo šel kdo poleg, ki je popotnik in orientacijsko tudi dober :) :) :)

anka

miis  

član od: 24.3.2008

sporočila: 173

20. okt 2014 11:17

Jaz sem se v večjih mestih v tujini navadila, da parkiramo ali na P&R parkiriščih (lokacijo poiščem na internetu) ali pa ob kakšnih večjih nakupovalnih centrih, V oveh primerih je javni prevoz zagotovljen.

Res pa je, da je bolje iti z organiziranim prevozom, če nisi ravno človek za take podvige. Hvala bogu, da smo različni:)

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

23. okt 2014 8:09

darjuška je napisal/a:

mi smo bili lani s to agencijo preko 1 na dan - preživeli smo lep dan  - nekaj s super vodičem, nekaj sami.

http://turizem.kuponko.si/cudovit-praznicni-izlet-do-51 

ponuja pa ga tudi ta agencija

http://1nadan.si/Offer/SeeOffer?offerId=12969&

Cena iz MB je 19€ + 10€ prijavnine - še vedno ceneje kot redna cena enodnevnega izleta

 



http://www.mojalbum.com/tajda



Sporočilo je spremenil(a) darjuška dne 20.okt 2014 10:32



DARJUŠKAAAAAAAa; Uaaaaa hvala. Full full dobro in super, da dobim podatke iz prve roke. 
Torej niste bili nič razočarani nad ponudbo za, roko na srce, res HUDO SMEŠNO ceno. Človek ne more, da ne bi imel pomislekov. Pa ja, saj veste, starši nas naučijo in svarijo...
Z vodičem ste sli po mestu in vam je povedal par zanimivosti? Kako pa je bilo s prostim časom? 
Itak ni problem, ali pač, če se mi2 s papijem ločiva od skupine okoli 14te ure in greva po svoje? Šnicl tajm, raziskovanje, pogovor in prodaja zijal.

Tudi meni ni, na lastno pest iti. Nisi komot. Enostavno nisi, pa naj rečejo madam in gentelmen kaj čejo. Vedno je pol neka skrb na mojih ramenih. Parkiranje izven mesta, pol podzemna, nato usred mesta...kam kako in kje + prepoved kuhančka + skrb glede vremenskih pogojev. 
Nak, trenutno mi je res PENZIČKA varianta THE BEST. Enostavno dvignem noge in se prepustim. Pa če bo snežilo, ali deževalo, ali padale prekle, bom jaz (KOT GOSPOD) lepo sedel v busu, opazoval okolico, poslusal mp3 ali klepetal s papanom in ENOSTAVNO užival.

Sem že dal Dunaj parX skozi na lastno pest. Prav tako Pariz, Novo Zelandijo, Krakov...
Še bo čas za lutanje in raziskovanje...

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

23. okt 2014 8:42

MBrando je napisal/a:
Nak, trenutno mi je res PENZIČKA varianta THE BEST. Enostavno dvignem noge in se prepustim. Pa če bo snežilo, ali deževalo, ali padale prekle, bom jaz (KOT GOSPOD) lepo sedel v busu, opazoval okolico, poslusal mp3 ali klepetal s papanom in ENOSTAVNO užival.

No tako tako, ekola, meni takole paše, da ima drugi čez vožnjo in parkiranje, pa še spozna se na to, vodič še kaj pove o samem mestu, itd., spiješ kuhančka, med potjo lahk dremuckaš, po gospodovo.

Jaz grem letos takole, prek teh kuponov, na osebo je 33 €, vključena vožnja in vodič, tako da upam da bo ok.

anka

miis  

član od: 24.3.2008

sporočila: 173

23. okt 2014 10:04

MBrando je napisal/a:

Tudi meni ni, na lastno pest iti. Nisi komot. Enostavno nisi, pa naj rečejo madam in gentelmen kaj čejo. Vedno je pol neka skrb na mojih ramenih. Parkiranje izven mesta, pol podzemna, nato usred mesta...kam kako in kje + prepoved kuhančka + skrb glede vremenskih pogojev. 

 

Ja glede kuhančka pa imaš čisto prav;)

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti