Kako porabiti crni ribez?

kozamurnik

sporočila: 2311

11. apr 2008 6:46

Hvala vsem za prijazne nasvete!!!Smo ze razmisljali,da bi grmicke vrgli ven,ker nam nekako ne gre v slast, ampak ob obilici idej ste jim zagotovo resili zivljenje! kozamurnik

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. apr 2008 9:18

Okej, na prvo žogo bi jaz naredila takole: - Vzela bi pol kile ribeza in bi ga fino posula s sladkorjem v prahu in pustila, da se zadeva odcedi (dokler ne nastane vsaj dva dcl sirupa, stvar ni dobro odcejene) - Medtem bi naredila biskvitno podlago v naslednji sestavi: 4 jajca, 5 žlic sladkorja, 1 dcl soka rdeče pese, malo gazirane mineralne vode, 4 žlice moke in bi zadevo pekla v tortni podlagi 26 cm na 180 stopinj 20 minut. Seveda bi prej čekirala okus soka rdeče pese (za dodaten sladkor je itak ena žlica sladkorja več kot običajno) - finta rdeče pese pa je, da tako dobiš RDEČ BISKVIT - Ta biskvit bi navlažila z eno žlico jogurta v kombinaciji s sirupom iz prve alineje - Odcejeni ribez bi zmešala z 2 litroma grškega jogurta in 5 vrečkami želatine fix in to zadevo ulila v tortni obroč, seveda oblečen v folijo in pustila zadevo v hladilniku 8 ur In bi dobila rdeče-vijolično sočno torto. Vendelina jr.

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

11. apr 2008 10:00

Kapo dol. Ti jih pa res stresaš z rokava. Predlog: kaj pa če bi (v izogib negotovosti zaradi soka rdeče pese) uporabila za biskvit kar izcejen ribezov sok ? Bi bil biskvit temno vijoličast? Zaradi jogurta bi bila krema svetlo vijoličasta, torej bi bila kombinacija svetlo - temno za romantike. pa okrasila bi lahko z vijolicami ali cvetovi sivke poleti. Ah! Vendelina, ne se mi smejat, glede tort sem tvoja občudovalka....in zelo rada teoretiziram v stilu "kaj če bi..."...prakticiram pa s tortami točno 4-krat letno, tako da tegale še ne bom tako kmalu poskusila. Ampak miru mi pa ne da...kaj bi, če bi. Kozamurnik, nikar ne meči ribeza z vrta. Ko cveti, je poln čebel, potem se pa da super sokove in marmelade iz njega delat. mamaF - Mojca

kozamurnik

sporočila: 2311

11. apr 2008 10:07

Saj ne bom!!! Ampak kar tako,za jest res ni dober. Koliko fantazije imate,hvala!!! ,prav gotovo ga bo na koncu se zmanjkalo, pa imamo 6 grmickov! kozamurnik

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. apr 2008 10:15

Lahko tudi ribezov sok daš v biskvit, samo potem bo biskvit barve v smeri "trule češnje" - okus bo pa vseeno džazen... Jaz sem v bistvu rabila en izgovor, da prodam finto z rdečlo peso.... Vendelina jr.

stara  

član od: 12.10.2005

sporočila: 380

11. apr 2008 10:20

Vendelina - a imaš ti kako pogodbo s proizvajalci grškega jogurta

stara

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. apr 2008 10:42

Točno tako pogodbo kot druge ladies s proizvajalci tičino mase..... V bistvu imam jogurt zelo rada v skoraj vseh verzijah. Mi paše brez vsega, imam rada sadnega, imam rada tekočega (je super za dressinge), ga dajem v omake (namesto smetane, če kuham za koga, ki ima kak holesterolni problem), ga kombiniram z mediteransko zelenjavo v zelenjavnih namazih in definitivno mi je boljša rešitev v sladicah od skute...... BTW; mamaF, tale z vijolico ti je izvrstna, hvala za idejo...z lavando si me pa sploh podžgala. Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 11. apr 2008 10:47:21

gaja 1  

član od: 29.12.2006

sporočila: 378

11. apr 2008 11:02

Mi ga skoraj vsega pokuhamo za čaj. Ne rabiš nič limone in je odličnega okusa. gaja 1

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

11. apr 2008 11:08

Veš, Vendelina, pri meni profesionalna deformacija tele barvne kombinacije narekuje. Rdeče - vijoličasta mi ne gre najbolj. Ampak sem se spomnila pa na kontrast oranžno - vijoličasta (ta bi bil bolj za tehno frike). Ali bi dobila oranžen biskvit z uporabo žafrana (umetne barve me ne zanimajo), zato teoretiziram v tej smeri. Ali pa kurkuma....samo okus?? Tista finta z rdečo peso bi bila pa super v kombinaciji z nežno zeleno. Mogoče meta, pehtran? V jogurtu seveda. Zgoraj pa preliv iz orto črne čokolade, mmmm! Okrašeno pa s srebrno sivimi sivkinimi lističi. V glavnem, saj vidiš, nakladam brez problema, v prakso se bosta morali pa kar vidve s Stano vreči. ..zdaj grem pa moje silne ideje o sesanju stanovanja udejanjit v praksi! Lep pozdrav. mamaF - Mojca

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. apr 2008 12:27

Saj tista rdeča ni cinober rdeča, bolj v jagodno barvo vleče, tako da tista lavender barva, ki nastane z ribezom, da to barvno nekako gre skupaj, tako malo psihadelično, yet konceptualno.... Oranžen biskvit je pa relativno easy - daš notri horgoško papriko (še najbolj enostavno je, da jo zamešaš v rumenjake, da postanejo zelo zelo oranžni), okus paprike ubijaš s sladkorjem v prahu, temu primerno pa zmanjšuješ doze kristalnega sladkorja. Ampak malo vadi in sproti preizkušaj, ko se boš tega lotila Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti