Prvo obhajilo

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

8. apr 2008 23:19

ribica, poslala sem ti zs. E.

ledenka  

član od: 1.3.2008

sporočila: 201

9. apr 2008 14:33

vi imate obhajilo mi pa birmo...sama sem tista zaradi katere bo treba tooooolikoooooo pečt ampak sem si naredila načrt že pred nekaj tedni kaj bomo z mamo spekle...ker bomo pecivo nesli tuki pred cerkev in imeli skupno pogostijo na koncu vsi skupi bomo naredili: rafaelo kroglice, medeno pito, orehove-rumove kroglice, mogoče japonske rožice in sacher torto(vendar bomo naredili rezine) lp ledenka

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

9. apr 2008 15:45

Mi imamo obhajilo meseca maja....me nič ne skrbi kaj in kako bo....364 dni kuham doma ....tisti 1 dan pa hočem se po maši usest in nekaj imet od dneva,skratka mi gremo na kosilo v gostilno ,povabljeni so samo domači,saj je to družinski praznik.,torto in ene 3 vrste peciva bom pa že naredila. kuharca37

Dipsi  

član od: 14.11.2004

sporočila: 378

9. apr 2008 17:48

Mene pa zanima, kaj naj podarim nečaku, ki bo maja prvoobhajanec? Dipsi

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

9. apr 2008 20:25

Moja nečakinja je bla dve leti nazaj pri birmi,nečak pa tri leta nazaj pri obhajilu.Dobivala sta večinoma denar.Sama sem jima raje podarila nekaj za spominTežko pa je danes kupit,kar koli,saj imajo otroci itak vsega dovolj.Ko sem bila jaz pri birmi sem od botre dobila kolo od ostalih pa kakšno malenkost.Ampak nam je bilo lažje kaj podari,saj nismo imeli vsega v izobilju.Punce hvala vam za nasvete,vidim pa da je tema kar zanimiva.Meni je za birmo torto spekla bratova takrat še bodoča tašča.Bila je odlična orehova torta,ampak ogromna. chappy

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

10. apr 2008 8:46

Dipsi, podari mu kakšno stvar, ki se obesi na steno. V trgovini na Mačkovi v Ljubljani imajo zelo veliko izbiro primernih spominkov. zvezdica55

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

10. apr 2008 9:21

Jaz ponavadi kupujem knjige in v njih napišem posvetilo.Saj ni treba da je ravno sveto pismo,ker tega pri nas ponavadi dobijo od staršev ali župnika.Nedavno sem podarila kar veliko knjigo Grimovih pravljic in v zelo lepi in kakovostni vezavi z posvetilom seveda.Sem pa podarjala tudi že malo boljše fotoaparate,mobilnike,in pa tudi Andersenove pravljice,ker pa si je neko dekletce želelo uhani,smo pa takrat upoštevali tudi to željo,... anaeva

morska medvedka  

član od: 31.8.2004

sporočila: 2716

10. apr 2008 9:26

Pri nas je bila navada, da se je prvoobahanju ali birmancu podarilo kakšen zlat obesek ali kaj podobnega. Ampak jaz nisem za te špase. Potem pa večkrat slišim starejše ljudi, kako so te zlate obeske iz vseh strani dali topit in so si kupili nekaj konkretnega. Midva s fantom običajno narediva tako. Ali za darilo naredim torto, če pa se starši s tem ne strinjajo, kupiva figurico angelčka, zraven pa še denar. Septembra gre k birmi fantova nečakinja. Upam, da bo želela mojo torto Lp E.

stara  

član od: 12.10.2005

sporočila: 380

10. apr 2008 9:41

Kar slike tvojih tort ji pokaži, pa naj si eno izbere

stara

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti