**recepti z vsega sveta**

ledenka  

član od: 1.3.2008

sporočila: 201

tema odprta - 2. maj 2008 13:44 | ogledi: 4.023 | odgovori: 14

Zelo me zanimajo recepti iz tujih držav... nekaj receptov že imam (ananas v ponvi-malezija, brigadeiros-brazilija, bučni narastek s kokosom-tihomorski otoki, bananini polmesci-avstralija, borovnična juha-švedska.....)

Prosim vas, če imate kakšen recept z različnih držav, da mi ga zaupate (če ni skrivnost).....

Lp

(če vas zanima kateri od prej omenjenih receptov, vam lahko recept napišem)

ledenka

ledenka  

član od: 1.3.2008

sporočila: 201

2. maj 2008 13:53

waw hvala... ledenka

nejcanja  

član od: 15.3.2006

sporočila: 270

2. maj 2008 13:55

Oj! Mi smo veliki ljubitelji banan in bi prosila za bananine polmesece..In tudi za ostale se ne bi branila. Že v naprej najlepša hvala nejcanja

ledenka  

član od: 1.3.2008

sporočila: 201

2. maj 2008 14:15

Polmesci so zelo hitro pripravljeni, prihajajo pa iz avstralije Sestavine: -450 g globoko zamrznjenega listnatega testa - 8 majhnih zrelih banan - sok 1 limone -1 žlica mleka -jajce -3 žlice vam najljubše marmelade -mandljevi lističi(po okusu) Priprava: pečico ogrejte na 180 stopinj in obložite pekač s peki papirjem. Plošče listnatega testa razrežite na 8 kvadratkov in pustite naj se odtalijo. Banane olupite in premažite z limoninim sokom. Ločite rumenjak od beljaka. Zdaj zavijte banane v "haljice". Na vsak kvadrat položite banano po diagonali. Z beljakom premažite prosta vogala testenih kvadratov, ju ovijte čez banano in stik s prsti dobro stisnite. V skodelici zmešajte rumenjak z mlekom in s čopičem premažite testo. Pekač z polmesci postavite v ogreto pečice za približno 20 minut. Na koncu segrejte marmelado v kozici da postane tekoča in pečene banane še vroče premažite z njo. Če želite lahko banane posujete z mandljevimi lističi. Dober tek ledenka

ledenka  

član od: 1.3.2008

sporočila: 201

2. maj 2008 14:16

nejcanja- druge recepte bom dala gor na kulinariko pa si boste lahko tam ogledala vredu?? ledenka

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

2. maj 2008 16:23

Obstaja kuharska knjiga Najljubše družinske jedi širom po svetu, avtor je Ron Kalenuik. V tej kuharski knjigi so jedi predstavljene po celinah in najdeš lahko res tiste najbolj tipične jedi po svetu, od glavnih jedi do sladic. Če dam samo nekaj primerov: Evropa paella (Španija), musaka (Grčija), torta sacher (Avstrija), Amerika chili con carne (ZDA) itd. Predstavljene pa so res jedi s celega sveta, po originalnih receptih. Če koga zanima, lahko napišem še kaj več. Mamba

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

2. maj 2008 16:29

in pa tudi knjiga ;vse kuhinje sveta,.... anaeva

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

2. maj 2008 18:57

Jaz imam recept za brigadeirose iz Brazilije, in sicer preverjeno dober - sem jih že delala, dobila pa sem jih od tamkajšnjega kolega :) Gre pa takole (za prb.40 brigadeirosov - ne delat prevelikih, ker so zelooo sladki) 1 pločevinka kondenziranega mleka (najbolje od Nestle, 395 g) - dobiš v Maxi Marketu 3 polne velike žlice kakava (najbolje Nescquick - glavno pač da je od Nestle ;) pol žlice masla 1 zavitek čokoladnih mrvic (mislim da je 100 g) mini papirnate košarice Aja, pa da povem še to - tam so mi svetovali, da je najbolje vse sestavine imeti od Nestle - ta firma je pri njih zakon, in uporabljajo večino njihovih izdelkov. V posodo z debelim dnom zliješ kondenz. mleko, dodaš kakav, dobro premešaš in dodaš še malo, segrevaš in STALNO MEŠAŠ z metlico, sicer se vse prime na dno. Ko skoraj zavre, močno zmanjšaš temepraturo, spet stalno mešaš, da se zgosti....tu pa težko rečem koliko časa.....ne sme se preveč zgostit. Mislim da ene 7-10 minut, približno. Dobro mešaj tudi ob robovih posode! Nato zliješ na podolgovat servirni krožnik, na tanko namazan z maslom, in pustiš kakšno uro, da se ohladi. Nato si roke malo! namastiš z maslom, z žličko zajemaš maso in jo obliuješ v kroglice in polagaš v skledo z čokolad. mrvicami, da se kroglice lepo "oblečejo" :) Takšne polagaš v mini papirnate košarice, zložiš na pladenj in čakaš.....saj ne :) Navali! Amapak pazi, ker so zeloooooo sladki ti brigiji, kot jim jaz pravim ;) Najlažje bo, če si dobiš pomagača - eden oblikuje kroglice drugi, pa jih obsipava z mrvicami. SIcer je čista zmešnjava in vse se lepi ;) Naj ti lepo uspejo, in fajn sladkanje vam želim :) Pa poročaj, kako je šlo, prav?! LP, zala Zala

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

2. maj 2008 18:58

Ups, oprosti, šele zdaj sem videla da ta recept že imaš....no, mogoče pa lahko poskusiš še z mojim ;) LP Zala

ledenka  

član od: 1.3.2008

sporočila: 201

3. maj 2008 9:59

_ZALA_ hvala take verzije pa še nimam...bom poskusla pa sporočim vredu???!!! mambica tale knjiga mora bit res zanimiva in recepti morajo tudi bit njam njam.....bom poiskala tole knjigo ledenka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti