Tatarski biftek- in kaj poleg?

stara  

član od: 12.10.2005

sporočila: 380

19. feb 2008 7:14

K tatarskemu bifteku ponudim samo popečen kruh, maslo in majonezo.

 

stara

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

19. feb 2008 8:30

Pri nas obvezno francoska solata in kaj kislega. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

19. feb 2008 8:54

Hvala vsem,-doslej sem delala tatarski samo s popecenimi kruhki in maslom,ampak v manjsih kolicinah,bolj kot predjed za kaksne vecje priloznosti,-tokrat bo pa samo tatarski,pa so mi vsi predlogi kaj se dodati zraven,vec kot dobrodosli!Lp lucka

katra55  

član od: 10.7.2007

sporočila: 198

19. feb 2008 9:09

Mi imamo zraven popečen kruh in francosko solato. katra55

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. feb 2008 9:39

A znaš narediti pindžur kremo (melancane, paradižnik, paprike, vse zmleto in za piko na i se dodajo še mleti orehi)? Pa paprika kremo? Pa oliva-melancana kremo/pasto? K biftku, kjer je mesna informacija, bi jaz dala še za ščepec zelenjavne informacije - se pa strinjam z atijemzlatijem, da ni, da bi tule pretiraval z mnogo mnogoterega. Vendelina jr.

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

19. feb 2008 10:14

Vendelina, nikad cula za pindzur kremo, imam pa zmeraj melancane na vrtu, pa paprike,pa orehe tudi imamo doma,- ker se mi zdi zanimivo,bi lahko prosim o priliki napisala recept ali vsaj,kje naj poiscem? lucka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

19. feb 2008 11:36

Lučka52, pindžur je v osnovi ena makedonska delicija in mislim, da je za Pindžur tudi recept v bazi. So me pa Makedonci podučili, da ima vsak Makedonec, ki zna kaj v kuhinji narediti, en čisto svoj pindžur. Mojo pindžur izvedbo je pohvalil Makedonec iz Bitole in na temelju tega sem si jo upala dati na preizkus še enemu iz Skopja...in na temelju tega ti tule prodajam pindžur kremo (za kaka dva litra je bo nastalo): - Vzameš 1 kg melancan, 1 kg paprik, 1 kg paradižnika - Narežeš melancane na kolute in posoliš, počakaš, da gre grenčina ven, spereš, osušiš in jo režeš naprej na manjše koščke - Narežeš sočivje na koščke cca 3-4 cm, opečeš na maslu, dodaš olje (v osnovi dajejo sončnično, meni je bližje olivno) nadaljuješ s peko sočivja v pečici (najbolj enostavno se to naredi v steklenem pekaču). Pečeš kakih 80 minut na 170 stopinjah. - Pečeno zelenjavo bodisi precediš ali pa pobiraš z odcejalno zajemalko (gre precej vode ven iz paradižnika) - dodaš med 10-15 dag mletih orehov. Če ti orehi ne sedejo, lahko daš tudi mandlje. Vse skupaj prepasiraš s paličnim mešalnikom. (v original receptu se samo orehi premešajo, zelenjava pa se ne pasira naprej....pa v original receptu se to dela z vrečami paprike in paradižnika in to so v prejšnjem stoletju res počeli dva dni, da se je pleme lepo zamotilo z lupljenjem paprik, s pečico se pa stvar bistveno skrajša,....). Tvarino vliješ v steklene kozarce in pasteriziraš. Dobro je tako hladno, lahko pa dodajaš tudi h kakšnemu meso "brez karakterja", nastane čisto zanimiva jed. Gre tudi dobro k mesu na žaru, se pa lahko uporabi tudi kot namaz na kruh. Vendelina jr.

RadaJem  

član od: 12.6.2006

sporočila: 1338

19. feb 2008 13:36

Joj, pindjur je meni takooooo dober, hvala za recept! RadaJem

Kyara  

član od: 24.5.2006

sporočila: 2384

19. feb 2008 14:00

Kaj pa čebula, česen, čili? Jaz dodam še to, vse pa ne pasirem, pač pa zrežem pečene paprike in pečene melancane na majhne koščke in potem dušim.

Sicer pa ima vsak svoj recept, moja sta enaka,  turški in pa srbski.Dobro za prste polizat.

K bifteku pa rada postrežem tudi liste sveže solate, kakšen kuhani jajček, majonezo, po možnosti domačo in obvezno vložene kisle kumarice.

Kyara

Tanja05  

član od: 26.12.2003

sporočila: 392

19. feb 2008 22:39

S čim se lahko nadomesti melancane?

Tanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti