Količina pecilnega praška

golubić  

član od: 13.5.2007

sporočila: 1276

1. mar 2008 10:28

Jaz pa zmeraj uporabljam sodo bikarbono,pecilni mi je "nagajal" ko sem bila noseča.LP. golubić

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

1. mar 2008 10:52

Jaz pa ponavadi uporabim tisto vinsko zadevo. Mislim, da je vinski kamen (popravite me, če nimam prav), ki se kupi tam pri zdravi prehrani v trgovini. Pa še to dam malo. Za mafine uporabljam pa še sodo bikerbono. Jelenckova

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

1. mar 2008 12:41

Jaz v vse recepte dajem noževo konico pecilnega...ga mami okusi takoj.razen v mafine ga dam malo manj kot pol vrečeke,da se bolj dvignejo... Roncolino

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

1. mar 2008 14:52

Tudi mene moti okus pecilnega praška in okus bikarbone za njim ne zaostaja. Po mojem spominu sta tudi zelo podobne sestave. Če sem poštena, okus tudi vinski kamen.

Problem pa je v tem, da večina receptov pretirava s količino. Če je vrečka pecilnega praška za 500 g moke, ga je treba dozirati v sorazmerju. O tem smo pred gratkem že pisali.

Nekateri recepti, ki vsebujejo dovolj jajc in sladkorja, zahtevajo tudi pecilni prašek. Tam se mi zdi, da je nepotreben. Mogoče ima kdo izkušnje, v kakšnem razmerju pecilni sploh ni več potreben.

F r i n a

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

1. mar 2008 19:06

Jaz ga sploh nebi dajala v biskvit. Beljakov sneg dovolj zrahlja testo. Tudi pri biskvitih za torto ga enostavno izpustim. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti