Alergija na nikel

ElaS  

član od: 3.10.2007

sporočila: 56

1. maj 2008 15:57

Zvezdana, če sem prav razumela je nekdo zgoraj napisal, da se je potrebno izogibati kuhanju v rostfrei posodi, kar pa Zepter sigurno je. Torej nabaviti vsaj en navaden emajliran pisker in probati, če so alergijske reakcije tudi potem. lp, Ela S

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

1. maj 2008 16:24

Jaz sem gumbe na hlačah prelakirala s prozornim lakom. Šele zdaj vidim, da pri meni sploh ni tako hudo. Ker gre samo za kontakt s kožo, s hrano nimam problemov. Se pa hecamo, da sem "draga", alergična na vse - razen na zlato.

Loni Makaroni

Nasja  

član od: 10.6.2003

sporočila: 815

1. maj 2008 17:40

Panika okrog niklja v jabolkah je po mojem odveč. Malo sem brskala po netu, in npr. na tejle danski strani

http://www.foodcomp.dk/fcdb_foodcomplist.asp?CompId=

imajo natančne podatke o količini niklja v živilih. Jabolka so globoko na dnu seznama, ga imajo na 100g 100x manj kot čokolada, jedrca, žitarice...

Enaki rezultati so tule:

http://www.cfsan.fda.gov/~acrobat/tds1byel.pdf

(str. 123-135), če se ti ljubi prebirat in znaš angleško.

 

Je pa vprašanje, če se je prav koncentrirat samo na nikelj. Je imel že prej kdaj kake alergijske teste?

Jabolka so namreč kar pogost alergen...

 

Nasja

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

1. maj 2008 20:29

Če pripravljamo hrano, ki vsebuje maščobo v rostfrei posodi, potem ta izloča nikelj. Hrane nikakor ne smemo puščati stati v tej posodi. Pri alergijah pa je absolutno dobro kuhati v kakšni drugi oz. emajlirani posodi. regina

Jagoda501  

član od: 10.2.2008

sporočila: 28

4. maj 2008 3:05

Ja, men je bil Zepter tudi takoj sumljiv... v nerjavečem jeklu je dostikrat nikelj, ali pa krom ali kaj podobnega.. ali pa oboje... http://en.wikipedia.org/wiki/Stainless_steel (A kdo pr vas zna dobro angleško?) Tak da, poiskat kak drug lonc, pa probat, če bo bolš! (magari sposodit, za prvo silo.. al pa probat različne lonce..) No, zgleda pa tudi niso zdravniki izključili pri vašem sinu, da bi blo še kaj drugega.. Pravkar je ena znanka povedala, da ima alergijo na krom, nikelj & še nekaj... Ne sme nosit usnjenih natikačev poleti... (zaradi barv) Pa si je zdaj kupila "plastik fantastik"... OoO Menda je dobila spuščaje "do komolcev", ko je pomivala "nerjavečo" posodo prek Študenta!! Pa ko je kupila nove natikače od Kopitarne!! Ko je moja babica bla alergična na nikelj (ko je delala v tovarni v ponikljevalnici, je 1x bla predolgo izpostavljena..) je bla v bolnici, dokler se ni orenk pozdravila... Se je pa bolj malo umivala, "po mačje", je rekla.. Glih tolk, da se je dobr zmočla... Tk da, mogoče ne glih pretiravat s prhami pa to... sam če je najbolj nujno.. (vem da je mogoče težko najstniku to dopovedat) Zatem, ko je mela alergijo na nikelj, je kasneje dobila alergijo na plastične rokavice, ko je poleti z njimi hmelj obirala, na vročem soncu.. to je bilo že dolgo let nazaj, so bile tud rokavice najbrž iz česa drugega ko zdaj, sam mogoče je vseeno za "ahtat" da ne bi preveč prišel v stik z njimi na vročem... (?) Nism vedla, da so te alergije tako pogoste... A ste iz okolice Celja? (lahko v zasebnem sporočilu, če želite..) Pa še neki, kar prej nism vedla - menda pri tuširanju z zelo vročo vodo se izloči več klora, & je bolj nezdravo. Nism mela pojma prej! (Ne vem, če ma kako zvezo tu, sam sm misnla da se mogoče splača omenit.. Po moje je fajn, da se čimbolj izogiba vsem kemikalijam, kar je možno..) Glede receptov pa... se še sama lovim, kaj naj jem!! Mogoče tisti, ki imajo alergije na to oz. družinske člane z njimi, lahko poročajo o menijih itd? Babica ni imela alergije na nikelj v hrani, le ob dotiku takrat, pa ni smela več tam delat... Znanka pa je tudi rekla, da se fižola izogiba (sem domnevala, da zaradi kroma), kaj bolj podrobno pa ne vem. Al pa nardit - ali poiskat - seznam vseh možnih živil, ki obstajajo, & nato črtat in kljukat? :) Pa potem iskat na netu-? Jagoda501 Sporočilo je spremenil(a) Jagoda501 dne 04. maj 2008 03:08:08

Jagoda501  

član od: 10.2.2008

sporočila: 28

14. maj 2008 22:53

Hojla! Zvezdana, ste zamenjali posodo, & je kaj izboljšanja? (Upam, da!!) Jagoda501

Zvezdana  

član od: 20.1.2003

sporočila: 118

15. maj 2008 0:05

Pozdravjena Jagoda501, ja, že gre na boljše.Pomagali so mi nasveti, katere sem dobila tudi tukaj, Npr. ta danska stran je zelo dobra, po tabeli se ravnam in kuham samo stvari, ki so na dnu seznama,S tem sem imala prej velik problem.Kupila sem emajlirano posodo, ker je v Zepter posodii okoli 40 procentov niklja, sicer nikjer ne piše ali se izloča, ampak raje ne kuham v njej.Tušira se v zelo mlačni vodi.Počasi se stanje izboljšuje. Seveda smo odstranili vse, kar je že od daleč srebrno, tudi mobi, ipod itd., kulije ima samo plastične, pasove smo takoj zamenjali, namesto stola ima veliko žogo. Ja, z stolom smo imeli problem, najprej je imel takšnega, ki je imel ob strani krom,pa sem ga zamenjala z lesenim, ki sem ga nekoč sama prebarvala.Pa je imel sin na bedrah še hujšo alergijo, kot drugod na telesu, ker je sedel na njem v kratkih hlačah. Seveda sem potem nekje prečitala, da je v barvah na drevo nikelj in je seveda ta stol tudi letel iz sobe. Kupila sem tudi neki antialergijski prašek na perilo, vse preplahnem vsaj 2x, da ne ostane na perilu nič kar bi lahko dražilo kožo. Moram reči, da nikoli nisem imela izkušenj z kakršno koli alergijo, ampak ta na nikelj je grozna. Hvala vam vse, ki ste mi dale nasvete, bila sem res obupana,ker se stanje ni boljšalo, sedaj je bolje. Seveda je tablete vsak dan, na začetku je jemal 3, sedaj vzame 1, pa še vedno mažemo z kortikoidi, nevem kako bo, ko nehamo mazat. Kaj mu je v vsem tem pomagalo ne vem, verjetno vse skupaj. Lep pozdrav Zvezdana

jagodas  

član od: 2.11.2005

sporočila: 90

15. maj 2008 7:55

Zvezdana, kako se imenuje ta antialergijski prašek? tudi sama imam alergij en kup, pa bi poskusila s tem praškom. Hvala in lep pozdrav j. jagodas

Zvezdana  

član od: 20.1.2003

sporočila: 118

15. maj 2008 11:34

Prašek se imenuje Lovela, proizvajalec je Reckit Benckiser.Če ga ne dobiš, povprašaj v drogerijah po kakšnem prašku za dojenčke, ki je testiran.Jaz sem ta moj kupila v tujini. Lp Zvezdana

ELMA  

član od: 19.4.2008

sporočila: 93

16. maj 2008 7:29

JUTROOO..Jaz sem tudi alergik na nikelj ....Ker zdaj nimam veliko časa da bi pisala , vam povem da bom danes poiskala svoje izvide in seznam hrane ki sem ga dobila v bolnici ko sem šla domov in vam bom napisal cel seznam . Meni so delali teste na na vse živo ,tudi na čistila , in kovine in so ugotovili alergija na nikelj .Pa še to , jaz sem mogla in plombe v usti vse zamenjat , amalgamske ven pa bele not . ELMA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti