Izdelki "luna"

gerna  

član od: 26.11.2007

sporočila: 228

3. maj 2008 6:44

Sama sem preizkusila mehčalec Luna. Ko povohaš v plastenki res prijetno diši, po uporabi na perilu pa ga skoraj ne zaznaš. Tudi sodelavka je bila enakega mnenja, tako, da sem prepričana, da ga ne kupim več. Glede pralnega praška pa sem tudi zelo skeptična. 3 kg vrečka stene skoraj 10e (par centov manj), kar se mi sploh ne zdi ugodno. Na vrečki piše, da je za 33 pranj. Se pravi, da ga za eno pranje porabiš dobrih 9dag, kar pa si ne predstavljam, da bi opralo poln stroj perila! Strinjam pa se tudi z Zara-Mariso, da tile njihovi oglasi niso čisto nič simpatični. LP. gerna

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

3. maj 2008 10:41

Žalostna sem, ko berem tudi tu komentarje, v katerih prevladujejo negativne kritike, še preden sploh preizkusite proizvode. Meni je Luna všeč. Embalaža je čudovita, preizkusila pa sem njihovo tekoče sredstvo za pisano perilo - oprano je brezhibno, zaznati pa je komaj opazen nežen vonj, kar je zame zelo dobrodošlo. Namreč če česa ne prenesem, je to pretirano močan vonj po prašku na posušenem perilu - mislim, da je to znamenje ali predoziranja ali pa premočnega dodatka parfuma v prašku, torej kemije. Včasih imam občutek, da svojih blagovnih znamk ne znamo ceniti, še posebej pa ne, kadar se potrudijo za nekaj novega.

Zara-Marisa  

član od: 12.6.2003

sporočila: 351

3. maj 2008 10:42

A je katera preizkusila neke himalajske pralne oreške? A so za kaj?

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

3. maj 2008 12:01

Andrejka, jaz sem mnenja, da je pohvalno, da so se potrudili za nekaj novega. Vseeno pa velja preveriti, če je res to, za kar se prodajajo. Mene je zmotilo to, da nisem vedela niti, kdo proizvaja in na njihovi spletni strani ni bilo niti ene kontaktne številke (saj ne, da bi jih šla klicarit ... :) ) Bi pa tudi sama take zadeve delala, tako da če rabijo kakega kemika ... Gerna, sodobni pralni praški so tako narejeni, da ga porabiš izjemno malo za isti učinek. Poskusi prepoloviti običajno dozo in primerjaj oprano perilo. Zagotovo bo enako oprano. Atina

Sasenka  

član od: 5.9.2005

sporočila: 252

3. maj 2008 21:45

gerna je napisal/a:
Glede pralnega praška pa sem tudi zelo skeptična. 3 kg vrečka stene skoraj 10e (par centov manj), kar se mi sploh ne zdi ugodno. Na vrečki piše, da je za 33 pranj. Se pravi, da ga za eno pranje porabiš dobrih 9dag, kar pa si ne predstavljam, da bi opralo poln stroj perila!
Zadnjič v trgovini sem gledala dva sosednja izdelka: pralni prašek Luna in pralni prašek Persil ali Ariel (nimam pojma, sigurno pa en od njiju) in primerjala cene glede na količino. Ariela ali Persila je bilo za 20 pranj in je stal nekaj že 7 EUR, Lune je bilo za 33 pranj in je stala nekaj manj kot 9 EUR.

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

3. maj 2008 22:22

andrejka je napisal/a:
Meni je Luna všeč. Embalaža je čudovita, preizkusila pa sem njihovo tekoče sredstvo za pisano perilo - oprano je brezhibno, zaznati pa je komaj opazen nežen vonj, kar je zame zelo dobrodošlo. Namreč če česa ne prenesem, je to pretirano močan vonj po prašku na posušenem perilu - mislim, da je to znamenje ali predoziranja ali pa premočnega dodatka parfuma v prašku, torej kemije.
Da perilo diši, ni nujno, da prašek vsebuje kaj več kemije. Okolju prijaznejši praški vsebujejo eterična olja in zaradi njih perilo tudi zelo fino diši. Kot sem že prej napisala, za belo perilo uporabljam prašek, ki ga lahko najdete na linku in perilo, oprano s tem praškom tudi zelo fino diši. Tudi doziram ga zelo malo (cca 3 polne velike žlice) in je perilo kljub temu enako oprano kot je bilo pred časom, ko sem še uporabljala persil, ariel itd. Kar se doziranja praška, pa je tako že dalj časa znano, da proizvajalci napišejo doziranje, ki je prekomerno za enak učinek pranja.....več ko daš praška, prej je porabljen, zato moraš tudi prej kupiti novega....to je vsekakor računica, ki gre na njihov mlin..... Še obljubljan link: http://www.biosi.si/product_info.php?cPath=2_44&p katjushka

Kristina  

član od: 13.1.2007

sporočila: 425

4. maj 2008 0:08

Sem odprla to temo,ker mi gre na živce ko pobiram perilo s stojala,pa se včasih kar skadi.sem probala že s tekočim,cenejše variante,dražje,da ne govorim o tem,kako me razjezi ko vzamem iz stroja belo perilo,ki sploh ni belo,ali pa temnejša oblačila ki imajo nek čuden vonj ko se posušijo... O pralnih oreščkih je že bilo nekaj govora tu.Koliko pa tisti stanejo in kako se uporabljajo?Izgledajo kot pravi orehi? Kristina

katka lopatka  

član od: 1.12.2006

sporočila: 4996

4. maj 2008 0:41

Kristina, 3 poste navzgor je link na oreščke in nekaj informacij ter cena. katka http://katka-lopatka.moj-album.com/ Sporočilo je spremenil(a) katka lopatka dne 04. maj 2008 00:42:36

mambica  

član od: 29.9.2007

sporočila: 532

4. maj 2008 8:41

Proizvajalci vseh pralnih detergentov vam lahko čestitajo in rečejo samo: Hvala, da požrete vse, kar vam serviramo.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti