Lulanje

tinkarica  

član od: 22.12.2006

sporočila: 87

4. jun 2013 7:43

Jaz pa mislim, da so vse te razne piskajoče zadeve samo še eno vlečenje denarja od zaskrbljenih mamic. Počakat je treba pravi čas in imet veliko živcev, pa bo. Vsak je nehal lulat. Tudi moja mlajša dva sta kr neki časa lulala v plenice /gatke. Pri nekje 5 letih sta šele nehala. PA sem se sekirala in živcirala... Sta tako spala , da jih z bombo ne bi mogel zbuditi, ne pa da bi se zaradi piskajočih gat zbudila....sta zvečer šla lulat, pa sta se čz eno uro že polulala. Nisem razumela, kako je to mogoče. Potem pa magari celo noč nista lulala...vašn da sta se takoj, ko sta zaspala.  PA sta vseeno enga dne nehala.

Mi je edino žal, ker sem ju včasih sekirala zarad tega..pa saj se nista nlašč. PAč sta rabila malo več časa.

 

Pri otrocih vedno pravim, da ne moreš vzgajat in pričakovat "po knjigi". Je vsak popolnoma drugačen. In brez veze poslušat kako mamico, katere otrok je nehal lulat pri letu in pol, pri dveh letih je pa že logaritme računal.

 

 

tinkarica

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

4. jun 2013 7:56

tinkarica je napisal/a:

Pri otrocih vedno pravim, da ne moreš vzgajat in pričakovat "po knjigi". Je vsak popolnoma drugačen. In brez veze poslušat kako mamico, katere otrok je nehal lulat pri letu in pol, pri dveh letih je pa že logaritme računal.

 tinkarica

Ognjič

NADIN  

član od: 19.12.2005

sporočila: 34

4. jun 2013 10:07

Vse pohvale tej napravici, ki piska.Pri nas se je lulanje nehalo v nekaj dnevih po uporabi.Res je super.

NADIN

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

4. jun 2013 11:05

 

Opozorilo: Vsem, ki razumete zadeve zgolj in samo dobesedno - ne tega brati. Ker sledi nekaj terminov s področja psihologije. Takisto, vse, ki slabo berete karkoli, kjer se uporablja psihologija ali karkoli simbolnega - this might harm you.

 

Še dobro, da je nekdo povedal, da obstajo piskajoče hlačke - ker se bo morda kdo zganil s področja otroške psihologije - in povedal svoje mnenje o tem. Pa dobro, ljudje, odrasli imajo/imamo eno maso težav (okej, eni jih rešujemo, drugi jih nosijo s sabo in teh drugih je, žal, več) in glavnina tega prihaja iz raznoraznih mučenj, (meni so hlače s hupo neke vrste kastracijsko orodje) ki so nastala v otroštvu. In piskanje ob lulanje je pa res nekaj, kar generira travme (pri tistem otroku, ki na to odreagira), da se bodo otroci do nadaljnjega bali lulanja. In v svoji glavi povezali to na en način, ki jim v odraslem življenju ne bo pomagal. Resno, mame fantkov, a ste kdaj pomislile, kako bo vaš odrasli sin obvladoval svoj penis, če ga boste v otroštvu dresirale s hupo na hlačkah?

Vendelina jr.

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

4. jun 2013 11:54

Vendelina jr. je napisal/a:

 

Opozorilo: Vsem, ki razumete zadeve zgolj in samo dobesedno - ne tega brati. Ker sledi nekaj terminov s področja psihologije. Takisto, vse, ki slabo berete karkoli, kjer se uporablja psihologija ali karkoli simbolnega - this might harm you.

 

Še dobro, da je nekdo povedal, da obstajo piskajoče hlačke - ker se bo morda kdo zganil s področja otroške psihologije - in povedal svoje mnenje o tem. Pa dobro, ljudje, odrasli imajo/imamo eno maso težav (okej, eni jih rešujemo, drugi jih nosijo s sabo in teh drugih je, žal, več) in glavnina tega prihaja iz raznoraznih mučenj, (meni so hlače s hupo neke vrste kastracijsko orodje) ki so nastala v otroštvu. In piskanje ob lulanje je pa res nekaj, kar generira travme (pri tistem otroku, ki na to odreagira), da se bodo otroci do nadaljnjega bali lulanja. In v svoji glavi povezali to na en način, ki jim v odraslem življenju ne bo pomagal. Resno, mame fantkov, a ste kdaj pomislile, kako bo vaš odrasli sin obvladoval svoj penis, če ga boste v otroštvu dresirale s hupo na hlačkah?



Vendelina jr.

 

Se ne bi mogla bolj strinjati  Ne vem kako je sploh ta butast izum komu padel na pamet

JJ

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4528

4. jun 2013 12:14

Vendelina jr. je napisal/a:

 

 Resno, mame fantkov, a ste kdaj pomislile, kako bo vaš odrasli sin obvladoval svoj penis, če ga boste v otroštvu dresirale s hupo na hlačkah?
Vendelina jr.

Kruto, dobesedno bodo vzeli "svira k...."

 

Kar se poškodb tiče, je že Vendelina jr. napisala, dodala bi le, mame in očetje,  samo predstavljajte si, da vas stlačijo v podobne, zvočno opremljene hlače ( in razlogov za to je lahko kar nekaj)!

lp

mzm

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15198

4. jun 2013 12:26

Jao, to pa je izum stoletja. Pa mi ne misel ne pade, da bi mojega 5 letnika tlačila v take hlačke. Sem raje kupila dve podlogi, če se že zgodi nesreča.

Ima že tako strah umivat svojega lulčka, ker mu je zdravnik na silo povlekel preozko kožico.

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

janko1  

član od: 3.11.2010

sporočila: 468

4. jun 2013 16:11

Ti starši bodo tudi enkrat stari in bodo mogoče tudi rabili plenice. In kar se Janezek nauči, to Janez zna. Na te plenice bo namontiral sireno.

janko1

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15823

4. jun 2013 19:34

Ognjič je napisal/a:

tinkarica je napisal/a:

Pri otrocih vedno pravim, da ne moreš vzgajat in pričakovat "po knjigi". Je vsak popolnoma drugačen. In brez veze poslušat kako mamico, katere otrok je nehal lulat pri letu in pol, pri dveh letih je pa že logaritme računal.

 tinkarica



Ognjič

tinkarica,

 

Pa Vendelini tudi, s tistim odstavkom o obladovanju penisa ... (kar vidim, kako mamice kuakjo skozi ključavnico na prvo poročno noč, no, ali pa malo prej ...).

mamamia

kvačkarica  

član od: 30.6.2012

sporočila: 537

7. jun 2013 6:21

Mi smo sicer res precej zgodaj nehali, nekje pri treh letih. Za vsako ;suho noč; je dobil na en list eno nalepkico, ko se jih je nabralo npr.10, je sledila nagradica.List je bil na vidnem mestu, ko se je polula, je dobil črno piko.Pred spanjem pa obvezno lulat.Nam se je obneslo- poiskusi!Po enem mesecu suhih noči, smo se pa zmenili, da je že velik fant in bo malce večje darilo za roj. dan. Če pa se slučajno zgodi se pač, zgodi, bil je zelo skopuški in ko sem mu povedala, da bo plenice moral sam kupovati, res težko sem mu razložila kako in kaj je pomagalo!Poiskusi, obilo uspeha!

kvačkarica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti