Pesmica za 8. marec

STANEJ  

član od: 4.9.2006

sporočila: 186

tema odprta - 28. feb 2008 11:41 | ogledi: 10.787 | odgovori: 12

Mogoče , kdo pozna kako kratko pesmico za 8. marec. Gre se namreč za mojega nečaka , ki je star 6,5 let. Otrok bo nastopal v vasi ob 8.marcu- dnevu žena. Vaje bodo že zdaj čez vikend. Iskala sem že prek interneta , pa nič, tudi moja otroka , ki sta že večja se ne spomnita nobene kratke. Saj bi otrok vprašal v šoli ampak so počitnice. Pesmico pa mora imeti že jutri , ko bo prva vaja.

Hvala že v naprej .

STANEJ

***amy***  

član od: 24.1.2008

sporočila: 289

28. feb 2008 11:48

Kakšnno pesmico pa rabi? Jaz se ne spoznam tako zelo na te stvari..... Ampak če sem prav razumela, potem jo rabi za nastop, ko bo recitiral pred publiko? Tema pa ni pomembna? Potem predlagam tisto klasično staro "Mamica je kakor zarja....." Saj vem, je že precej obrabljena, ampak meni jo je vedno lepo slišati! Pozdraučka vsem! ***amy***

sikamaco  

član od: 22.11.2006

sporočila: 47

28. feb 2008 11:53

Moja osnovnošolska leta so že daleč, ampak se spomnim ene pesmice, ki sem jo recitirala na proslavi za dan žena (takrat materinski dan še ni bil na programu praznovanja). Upam, da se še prav spomnim: MAMICI Rože so zate, tudi marjetke, vzemi še mene v šopek med cvetke. Primi za lička me, pa me poljubi, jaz bom pa tebe, ne boš ne na izgubi sikamaco

jankica  

član od: 12.10.2005

sporočila: 856

28. feb 2008 11:55

Majhna sem bila, piške sem pasla, ...

jankica

STANEJ  

član od: 4.9.2006

sporočila: 186

28. feb 2008 12:14

Hvala lepa vsem .Ja Amy rabi jo za nastop pred publiko. V vasi pripravljajo proslavo za 8. marec. Amy kako gre že ta "Mamica je kaor zarja ... " , če ti ni pretžko, jo napiši celo. lp STANEJ

PACKA  

član od: 23.9.2003

sporočila: 344

28. feb 2008 12:41

Osmi marec dan žena, je tvoj praznik mamica. Bodi zdrava in vesela, da boš očku dobra žena. Za tvoj praznik mamica, dam ti šopek iz srca. PACKA

***amy***  

član od: 24.1.2008

sporočila: 289

28. feb 2008 13:14

Stanej, gre nekako tako: Mamica je kakor zarja, zjutraj se smehlja, ko še v postelji se dete s sanjami igra. In zato nikdar mamice ne dam. Eno le na svetu širnem mamico imam. Mamica je kakor luna, dolge b"di noči, da počiva njeno dete mirno, brez skrbi. In zato nikdar mamice ne dam. Eno le na svetu širnem mamico imam. Mamica je kakor sonce, srček njen je zlat, kakor žarek, ki posije od nebeških vrat! Ta pesmica je res zelo lepa, je pa tudi precej dolga. Hehe. Dober nastop želim nečaku, ***amy***

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

28. feb 2008 13:19

Leta 1983 sem na proslavi v pionirski uniformi recitirala: Osmi marec dan žena, dan vseh mamic in deklet. Vsaka v roki nosi cvet, vsaka srečno se smehlja. Bilo nas je enih deset, vsi smo imeli take kratke pesmice tako da je bil en kontekst. tigris

sara.vidmar  

član od: 12.1.2005

sporočila: 654

28. feb 2008 14:47

Snežne krpe so že redke, le v gorah se sneg iskri. Prvi teloh sonca išče, v marcu se pomlad rodi. .... (potem tu menda nekaj manjka?).... Ciciabani pa želimo mamam svojim iz srca, da bi srečno praznovale osmi marec - dan žena. To smo mi recitirali kot otroci. sara Sporočilo je spremenil(a) sara.vidmar dne 28. feb 2008 14:53:33

mala zelena  

član od: 9.7.2007

sporočila: 266

28. feb 2008 22:39

kaj pa tista: "Jaz pa grem na zeleno travco , trgat rož"ce za mojo mam"co, trgat rož"ce za mojo mam"co, lepe bele marjetice..." mala zelena

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?terezija
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti