Rabac-1.maj

vanilija76  

član od: 29.9.2007

sporočila: 415

tema odprta - 12. mar 2008 11:13 | ogledi: 6.045 | odgovori: 17

Za 1.maja smo se odločili da gremo na kratek dopust v Rabac in sicer v apartma v sklopu Albona hotels.Pa me zanima,če je kdo že bil na tej destinaciji in kako je bilo?Kaj je vredno ogleda v Rabcu in če mogoče še kdo kaj priporoča.

Hvala.

Lep sončen dan,ki naj bo vsak dan nasmejan! Vanilija76

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

12. mar 2008 11:27

V samem Rabcu razen morja čudovite barve in dolge sprehajalne poti ob morju niti ni kaj posebnega, je pa pred Rabcem staro rudarsko mestece Labin s svojim muzejem (je menda kar lepo število naših rojakov tam našlo zaposlitev in pognalo korenine), zanimivo pokopališče na vzpetini nad Labinom, pa tudi izlete na Cres, ki vključujejo fish piknik, ponujajo agencije v Rabcu. Sicer pa na internetu najdeš precej informacij i tem delu Istre.

Glede same nastanitve pa ne vem ničesar, ker se tega imena ne spomnim.

Ognjič

vanilija76  

član od: 29.9.2007

sporočila: 415

12. mar 2008 12:21

Ognjič mogoče se res ne spomniš,kajti nekaj imen se je baje preimenovalo.Tukaj kamor gremo mi,se je prej reklo Pluton,a zdaj naj bi nekaj renovirali in tudi nekja stvari preimenovali.Mogoče ti je zdaj kaj bolj znano?Kaj pa drugače ali je za kolesarit? Lep sončen dan,ki naj bo vsak dan nasmejan! Vanilija76

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

12. mar 2008 13:03

V življenju sem najlepši dopust preživela ravno v Rabcu, tako da so mi kar solze prišle v oči, ko sem videla naslov. Mirno, lepo.... popolno mestece. Priporočam ga predvsem mladim družinam, saj je to zelooo miren kraj, kjer se ne dogajajo na veliko raznorazni žuri in podobno (še v sezoni ni bilo hudo), plaže so primerne za majhne otročke, skratka vse je tipi- topi. Kolesariš in rolaš komot, idelano je za sprehajanje. Če boste želeli kaj bolj pestrega, pa boste morali ven iz Rabca (kamor pa lahko greste tudi peš, če ne bo slabo vreme). Ostalo je povedala že Ognjič.

 

Tudi jaz glede nastanitve ne morem povedati veliko (bila sem v hotelo Mediteran, ki je cenovno več kot ugoden, a zato nič slabši. Prav tako sem bila zadovoljna tudi s hrano, ki je bila zelo raznolika.) 

Lep dan in veliko se smejte

Simona84  

član od: 27.10.2005

sporočila: 3036

12. mar 2008 13:04

Aha, imam pa tudi jaz zate eno vprašanje Vanilija76... me vzamete s sabo

Lep dan in veliko se smejte

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

12. mar 2008 13:42

Aha, za Plutona pa vem, ja, bivala sicer nisem v njem, vem pa, da je blizu morja, gostje pa so se hodili kopat v bazen hotela Neptun (ko je bilo morje še premrzlo). Za kolesarit je primerno, ker predvidevam, da zdaj še ne bo gneče, kot je sredi turistične sezone. No, za v tist breg proti Labinu moraš po mojem mnenju imeti nekaj kondicije.

Jaz sem bila prvič v Rabcu nekaj let nazaj v maju in se mi je zdel raj. Tako zelo, da sva rezervirala prostor pri zasebnici za dopust, ki pa je v špici sezone (zadnji teden julija in prvi teden avgusta). Ampak v tem času je to čebelnjak z zelo živahnimi čebelami, ki nikoli ne zaspijo...

Ognjič

chappy  

član od: 3.7.2007

sporočila: 554

12. mar 2008 16:53

Mi pa smo se po pregledu katalogov odločili za poletni dopust v Rabcu v hotelu Narcis.Letos ima tamala še brezplačno prvi teden julija in se nam splača.Baje je vse zelo super le sence ni taprave,bomo pač senčnike sabo vzeli.Sicer pa smo o Rabcu iz več strani slišali samo pohvale. chappy

nasha  

član od: 30.12.2006

sporočila: 477

12. mar 2008 20:29

Ognjič je napisal/a:

V samem Rabcu razen morja čudovite barve in dolge sprehajalne poti ob morju niti ni kaj posebnega Ognjič [vrtnica]

Je še ena posebnost, nikjer niso dovoljeni psi. Lp Nasha

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

12. mar 2008 22:16

Ognjič je napisal/a:

V samem Rabcu razen morja čudovite barve in dolge sprehajalne poti ob morju niti ni kaj posebnega, Ognjič

Za moje noge aboslutno prekratka, sem jo morala za vsaj v redu pretegniti noge konkretno podaljšati, tako da sem imela vsaj kaj od jutranje rekreacije, pa še tistega sladoledarja, ki si ga nekoč omenjala po forumu, nismo našli.

Loni Makaroni

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

12. mar 2008 22:26

Sladoledar je še vedno tam (vsaj lani je bil). Je prvi sladoledar, ko greš iz vasi proti hotelskim naseljem ob morju. Tista sprehajalna pot pa se ne konča pri zadnjem hotelu, ampak je še kar nekaj potke naprej (takrat še makadam).

Ognjič

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

12. mar 2008 23:07

Mi smo vedno hodili v obratno smer, to bo to, pa smo sladoled že prej kupili. Tisti makadam se pa tudi kar hitro spremeni v kozje stezice, ki se kar nehajo, sem mislila, da bom kam prilezla.

Loni Makaroni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti