Nagrada za 20 let dela

blažkaa  

član od: 8.5.2007

sporočila: 775

16. apr 2008 20:26

Teka je napisal/a:
dixi, ne ga srat! Sem se že ustrašila, da bo še to propadlo Teka
Joj, tudi jaz sem kar 3x prebrala tisto besedo blažkaa

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

16. apr 2008 21:53

Osnovna kolektivna pogodba predvideva jubilejno nagrado za delovno dobo, doseženo pri delodajalcu, ki nagrado izplačuje. Vendar....

je potrebno pogledati tudi panožno kolektivno pogodbo, pri s.p. še Kolektivno pogodbo,ki velja za zasebne delodajalce. Tam je LAHKO in najbrž tudi je, ker se spreminjajo tako hitro, določeno, da se šteje cela delovna doba ( in ne zavarovalna, če so leta dokupljena, plačani prispevki za čas brezposelnosti).

Podjetja imajo tudi lastne , podjetniške kolektivne pogodbe, ali pravilni od delovnih razmerjih, ali kak akt o plačah, kjer so napisane pravice in obveznosti, med njimi tudi pravica do jubilejne nagrade. Te se spreminjajo še bolj počasi.

Na sindikatu vprašajte, kakšna kolektivna pogodba velja za vas ( poglejte šifro dejjavnosti, če sindikat ni organiziran), delodajalec pa vam mora pokazati kolektivno pogodbo podjetja ( najbrž se nanjo sklicuje v preambuli (uvod) v pogodbo o zaposlitvi.

 

Vredno se je potrudit, ker tega denarja ni tako malo. Po mojih izkušnjah je vsakega nekaj.

F r i n a

helenag  

član od: 29.8.2006

sporočila: 210

17. apr 2008 13:57

Lep pozdrav, v javnem sektorju nagrada pripada glede na skupno delovno dobo, tako da upam, da se ne bo to v parih mesecih kaj spremenilo. Si bom na ta račun lahko kupila nov pralni stroj! Pa lep dan, helenag

tutifruti  

član od: 21.10.2005

sporočila: 151

17. apr 2008 14:13

Vmojem podjetju so si tudi razlagali, da ne pripada na skupno, dokler ni ena delavka preko sindikata sodno izterjala. Dobila je takrat, pa za okrog 80.000,- več kot tisti, ki je takrat dopolnil isto delovno dobo (v tem primeru je 30 let) pri enem in edinem delodajalcu. Pa še sodne stroške so morali plačat. tutifruti

Majdina  

član od: 27.9.2007

sporočila: 281

17. apr 2008 14:18

Tudi pri nas velja samo del.doba pri zadnjem delodajalcu. Majdina

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

17. apr 2008 14:34

Uf, torej je zelo različno. Gre pa za kovinsko predelovalno industrijo in za zelo veliko firmo. Torej bi bilo najboljše se obrniti na sindikat, a ne? Hvala, vanjatajnsek

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

17. apr 2008 16:02

Vanja, v kolikor imate kolektivno pogodbo za kovinsko industrijo, te moram razveseliti, ker ta pogodba upošteva ali skupno delovno dobo ali pa del. dobo pri zadnjem delodajalcu, tisto, ki prva nastopi. Lahko si pogledaš tukaj, piše pa v 58.členu:

http://www.zsss.si/images/stories/PDF%20zakoni/K

 

Lijana

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

17. apr 2008 16:24

tutifruti je napisal/a:
Vmojem podjetju so si tudi razlagali, da ne pripada na skupno, dokler ni ena delavka preko sindikata sodno izterjala. Dobila je takrat, pa za okrog 80.000,- več kot tisti, ki je takrat dopolnil isto delovno dobo (v tem primeru je 30 let) pri enem in edinem delodajalcu. Pa še sodne stroške so morali plačat. tutifruti

Razlika so obresti. Včasih se delodajalci otepajo svojih obveznosti, delavci se ne upajo tožit, ko pa tožijo, potem pa jamrajo, kako delavci vselej uspejo.

Je pa še ena finta: v roke sem pred leti dobila Pogodbo o zaposlitvi, pred podpisom, kjer delodajalec ugotavlja, da ima delavec pravico do: povračila stroškov prevoza na delo, nadomestila za prehrano, regresa, jubilejne nagrade, vendar se vsemu temu odpoveduje. Tudi vse ostalo se je bralo kot grozljivka.

Moja znanka, ki je 10 let čakala na službo, je bila vsa iz sebe. Smejali so se ji na delovni inšpekciji, na Zavodu za zaposlovanje. Zanje se je končalo ob nasvetu, da pač naj ne podpiše.

 

Kaj takega se v negospodarstvu ne bi zgodilo niti po pomoti. Ste vedeli, da so imeli v negospodarstvu pred leti precej višje dnevnice kot v negospodarstvu ?

 

F r i n a

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

17. apr 2008 16:27

Frina, regres imajo pa precej nižji. Pa tudi dnevnice se ne talajo med "navadno rajo". Vem, ker je bil mož terenec, zaposlen v javni upravi.

Lijana

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

17. apr 2008 16:34

 

Jaz sem dobila nagrado za 20 let delovne dobe v podjejtu, kjer sem to dočakala, čeprav sem bila vmes v drugih firmah. Torej sem jo dobila za skupno delovno dobo, ne glede narazlične delodajalce. Mamamia

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti