Puding

Basti  

član od: 11.11.2007

sporočila: 558

tema odprta - 27. mar 2008 19:10 | ogledi: 4.275 | odgovori: 7

Pri pospravljanju kuhinje sem odkrila najmanj deset vrečk pudinga (karamela, vanilija), ki jim bo kmalu potekel rok uporabe. Sem prebrala že skoraj vse recepte s pudingom iz baze, pa mi nič ne potegne. Kakšen nasvet kako naj jih porabim?

lp Saša

lipa1  

član od: 19.10.2007

sporočila: 193

27. mar 2008 19:33

Skuhaj puding, uporabiš lahko delno namesto moke v kakšnem biskvitu, kot dodatek za zgostitev v kakšnih skutnih nadevih za zavitek, lahko narediš kar Pijano nevesto ali kakšno podobno pecivo, ..., sicer pa če bo kak dan čez rok nič hudega, če je ustrezno shranjen. lipa1

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

28. mar 2008 10:57

Kot pravi lipa1, do neke mere prah za puding lepo nadomešča moko. Na prvo žogo in hiper enostavno je narediti piškote. Evo ti najbolj enostavne piškote na svetu za 2 pekača: - 2 jajci - 3 dag jedilne čokolade - 5 dag masla - 2 dl sladke smetane - pšenični zdrob - približno 3 žlice - 2 - 3 zavitke karamelnega pudinga - do pol kile gladke moke (mislim, da bo zadoščalo manj) - čokoladna kuvertura po okusu (jaz dam belo, gre pa tudi temna) 3 dag V kozici najprej segrevaš maslo, nato na topljenem maslu topiš čokolado in temu priliješ sladko smetano in tako zmešano tvarino pretočiš v posodo, kjer boš izdelovala piškotno testo. Tej tvarini dodaš dve jajci in mešaš in postopoma vmešavaš še puding prah, moko in pšenični zdrob. To tvarino se da dolgo časa mešati s kuhalnico, ko pa postaja bolj kompaktna, se jo mesi in po občutku dodaja moka. Ko nastane lepa krogla, gre testo počivat v hladilnik za najmanj 2 uri. Ohlajeno testo (če bo trdo, kani kakšno kapljico tople vode in malo pregneti) razvaljaj na debelino 4 mm in izreži piškote. Pečeš na peki papriju na 190 stopinj 10 minut. Srednje ohaljene piškote malo pokapaj s stopljeno kuverturo. Vendelina jr.

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

28. mar 2008 11:49

iz vanilijevega narediš liker anaeva

*Alisha*  

član od: 7.11.2007

sporočila: 360

28. mar 2008 12:30

Nevem če je kaj podobnega v bazi ali ne. Mi včasih naredimo takole pecivo, se porabi kakšnih 6 vrečk, za pekač 30*40 cm. Nič se ne peče, poleg pudinga pa rabiš še maslene kekse (leibniz ipd). Kekse položiš po dnu pekača, preliješ z eno vrsto pudinga ( na primer skuhaš maso iz treh vanilijevih pudingov), s5 piškoti in druga vrsta pudinga, ko se strdi premažeš s stepeno sladko smetano in potreseš s kakšnimi pisanimi mrvicami. Nam najbolj "potegnejo" sadni pudingi ali kombinacija sadni- vanilijevi. Pa se mi zdi da je ful boljše če je veliko pudinga, da ga pride kakšne 2 cm vsake plasti. *Alisha*

ledenka  

član od: 1.3.2008

sporočila: 201

28. mar 2008 14:56

basti mi doma iz pudinga naredimo liker... skuhaš puding pustiš da se ohladi in pol dodaš rum(po okusu mi ponavadi za 2 vrečke damo 1 l ruma).....aja pa sladkaj tudi po okusu. ledenka

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

28. mar 2008 18:17

ledenka, ali lahko malo bolj podrobno opišeš za ta liker. Puding skuhaš normalno v melku in ko ga ohladiš, postane trd. Ko zmešaš z rumom, ne nastanejo grude? Nisem še delala likerja, zato me zanima. regina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti