Pozdrav z dunaja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

23. okt 2014 13:25

Samo medklic - kuhanček??? Kaj to je??? Še nikol slišala! Na Dunaju in v Gradcu sicer bila v božičnem času, ampak nikjer videla nič podobnega. Na pomoč, prosim!!!!

lp

cervus

miis  

član od: 24.3.2008

sporočila: 173

23. okt 2014 13:45

Kuhano vino - Glühwein

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

23. okt 2014 13:50

Elči, pridi v Ljubljano, ko bo Veseli december. Na kuhančka!  Paše, paše, sicer ne pijem skoraj nič alkohola, ampak kakšen kuhanček se mi pa prileže v decembrski norišnici! Sumim, da je več vode in sladkorja, a vseeno!

 

naor

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

23. okt 2014 14:08

elaphus je napisal/a:

Samo medklic - kuhanček??? Kaj to je??? Še nikol slišala!

lp
cervus

Kuhano vino, elaphus 

Paše v mrzlih zimskih dneh, tako v Ljubljani, kot na Dunaju

 

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

23. okt 2014 14:46

anka je napisal/a:

 

No tako tako, ekola, meni takole paše, da ima drugi čez vožnjo in parkiranje, 


anka

 

SAj vodič bi že še bil OK, če ne bi bilo tostih 50 sopotnikov, vsak s svojo agendo: Gremo lulat..Kdaj bo čik pavza, moj sin je lačen, vodič te pelje v šoping v naj-trgovino, kjer seveda dobi provizijo.... Potem čakaš sopotnike ko majmun, ker ne znajo priti na določeno mesto ob točno določenem času....

Take so moje izkušnje in ravno zaradi tega se skupinskih izletov izogibam ko hudič križa.  Na izlet pa tako ali drugače ne grem za to, da bi poslušala svoj Mp3(ali podobno tehnologijo). To komot delam doma. 

BTW, meni je predbožična Ljubljana blazno všeč. 

Vanja

anka  

član od: 7.9.2005

sporočila: 4627

23. okt 2014 15:18

Vem, to vse vzamem v zakup. Tudi ne mislim kupovat nič na Dunaju, še kuhanček vem da je strašno drag, tak da sendviči in pijača bo seveda v torbi, mogoče celo kuhanček, haha. Glede lulanja super, mene tud skoz tišči .

Vem, da se ljudje ne držijo ure. Problem je to le takrat, ko se lovi uro za naslednjo lokacijo, kjer čakajo na skupino. Ogromno je pa odvisno od vodičev, kako znajo zaropotati, glede ure zbiranja na določenem mestu.

Ja, vem, vse drži, kar pišeš, ampak vsamem v zakup, zato da si kaj ogledam .

Mp3-ja nikdar še nisem imela v ušesih na izletu, ker se tako ne morem posvetit pogovoru s sopotnikom, no mogoče ga bom imela s sabo, če nama bo s kolegico pasalo malo zadremat ali pač sam uživat v vožnji.

Res so pa problematični členi skupine na avtobusu družine z otroci in upokojenci.

anka

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

23. okt 2014 15:42

Nak, jaz sem upokojenka in nisem problematična, niti malo. Lani sem bila z agencijo in smo bili v glavnem penzionisti in nekaj mlajših. Samo enkrat smo čakali in to mlajši par.

Ja Vanja, predbožična Ljubljana je zakon, itak je  Ljubljana zakon. Ker je postala tako lepa in ker se skozi celo leto toliko dogaja. Mi je bilo všeč na Dunaju, a se mi je zdelo, da Ljubljana bolj živi.

 

naor

johana  

član od: 5.3.2014

sporočila: 12654

23. okt 2014 16:44

Lepo pozdravljeni. Z agencijo in seveda vodičem,  sem bila pred leti na izletu na Dunaju,  Salzburgu in tridnevnem izletu po Bavarskih gradovih.  Moram povedati,  da je bilo meni osebno takšno potovanje zelo všeč. Na avtobusu nam je vodička celo pot razlagala zgodovino mest in oseb,  tako , da ni bilo nobenega dolgčasa,  tudi ustavljali smo se dovolj pogosto za razne potrebe.  Nikoli ne bi potovala v lastni režiji,  je dosti ceneje z agencijo in še bolj ugodno.  Sediš na avtobusu, opazuješ kraje,  zraven pa še poslušaš zanimivosti.  Takšno je moje pozitivno mnenje.   V teh mestih nisem veliko zapravljala, ker so predraga. Na izlete sem šla izključno zato, da sem si jih ogledala, predvsem njihove glavne znamenitosti in res sem jih videla veliko. 

 

mopsika

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

23. okt 2014 17:11

Ja, če greš z avtobusom do dunaja bi priznala, da je ceneje, kot z avtom. In vodič, če je dober, pove marsikatero malenkost, ki je mogoče ne bi enostavo našel. Ampak, eni so na komot in so radi v skupini (krdelu), drugi radi bolj brskamo. Najin prvi izlet v Benetke je bil blesav do amena: bilo je 82-ga leta in vodička nam je dala za ogled Doževe palače pol ure. Helou! Na srečo nam je povedala, kdaj se dobimo pri avtobusu, če se slučajno zgubimo.

Če greš na eno pošteno turo po Kitajski, Južni Ameriki, Tajski...pa enostavno ni računice. Če res rad potuješ, boš našel način, da greš tja. Kar, jasno, ni za ta lene. Kar spomnite se, kaj je Ežoj večrat napisal. Če potuješ na omejen budget, traja tudi po nekaj mesecev, da vse preštudiraš, prečitaš zgodovino, variante kako iz enega kraja do drugega. Naju je potovanje po Kitajski stalo pol toliko, kot je bila cena za enega, če bi kupila paket v potovalni agenciji. Dogodivščine so bile pa...priceless. :) 

 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 23.okt 2014 17:13

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

24. okt 2014 11:24

mopsika je napisal/a:

Lepo pozdravljeni. Z agencijo in seveda vodičem,  sem bila pred leti na izletu na Dunaju,  Salzburgu in tridnevnem izletu po Bavarskih gradovih.  Moram povedati,  da je bilo meni osebno takšno potovanje zelo všeč. Na avtobusu nam je vodička celo pot razlagala zgodovino mest in oseb,  tako , da ni bilo nobenega dolgčasa,  tudi ustavljali smo se dovolj pogosto za razne potrebe.  Nikoli ne bi potovala v lastni režiji,  je dosti ceneje z agencijo in še bolj ugodno.  Sediš na avtobusu, opazuješ kraje,  zraven pa še poslušaš zanimivosti.  Takšno je moje pozitivno mnenje.   V teh mestih nisem veliko zapravljala, ker so predraga. Na izlete sem šla izključno zato, da sem si jih ogledala, predvsem njihove glavne znamenitosti in res sem jih videla veliko. 

 



mopsika



Tako nekako menim tudi sam. Sedaj na penzičko varianto, next tajm pa ponovno v lastni režiji.
UUU se veselim LUČK,VZDUŠJA,BRSKANJA..
Ahh,vsega se veselim!!

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti