Hrana za dojenčka

muffin  

član od: 17.10.2002

sporočila: 125

15. jul 2008 19:35

Z uvajanjem goste hrane nikar ne smeš čakati do 9.meseca. Priporočljivo je, da začneš uvajati pri 6ih mesecih (lahko tudi že v 5.mesecu), saj dojenček te starosti za zdravo rast in razvoj poleg mleka potrebuje tudi druga hranila. Uvajaš počasi - posamezen sadež oziroma zeljenjavo in menjaš na 3 do 5 dni. Na primer najprej tri dni le nekaj žličk soka, ki ga dobiš od naribanega jabolka, če ni reakcije, nadaljuješ s sokom od naribane hruške. Potem lahko počasi probaš drugo sadje in zeljenjavo, obvezno ga prekuhaš in spasiraš. Postopno uvajanje je pomembno tako zaradi tega, da si pozorna na morebitne alergične reakcije, kot tudi zaradi tega, da se dojenček najprej sploh naučiti jesti z žličko. Moj prvi otrok je potreboval kar dva meseca, da je z žličke uspel pojesti za cel obrok (ki ga je nasitil približno tako kot mlečni), drugi otrok pa je osvojil hranjenje z žličko v dveh tednih. Pri sedmih mesecih počasi že začneš dodajati piščančje meso (cca. 10 g). Z glutenom pa je potrebno počakati do 9. meseca, tako kot so že napisale predhodnice. Pa veliko užitkov pri hranjenju. muffin

seherezada  

član od: 19.11.2006

sporočila: 256

15. jul 2008 23:24

Naša vnukinja je imela včeraj 6 mesecev in do sobote je poznala samo okus maminega mleka. V soboto so ji pa prvič dali brokoli in kaže, da ji je okus všeč. Včeraj so probali s špinačo. Ne vem, zakaj se mi zdi, da so olnozrnati izdelki za malčke pretežka hrana? seherezada

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

16. jul 2008 0:19

Do devetega meseca samo dojenje???? A resno? To ti je pediatrinja rekla???? No, so že predhodnice vse povedale. Z žiti počakaj še kak mesec. Začni s sadnimi in zelenjavnimi kašicami. Nasveti glede prehrane so pa odlični v "Mamini paparici" (posebna izdaja revije Mama), ni treba kupovati dragih knjig. Atina

pomarandza  

član od: 8.1.2007

sporočila: 61

16. jul 2008 0:46

svoji hcerki sem pri 5-ih mesecih zacela kuhati juho - zelenjava in piscancje meso, skuhano pa kar direkt v mikser (juho, zelenjavo in meso) - da je nastala kasica, zraven tega pa je jedla se polnozrnat kruh - belega sploh ni hotela - tudi pri nas jemo samo tak kruh. je pa res dobro da vsako stvar prvic ponudis z razmakom, da ce pride do alergije, da bos vedela kaj jo je povzrocilo. pomarandza

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

16. jul 2008 12:48

Ali mogoče katera ve kako gre skupaj lubenica in dojenje.Moj je zelo občutljiv, jem lahko le banane in jabolka, kar je sadja seveda.

Za odgovore se vam v naprej zahvaljujem.

mizarka

matilda  

član od: 16.8.2006

sporočila: 1981

16. jul 2008 13:23

mizarka, odgovor na to vprašanje boš najlažje izvedela tako, da poskusiš čisto malo lubenice in vidiš, kako se bo obneslo. Očitno je, da sadje različno vpliva pri dojenju - jaz npr. banane nisem smela, saj potem nismo spali točno tri noči zaradi krčev. matilda

mark5  

član od: 4.4.2008

sporočila: 443

18. jul 2008 16:59

Vsak otrok je zase posebnost zato je težko delit nasvete kar poprek,sama boš morala ugotovit s postopnim uvajanjem,vedno naj bo le materino mleko na prvem mestu.Priporočam ti uvajanje zelenjave to počasi in z majhnimi koraki pa bo šlo. mark5

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

18. jul 2008 19:57

mizarka, vsekakor lahko uživaš lubenico, ta ne vsebuje alergetikov, je bogata vitaminom B6 in ugodno vpliva na ledvice. Edino ti boš malo večkrat na WC-ju.

kobra 1

mizarka  

član od: 24.5.2006

sporočila: 988

18. jul 2008 20:09

Hvala za odgovore, še posebno tebi kobra1.

lp

mizarka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti