Balkonsko cvetje

marelica  

član od: 27.8.2005

sporočila: 1398

7. apr 2008 11:38

Nisem vsega brala, lahko je bilo že napisano, pa vseeno. Lani in predlanskem sem na balkon zasadila samo zelene rože (balkon je nad garažami in vhodom v hišo in se mi po pravici povedano ne da vsak dan pometat odpadlih listkov cvetočega cvetja): eno korito moljevko in dve koriti dihondre.

Tudi letos bi imela samo zelen balkon. Bi pa rada poskusila kaj novega. Kaj predlagate? 

marelica

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

7. apr 2008 12:08

nsns....roža ki jo boš letos testirala je cleoma. kuharca37

nsns  

član od: 11.9.2007

sporočila: 74

7. apr 2008 12:20

Kuharica Ker tudi ti nabavljaš v vrtnariji ki je vključena v vrtnarsko združenje povprašaj za njihov katalog in v njem boš dobila tako ime kot tudi slike za dipladenijo in upam da tudi sadike. Kaj točno piše na etiketi ti povem jutri. Cleoma pa ni imela nobenega podatka na lončku. Meni se ne zdi podobna ne po cvetu ne listih bršljanki. nsns

nsns  

član od: 11.9.2007

sporočila: 74

7. apr 2008 12:58

Dobro prenaša sonce in vročino tudi modra salvija ki mi je cvetela še v decembru. Mi je pa tudi prezimila na prostem brez zaščite. [URL=http://imageshack.us][/URL] nsns

kozamurnik

sporočila: 2311

7. apr 2008 13:52

Cleome-a na sliki je res pajkovka,ki je vrtna okrasna rastlina ki so jo imele nase babice po vrtovih in prihaja spet do veljave.Nenavadno lepa. kozamurnik

aknelab  

član od: 22.11.2006

sporočila: 288

7. apr 2008 13:52

nsns, ali lahko napišeš za katero združenje gre; mogoče je kakšna vrtnarija tudi v moji bližini. P.S. Si me pa s svojimi fotografijami navdušila, tako da bom letos nasadila dipladenijo! aknelab

nsns  

član od: 11.9.2007

sporočila: 74

7. apr 2008 14:14

Gre za profesionalno vrtnarsko družbo. Na www.pvd.si pa najdeš vse vrtnarije ki so vanjo vključene. Upam da imaš kakšno vrtnarijo v tvoji bližini. Jaz pri njih kupujem tudi zemljo ki jo priporočajo. Pa lepo cvetoče poletje nsns

ko69  

član od: 31.10.2007

sporočila: 20

10. apr 2008 19:19

ns ns,tebi rože lahko rastejo še decembra,ko pa na primorskem ne veste kaj je zima in mraz,meni je vse posmodilo že oktobra,ko smo imeli prvi sneg;))) ko69

zefa  

član od: 17.2.2007

sporočila: 5

12. apr 2008 18:00

V naslednjih dneh se bom odpravila v nabavo balkonskih rož, da se bodo do začetka maja utrdile. Na sončno stran bom posadila suhe rože, diascije v lososovi barvi, sladek krompir v bakreni barvi in na sredi v višino kijevko ( pri tej kobinaciji skoraj ni pometanja odpadlih lističev). Podobno kobninacijo sem videla v katologu Cvetje za poletje 2008 - Profesionalne vrtnarske družbe. Na severni strani pa bo: zmajeva krila- rdeče barve in trava stipa ter viseči bakopa ter moljevka. http://www.pvd.si/ zefa Sporočilo je spremenil(a) zefa dne 13. apr 2008 15:08:59

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti