Film

TORTICA  

član od: 5.8.2002

sporočila: 990

5. mar 2008 16:59

Where do I begin..... Meni najljubši, kar mi sedajle pade na pamet, pa še niste omenili, definitivno tudi "Love story", pa "Dr. Živago".........od novejših mi je zelo všeč "Pride and prejudice" -lepa pokrajina, lepi prizori, čedna Keira in veliko erotike v pogledih na daleč.... od risank niste omenili "Ice age", zlasti prvi del, pa "Schrek", (edina menda, ki ne opeva telesne lepote).V mlajših letih sem do onemoglosti gledala "Dirty dancing". Še mlajša pa "Čarovnik iz oza". Od filmov z globino, pa "The secret", moram pa si še pogledati "What the bleep do we know" in še "Zeitgeist"....obstaja tudi film Celestinska prerokba, moram najti.... Pa zelo so mi všeč filmi z Jodie Foster, s Tomom Hanksom, zlasti "Čaka te sporočilo", pa nihče še ni omenil "Zajtrk pri Tiffaniju" , "Rimske počitnice" in ostalo od Audrey Hepburn, tudi Sandra Bullock ima dobre filme, pa tudi ...pa gotovo bi se še marsikaj našlo... (pa če sem kaj narobe zapisala, ne bit strogi)

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

5. mar 2008 18:45

Anica iz ČD se strinjam, tole z Johanno je bilo pa tudi meni malo mimo... ponavadi moteče stvari kar nekako prezrem... sta mi bila pa glavna lika toliko boljša! Sploh ženski, čeprav tudi Johnny ni bil slab. mala zelena

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

5. mar 2008 19:19

Bi lahko katera povedala zakj se gre v filmu Tudi konje ubijejo,mar ne? (lahko tudi na ZS,da ne bo komu pokvarilo vsebine) Meni osebno je bil najlepši in res najboljši filem vseh pregledanih Eight below...če ne bi bil konec tako hollywoodski bi bil še boljši ampak ne poznam norca na polarce,ki ga ta film ne bi očaral. Pa The day after tomorow,The phantom of the opera... Od Slovenskih so mi najbljši Ne joči peter,Dolina miru,To so gadje (klasika ki jo lahko gledam znova in znova),Kajmak in marmelada Od grozljivk in srhljivk pa: Teksaški pokol z motorko,Eksorcist of Emly Rose,The village,Butterfly effect ma precej je meni dobirh filmov pa se jih zdaj ne spomnim od nadaljevank je pa House na 1. mestu Roncolino Sporočilo je spremenil(a) Roncolino dne 05. mar 2008 19:21:00 Sporočilo je spremenil(a) Roncolino dne 05. mar 2008 19:23:58

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

5. mar 2008 19:56

Tudi Chinese box ni za odmet. Jeremy Irons je čudovit. Pa Moja Afrika, Amen, pa Little Jerusalem, ki je bil pred kratkim na TV. Med zabavnimi pa Absolutely fabolous. mimika

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

5. mar 2008 20:16

Potem je tu še vrsta španskih: jamon jamon, Govori z njo, Šum morja, Carne tremula, Perdita Durango. Se kdo spomni francoskega filma Barbari prihajajo? O profesorju, ki umira za rakom? Krasen film. mimika

mimika  

član od: 7.1.2002

sporočila: 2107

5. mar 2008 20:50

Potem je tu še vrsta španskih: jamon jamon, Govori z njo, Šum morja, Carne tremula, Perdita Durango. Se kdo spomni francoskega filma Vdor barbarov? O profesorju, ki umira za rakom? Krasen film. mimika Sporočilo je spremenil(a) mimika dne 05. mar 2008 20:53:29

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

5. mar 2008 21:19

Super tema, sem dobila veliko idej in veliko tudi sama že pogledala, dober okus imate. Naj pristavim še svoj piskrček: moj najljubši slovenski film je Outsider, pa Odgrobadogroba je tudi fajn. Nasploh rada gledam slovenske filme. Od južnih bratov sta mi bila zelo, zelo všeč Fine mrtve djevojke in Sivi kamion crvene boje. Od risank bi bilo vredno omeniti še Over the Hedge, Corpse Bride (Burton je nasploh super), Open Season, in seveda stare risanke kot so Gulliver, Sneguljčica, Fantasia. Od filmov pa so poleg omenjenega dobri še Amelie, Lola rennt, Jalla Jalla, vsi Monty Pythoni, Identity, Mysterious Skin, the Number 23, Eternal Sunshine of the Spotless Mind, Hard Candy, Smoke, Pulp Fiction, Manic, the Lookout, Leon, Charlie and the Chocolate Factory, the Shining, The Departed, the Cable guy, švedski Ondskan, pa nizozemski Turks Fruit, Simon, pa Shouf Shouf Habibi (malo podobna tematika kot v Jalla Jalla). Od tanovih mi je bil zelo všeč film Juno, pa Sweeney Todd mi je bil tudi dober, čeprav nisem nekako fan mjuziklov. Izjema je morda le še legendarni Hair. Pa ziher se bom še česa spomnila. RadaJem

Anica iz ČD  

član od: 6.11.2007

sporočila: 38

5. mar 2008 21:42

k španskim paše še kak Almodovarjev, vsaj Vse o moji materi... Kaj pa dokumentarci? Za Naš vsakdanji kruh, ki se zdaj vrti, rabiš baje precej dober želodec, pa še en je bil na temo hrane - Super Size Me. Je kdo gledal Otroke s Petrička? Žalostno zelo. Anica iz ČD

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

5. mar 2008 21:54

A propos Almodovarju, danes zvecer je na Analu K Cvet moje skrivnosti (vreden ogleda zlasti zato, ker v nekem prizoru pleše flamenco tudi glavni junak mojih mokrih sanj, Joaquin Cortes). lp, proxima

veverica  

član od: 12.11.2001

sporočila: 1038

5. mar 2008 22:09

Vendelina, Taxidermia, je res nekaj posebnega, ampak po mojem sploh ne moreš rečt, da ti je tak film lahko všeč. Ma, lahko je dober, edinstven, ampak všečen!?! Kaj pa vem. Totalno izven vseh kontekstov ... Med španskimi priporočam še ogled Favnovega labirinta. The Departed oz. Dvojna igra po naše, pa je res eden izmed boljših ameriških filmov iz tega tisočletja. Moje mokre sanje pa bi bile npr, da bi namesto Kirsten Dunst igrala v Elizabethtown... najbrž nas ni malo veverica

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti