Pehtranova potica

linolina  

član od: 15.3.2008

sporočila: 531

18. apr 2008 20:34

Mene pa zanima kje dobiti oz. kako narediti pregreto smetano ?Sem jo že v več receptih zasledila. linolina

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

20. apr 2008 16:04

Dragička me izzivaš ne?  Nedelja popoldne, doma bogu za hrbtom, kjer v bližini ni nič odprtega (pa tako ali tako se mi po današnji noči nikamor ne da ), v skrinji sladoled na nuli (ker me edino ta postavi pokonci), ti pa meni s svežo pehtranovo potičko, ki jo imam ressss rada... Ko sem pa videla sliko, sem pa sploh začela z belimi gledat (imam občutek, da me meče božjast ). Lepa, lepša, ta najbl lepša... Pišuka, res mi je cukr padu, pa saj se vidi, kakšne traparije klobasam tukaj. Daj prosim, pojej še en kos zame in misli na nas revčke  

Lep dan in veliko se smejte

Kristalka  

član od: 31.3.2007

sporočila: 833

21. apr 2008 18:00

dragička je napisal/a:
Imela sem še eno vrečkico pehtrane v skrinji, tako da smo se zvečer posladkali s sveže spečeno pehtrančko. http://www.moj-album.com/uredi/dragicka/4663 Pozdravček!
Brbončice delajo na daljavo Sicer pa - krasne stvaritve v albumu - bravo.

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

21. apr 2008 18:41

linolina je napisal/a:
Mene pa zanima kje dobiti oz. kako narediti pregreto smetano ?Sem jo že v več receptih zasledila. linolina

Da se kupiti na trgu, če jo pa želiš delat doma, moraš imeti nehomogenizirano mleko (najboljše direkt od kmeta - hm, ne ravno od kmeta, seveda od krave s kmetije ), takole enih deset litrov za eno potičko (lahko tudi petnajst), naliješ v nizko, zelo široko kozico (tako, za marmelado kuhat) in kozico porineš v krušno peč. Počakaš, da se na vrhu mleka nabere smetana in porumeni oz. čisto malo porjavi. Če krušne peči slučajno ni pri roki, zadošča tudi navadna pečiva pri 200 stopinj celzija.

LP

cervus

oliva  

član od: 21.3.2005

sporočila: 312

21. apr 2008 19:00

Elaphus, sedaj si pa še mene presenetila s to pregreto smetano. Kaj porineš surovo ali kuhano mleko v pečico na 200 stopinj, potem to vre, nič mi ni več jasno. Pa saj se smetana naredi na ohlajenem kuhanem mleku, če pa surovo mleko pustiš stati, se nabere smetana za stepat. Dlje pa moje znanje ne seže. Pa brez zamere. oliva

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti