Izdelki "luna"

sara  

član od: 2.10.2001

sporočila: 383

19. maj 2008 9:36

Ko sem deklaracije primerjala z drugimi izdelki (to pač počnem, ker nikomur več ne zaupam, ker me vsi poskušajo zip-zip), sem ugotovila, da ni razlike!! Jaz za pranje perila uporabljam frosch, prav tako za čiščenje kopalnice in ostalih prostorov. Za ročno in strojno pomivanje posode pa Almawin - dobite v trgovinah z ekološkimi izdelki. In sem zadovoljna. Imela sem tudi Almacabio (tudi eko), ampak se mi ni obneslo. Za kozmetiko pa sem začela uporabljat Weledo. Prebrala sem že veliko na to temo in si ne morem kaj da ne bi kupila hrane in drugih izdelkov ki so boljši zame in za družino, kot pa da se še naprej zastrupljam. Ja, seveda so v večini ti izdelki dražji, kar tudi mene PRECEJ jezi - s 300/400€ na mesec si to res težko privoščiš. Če vas še kaj dodatno zanima glede hrane in ostalih eko izdelkov si lahko pogledate na strani www.zazdravje.net Tu vam lahko napišem tudi en ocvirk .... ali ste se že kdaj vprašali zakaj je kitajski česen vedno tako "krasen"? Dragi moji, ker ga OBSEVAJO z gama x žarki in tega sploh ne skrivajo. Trdijo celo, da je to manjše zlo kot pesticidi. Ko boste pa še zvedeli dozo s katero obsevajo razno sadje in zelenjavo iz daljnih dežel, vas bo dotolklo. Podatek na zgornji spletni strani je sicer takšen da te kap, ampak četudi drži samo 10% je to še vedno preveč. Obsevali naj bi ga toliko, kot da bi vi šli 10.000x na rtg pljuč!! Pa lep pozdrav! veverica

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

19. maj 2008 10:48

Kot je meni znano, niso nikjer lune reklamirali kot naraven, ampak kot nežen izdelek. To pa lahko pomeni marsikaj, zato ne vem, od kod ideja, da gre za neko eko stvar. Običajno je tako, da hočemo, da par žlic praška opere bleščeče čisto, po možnosti pri 30 st. C. To pa ne gre skupaj, ker brez nič ni nič.

Lijana

Robida  

član od: 4.7.2004

sporočila: 780

19. maj 2008 11:05

Lijana, ne strinjam se čisto s tabo - klikni desno na njihov oglas "manj okoju škodljivih snovi, manj človeku škodljivih snovi" ... Če te to ne navaj na misel, da gre za "eko", potem ne vem kaj... lp robida

swarovski  

član od: 26.10.2006

sporočila: 290

19. maj 2008 11:09

Cene so pa ubijalske. Pa še embalaža mi je kičasta. Tudi drugi vonji kot npr. iz linije muller je vonj fantastičen pa več kot 50 % ceneje. Hvala lepa za ne bistveno manj kemični izdelek. swarovski

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

19. maj 2008 11:18

Robida, imaš prav, nisem bila do pred kratkim na njihovi strani, kjer lepo piše :

Pisana paleta pripomočkov zagotavlja popolno čistočo brez kakršnih koli slabih vplivov na zdravje in okolje.

 

to pa je zavajanje potrošnika, ni kaj. Ampak tako je pri večini proizvajalcev, pa jim nihče ne stopi na prste.

Lijana

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

19. maj 2008 11:40

...ampak mehčalec pa tako diši...mmm

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

19. maj 2008 12:28

Kateri pa, majamarko? Ker jaz sem potem iz firbca kupila enega, mislim da je vrtnica pa še nekaj zraven, pa moram rečt, da za moj nos niso ravno pretresljivi...meni osebno še vedno najbolj diši silan sensitive... ela

majamarko  

član od: 26.9.2003

sporočila: 2565

19. maj 2008 12:34

sandalovina & borotalco res tak prijeten vonj, sem probala bolj iz firbca

ela  

član od: 28.9.2006

sporočila: 735

19. maj 2008 12:38

aha, hvala...bom mogoče naslednjič ela

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

19. maj 2008 21:43

sara je napisal/a:
Če vas še kaj dodatno zanima glede hrane in ostalih eko izdelkov si lahko pogledate na strani www.zazdravje.net Tu vam lahko napišem tudi en ocvirk .... ali ste se že kdaj vprašali zakaj je kitajski česen vedno tako "krasen"? Dragi moji, ker ga OBSEVAJO z gama x žarki in tega sploh ne skrivajo. Trdijo celo, da je to manjše zlo kot pesticidi. Ko boste pa še zvedeli dozo s katero obsevajo razno sadje in zelenjavo iz daljnih dežel, vas bo dotolklo. Podatek na zgornji spletni strani je sicer takšen da te kap, ampak četudi drži samo 10% je to še vedno preveč. Obsevali naj bi ga toliko, kot da bi vi šli 10.000x na rtg pljuč!! Pa lep pozdrav! veverica
Kruh se tudi peče na 200"C...

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti