Sadike vrtnic

macica  

član od: 22.2.2008

sporočila: 23

tema odprta - 17. mar 2008 13:43 | ogledi: 9.649 | odgovori: 12

Pozdravljeni!

Mene pa zanima, kje kupujete sadike vrtnic in kdaj je primeren čas? Sem iz okolice Ljubljane.

Hvala in lp, Macica

macica

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

17. mar 2008 14:42

Jaz jih kar v Hoferju, ker nisem neka zahtevna vrtnarica, jih zbašem v zemljo, malo pognojim in to je to. Doslej so mi zelo lepo uspevale (po tistem znanem - najbolj neumen kmet ima najdebelejši krompir) in dokler je tako, ne bom hodila v druge trgovine, kjer so cene verjetno višje. Sadim jih nekako takle čas, včeraj sem posadila dve (verjetno mi bodo super uspevale, ker je bila ravno cvetna nedelja ).

Lp

cervus

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

17. mar 2008 15:14

Trajnice-sploh vrtnice kupujem v vrtnariji Žiger-Špur,Na Klancu pri Medvodah...imam jih okoli 70 kom in vse kar tam kupim mi res lepo raste...mi je všeč,ker vrtnice izkoplje iz zemlje.Je pa kar dela z njimi ,če hočeš da ti preživijo do jeseni....sorta Lili Marlen je zelo zahtevna ... Jeseni je bila cena vrtnic 3 evre za kom.Najboljše se obnese jesensko sajenje recimo oktobra,novembra saj potem lepo mirujejo čez zimo.Meni posajene novembra že zelo lepo odganjajo,pa smo bolj v hribih doma kjer je vse bolj pozno.Macica pojdi pogledat v vrtnarijo saj nimaš daleč. kuharca37

Uly  

član od: 25.9.2003

sporočila: 572

17. mar 2008 15:26

Kako to misliš, da je veliko dela z njimi? Uly

vanjatajnsek  

član od: 6.6.2005

sporočila: 1704

17. mar 2008 16:37

Lili Marlen - pa ne me basat - mi imamo še pet sadik starih tam okoli 20 let ali več, pa še vedno lepo cvetijo. Sem jih lani povsod iskala pa niso imeli pojma kdo bi jih še imel. Sicer pa mislim, da ni bolj enostavnih za vzdrževanje - le uši so zoprne - ampak te so itak na vseh vrtnicah. Jaz jih le zgodaj spomladi krepko porežem in kasneje škropim proti ušem in to je to - že olala let. lp, Vanja vanjatajnsek

macica  

član od: 22.2.2008

sporočila: 23

18. mar 2008 7:55

Najprej lepa hvala za nasvete, vseeno me pa zanima kje natančno je ta vrtnarija Žiger Špuh kuharica 37? Ali imajo tudi druge rože? Lp, Macica macica

tibe  

član od: 20.2.2008

sporočila: 104

18. mar 2008 10:34

Jaz sem prejšnji teden kupila vrtnice v Lidlu v Kranju. Cena je bila zelo ugodna, sva pa z možem malo pogledala, da sva izbrala take, ki že malo odganjajo, take se bodo skoraj gotovo ukoreninile. Na saditev še čakajo. Posaditi jih je treba v dovolj veliko sadilno jamo, pognojiti s hlevskim gnojem, ki pa ne sme priti direktno na korenine in takoj obilno zaliti. Nam tako nasajene iz prejšnjih let kar dobro uspevajo. Dela z njimi ni veliko. Sadike na prihodnje leto si lahko vzgojite tudi same, tako da avgusta podadite podtaknjence. Meni lanski kar dobro kažejo, pa sem kar visoko v hribih in danes zunaj prav lepo sneži. Ves trud je poplačan s čudovitimi cvetovi. Lep zimski pozdrav! tibe

CARLY  

član od: 13.9.2005

sporočila: 136

18. mar 2008 12:10

Mi smo dve leti nazaj obnavljali gredo z vrtnicami ker jih je sneg čist vse polomil. Pa smo kupili ene dve pri Bakkerju, ene dve v Hoferju pa ene dve v Kaliji. Pa so tiste iz Kalije najslabše, iz Hoferja so dobre, smo tudi gledali da malo odganjajo ko smo jih kupili, za tiste iz bakkerja je pa mami ko so prispele pogruntala,da je naročila plezalke namesto grmovnih in jih je potem posadila v en tak velik zaboj in postavila pred teraso in je sedaj po enem letu obilnega cvetenja in rasti v precepu kaj naj naredi saj sedaj prekrivajo balkonsko ograjo in ne ve ali naj jih toliko poreže da bo lahko imela na balkonu tudi balkonske rože ali pa naj ima na tistem koncu balkon brez rož. Drugače pa po mojih izkušnjah tiste, ki imajo povoščeno steblo slabše delajo kot tiste, ki ga nimajo. CARLY

kuharca37  

član od: 21.3.2006

sporočila: 563

18. mar 2008 12:13

macica... vrtnarija je na Medvoškem klancu,sedaj je tam rondo....če prideš iz Mevod greš po klancu gor in takoj v rondoju desno,čez 50m imaš že vrtnarijo in sicer spet desno.... Vanjatajnšek vsak ima svoje izkušnje....te nič ne bašem... Aja macica tam imajo vrtnice,grmovnice,pa trave okrasne....glede rož kje jih jaz kupujem in sem noro zadovoljna pa me lahko kontaktiraš na zs.Se ravnokar odločam da pokličem in naročim rože za letos,iskat jih grem maja... kuharca37

Milži  

član od: 8.6.2007

sporočila: 1427

18. mar 2008 12:43

Jaz sem jih nekaj kupila v vrtnarstvo Gašperlin nekaj pa v Arburetumu.Imeli so kar veliko izbiro ,pa še svetujejo ti. Nekaj jih pa še sama vzgojim tako ,da jeseni kar porežem potaknem nekaj jih požene,če je sreča. Milži

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti