Kako shujšati in jesti sladke pregrehe

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

21. maj 2008 13:41

Pametno tole z vodo. Ze 45 let imam prevec kilc,voda pa je se zmerom brez okusa,jaz pa se veselo smejim. Majdina

sarlotka  

član od: 5.8.2005

sporočila: 64

21. maj 2008 14:43

Vse kar je potrebno vedeti je: uravnotežena in raznolika prehrana, voda in gibanje. Kar sodi zraven, vam je tudi že Vendelina jr. povedala in je zelo pomembno: reševanje problemov na ravni razmišljanja in ne s prehrano. V današnjem času je veliko člankov o bilanci energije, o uravnoteženem prehranjevanju, zdravi prehrani in tudi o hujšanju ter gibanju. Lahko začnete že pri našem dragem forumu, vendar tukaj naj vam pluskoti pomagajo in nadaljujete na www.mojtrener.com, www.aktivna.si,... Najpomembneje je, da spoznaš svoj metabolizem in se prehranjuješ v skladu z njm. In, ja, najtežje je spoznati svoj metabolizem, ker za to je potrebno poslušati svoje telo in sebe, spremeniti navade in se odreči razvadam. To je moje mnenje Lp, Loti

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

21. maj 2008 14:54

Odkar sem se spravila še na plezanje, jem kar po vrsti vse, mislim na tisto, ob čemer bi prej vklopila kalulator in začela preračunavati. Sem pa v tem času pridelala skoraj dva kilograma in prvič v življenju lahko rečem, da nič hudega, pridobila sem na mišični masi. Juhu. Cunje so mi namreč še vse prav . Vode pa resnično popijem na hektolitre, že od skozi.

Loni Makaroni

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

21. maj 2008 16:26

saj gre tudi ob sladicah ostati vitek. Se pač kak dan odrečeš čemu drugemu. Predvsem pa si jih privošči brez občutka krivde, če te ta slučajno muči, ker ob občutki krivde bo želja po sladkem vedno večja, ti pa v prav tako vse večjem precepu (to mi je povedal moj zdravnik, ker iz zdravstvenih razlogov dalj čas anisem smela jesti sladkega in mi je bilo za umret - pa sem si občasno privoščila kak jabolčni ali borovničev zavitek, jogurtno kremo brez jajc in podobno, pa je šlo).

 

Vsekakor pa je en sam in edini način ostati zdrav, vitek in se ničemur ne odreči - uravnotežena prehrana. Ko to dosežeš, pomeni, da imaš tudi v glavi vse spoštimano (jaz to malo bolj preprosto povem kot Vendelina; sicer pa bomo videli, kako bo Vendy nocoj papcala sladko....no, tudi slano).

 

Tako da občasni greh nič ne škodi, samo v navado naj ti ne preide, če imaš presnovo takšno, da ti iz sladkega vse kar more obdrži v telesu (kot je moja na primer).

 

Mamamia

mamamia

zvonkica  

član od: 20.5.2008

sporočila: 1

21. maj 2008 16:45

Hvala vsem za nasvete,bom poskusila kaj od tega!

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

21. maj 2008 17:06

Lahko si privoščiš sladico, vendar ne po večerji ali kosilu, ampak namesto tega. Pa ne vsak dan.

lp Saša

Kristalka  

član od: 31.3.2007

sporočila: 833

21. maj 2008 18:17

urssa je napisal/a:
Kakšen košček sem in tja ne škodi. Problem je v tem, recimo, da ko začneš ne znaš nehat... Urša

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

1. jun 2008 11:00

Tudi jaz se borim že celo življenje s kilami zdaj sem jim napovedala vojno z gibanjem uspelo mi je zato si zdaj lahko privoščim kdaj pa kdaj tudi kakšno pregreho z mojo najljubšo sladico to je zdaj v vročih dneh sladoled pozimi pa je na vrsti tudi tortica.Zavedam se da je to kar lahko nadomesti obrok in še malo hoje ali primernega gibanja dodam in se kar lepo vzdržuje brez pretiravanja in odrekanja samo malo dobre volje pa gre. mark5

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

13. jun 2008 17:59

le privoščite si kdaj kakšen užitek potem pa hitro v gibanje pa bodo šle kalorije. mark5

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

30. jun 2008 9:24

Zavedati se moraš daje vsaka pregreha sladka,naj bo taka ali drugačna.Važno je da se znamo tem prekrškom upret včasih tudi uživat.Recite kaj je še boljšega od ledene kavice,sladoleda ali mogoče hladnega piva kje v senci. mark5

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti