Pražen krompir

štorklja  

član od: 23.10.2007

sporočila: 190

9. mar 2008 19:17

Najboljši restan krompir ( vsaj pri nas ) je v navadnem piskru, po možnosti z grumpovo mastjo ali polit s pečenkinim sokom.....Mnjami....... mi smo ga imelai ravno danes

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

9. mar 2008 19:38

Ko sem bila otrok, je mama delala "restan" krompir z ocvirkovo mastjo. Takrat smo teh skorji rekli " strgec", ker ga je bilo potrebno postrgati z " rajngle".

F r i n a

breskva  

član od: 11.10.2007

sporočila: 3074

9. mar 2008 20:15

Tudi pri nas smo imeli danes pražen krompir (tenstan). Na olju prepražim čebula, da malo porumeni in dam nalistan krompir. Nato prelijem malo juhe, solim in mešam, da je skoraj kot pere. Spodaj se mora prijeti dna posode. Takega moj mož obožuje. Pražim v črni emajlovi posodi. breskva

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

10. mar 2008 18:16

Res kar nekaj časa traja da se naredi tista slastna skorica :) Je pa dobra!!! mala zelena

nitta  

član od: 13.1.2008

sporočila: 384

10. mar 2008 23:25

Pri nas doma je ta skorjica tudi tako zelo zelo dobra... Vam pa moram povedati eno zanimivost, ko je moja babi (80 let praznujemo letos), prišla "k hiši", ko se je poročila z dedijem, je moja pra babi pripravljala restan krompir v isti posodi kot ga pripravljamo mi sedaj, in že takrat je pravila da jo je podedovala od svoje mami, torej od moje pra pra babi :) , in je stara najmanj 100 let, še vedno čisto lepa, baje ista kot takrat, In v tej isti posodi še dan danes, vsako nedeljo pripravljamo najboljši renstan krompir na celem svetu :) nitta

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti