Testo za potice

buruolan  

član od: 24.8.2002

sporočila: 66

tema odprta - 30. sep 2002 17:27 | ogledi: 3.425 | odgovori: 4

Zanima me kako najbolje zamesiti testo za potice, meni namrec ne uspe vedno najbolje. Ter kaj narediti da bo potica dovolj pecena in da skorja ne bo črna temvec zlatorumena, rjavkasta. Hvala za odgovor

polona primozic

dalsi  

član od: 18.9.2002

sporočila: 339

30. sep 2002 17:54

Polona pojdi na recepte in poišči potice. Našla boš recept za orehovo potico, ki jo pustiš vzhajati čez noč. Velikokrat sem jo že naredila in mi je vedno uspela, sploh pa je, vsaj zame, veliko boljša kot ostale. Seveda, če želiš pripraviti orehovo potico. Jaz jo vedno pečem na 180 stopinjah c cca 50 minut. Da se ti na vrhu preveč ne zapeče pa si lahko pomagaš. Ko se ti zdi, da je dovolj zapečene na vrh položi papir v velikosti potice in peci naprej. Še vedno je delovalo. Marjana marjana pantar malec

hana039  

član od: 3.6.2002

sporočila: 87

30. sep 2002 22:30

Sama testo namažem z rumenjakom, ko je pečeno, je lepo zlatorjavo...

carmen  

član od: 30.9.2001

sporočila: 306

1. okt 2002 12:24

Sama pripravljam testo za potice iz moke Boni. Potem pa cez nekaj casa pecenja pokrijem z alu folijo, da ne bi bilo prevec peceno na vrhu na sredini pa surovo. Tudi sama veckrat namazem testo z razzvrkljano jajcko za lepso barvo. Veliko uspeha! Carmen

Rebeka  

član od: 1.10.2001

sporočila: 563

1. okt 2002 13:29

Odkar sem poizkusila čokoladno potico iz baze receptov, delam vedno testo po tem receptu - ni potrebno dodajati ničesar, uporabljam pa moko za vlečeno in kvašeno testo. Pečem v ventilacijski pečici na 150°C - 160°C približno 50 minut. Po 15 minutah pečenja namažem potico z malo margarine - po nasvetu moje babice, da se lepše zapeče. Če je potrebno kasneje pokrijem s peki papirjem, da ni preveč zapečena. Zadnjič sem prvič potico pustila vzhajati čez noč - odlično! Lp Rebeka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti