Lulanje

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

7. jun 2013 18:50

Ne vem, no. Za lulanje ponoči ni dobro niti zvočno opozorilo niti niso dobre črne pike ali nagrade. Kaznujemo (in nagrajujemo) ponavadi nekaj, na kar imajo otroci kaj vpliva, na lulanje ponoči ga pa gotovo nimajo. Razen, če mislite, da se zanalašč polulajo (in kontra iz čiste dobre volje ostanejo suhi).

Barbra

testeninca  

član od: 19.2.2013

sporočila: 751

7. jun 2013 19:29

Moj sinko je sicer še premajhen da bi nehal lulat v plenice 8mesecev, ampak ko berem te vaše komentare me pa kar...

Hlačke s sireno????

Črno piko????

Verjetno gredo otroci v posteljo in si zamislijo, danes se bom pa zanalašč polulal, pa jutri tut, ampak pojutrišnjem pa ne.. aha pa še 2 dni zdržim in dobim bager... potem se bom pa spet, aha ne še prikolico rabim, bom še en teden zdržal...

 

Halo!!! dejte se mal zamislit, sicer je pa to samo moje mnenje in vsak vzgaja po svoje, sicer je pa še vsak nehal in jaz vem da svojega nebom obremenjevala s tem...

testeninca

minka2  

član od: 10.6.2009

sporočila: 123

7. jun 2013 20:30

barbra in testeninca

minka2

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

7. jun 2013 21:16

Sem mislila, da se bom pri tem lulanju vzdržala, ampak mi nekako ne gre:

Najin edini sin, ni bil nikakršen fenomen, do tretjega leta je lulal v pleničke, čeprav je do tistega leta že mnogo razumel.

In potem enkrat, je bilo potrebno razumeti: lulamo, kakamo, se razlikujemo... V eni pravljici, so pripovedovali...

Nekoč, nekje, je mene obiskal en zlobni  škratec Rogatec, vsako noč je prihajal, ko sem zaspal me je izzival: Prišel sem, da bi z menoj lulal. Fantiček se je uprl: Ne bom lulal!!!!  Škratec je vztrajal: Če ne boš lulal, potem bova pa kakala....

In naš fantiček se je tudi temu uprl, ni bilo kakanja, pa tudi lulanje je čudežno izginilo.

Naj bo lep vikend pred nami, jaz držim pesti, če bo vse po načrtih ( največkrat NI ) greva zvečer na gasilsko veselico pri nas, igrajo ČUKI



babka1951

Sporočilo je spremenil(a) babka1951 dne 08. 2013 09:28

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

7. jun 2013 22:21

barbra je napisal/a:

Ne vem, no. Za lulanje ponoči ni dobro niti zvočno opozorilo niti niso dobre črne pike ali nagrade. Kaznujemo (in nagrajujemo) ponavadi nekaj, na kar imajo otroci kaj vpliva, na lulanje ponoči ga pa gotovo nimajo. Razen, če mislite, da se zanalašč polulajo (in kontra iz čiste dobre volje ostanejo suhi).

Barbra

 

tulka

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

8. jun 2013 1:01

Uf, tale tema je pa ... Ja, čisto življenjska, razen črnih pik in piskalic in nevemšečesa Barbra, bravo!

Pri vsej stvari je pa meni v oči padlo nekaj, česar nisem ravno vajena, ta prva oseba množine pri opisovanju otroka. A to je zdaj običajno med mladimi starši, da v opisovanju svojega otroka rečejo "smo suhi", "imamo že dva zobka", "jemo že korenček in lulamo ponoči"? Samo vprašam.

16 let nazaj so (vsaj pri nas) otroci sami lulali, jedli, dobivali stalne zobe in spali, smo se pa vsi skupaj peljali na izlet ali gledali risanke, to pa res

Mojca

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

8. jun 2013 7:10

mamaF, verjetno ta množina izhaja že iz porodne sobe, saj mladi očetje, ki sodelujejo pri porodu, pravijo "smo rodili", "malo nas je bolelo", "vse nam je šlo gladko ..." ...

 

mamamia

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

8. jun 2013 10:42

mamaF je napisal/a:

Uf, tale tema je pa ... Ja, čisto življenjska, razen črnih pik in piskalic in nevemšečesa Barbra, bravo!

Pri vsej stvari je pa meni v oči padlo nekaj, česar nisem ravno vajena, ta prva oseba množine pri opisovanju otroka. A to je zdaj običajno med mladimi starši, da v opisovanju svojega otroka rečejo "smo suhi", "imamo že dva zobka", "jemo že korenček in lulamo ponoči"? Samo vprašam.

16 let nazaj so (vsaj pri nas) otroci sami lulali, jedli, dobivali stalne zobe in spali, smo se pa vsi skupaj peljali na izlet ali gledali risanke, to pa res



Mojca

 

To pa tudi mene moti, ampak, vsak po svoje...

JJ

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

8. jun 2013 11:32

Aj, mamaF, ti znaš tudi kakšnega direktnega takoj

Vendelina jr.

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

8. jun 2013 14:54

mamamia je napisal/a:

mamaF, verjetno ta množina izhaja že iz porodne sobe, saj mladi očetje, ki sodelujejo pri porodu, pravijo "smo rodili", "malo nas je bolelo", "vse nam je šlo gladko ..." ...

 



mamamia

Aha! Sem vedela, da je nekje "keč"

 

Ja, no, potem pa pri nas po novem zdajle pri štirinajstih malo punce lovimo in se z avtomatikom po vasi drajsamo, pa pri šestnajstih popravne izpite pridelujemo in se zmrdujemo nad nekvalitetno muziko in ves svet "u maloro" pošiljamo
Lulamo pa tudi, večkrat na dan, vsak po svoje

Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti