Grafiti s sovržano vsebino širijo nestrpnost

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

17. feb 2008 11:05

ežoj, še vedno mislim, da so grafiti lahko umetnost, seveda ne na novi fasadi-vendar je lepše videti grd, umazan podhod porisan, še posebej, če se grafitar za izdelek potrudi. Ni res, da so grafiti le izražanje, kateri ulični tolpi pripadaš-Slovenija je itak premajhna za kaj takega, imam pa v mislih "trend", ki je vedno bolj prisoten v evropskih velemestih- mestna uprava "določi" kam, na katere zidove naj mladi rišejo-pa izdelki niso slabi, daleč od tega. Je pa razlika seveda med takim grafitiranjem in grafitiranjem kot vzvodom svojega nezadovoljstva nad družbo, ki določa pravila. Mislim, da je žalostno,da mladi mislijo, da je grafitiranje edini način za sproščanje svojega nezadovoljstva. LP Sashika

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

17. feb 2008 12:46

 

Sashika,

še vedno mislim, da so grafiti dejanje nestrpnosti do večine pasivnih državljanov. Mladi nimajo drugega vzvoda ( žal, to je edini vzvod po katerem lahko sežejo ), kot protest na tak način. Grafit izgubi smisel, ko ga država ( karkoli to bilo ) poskusi postavit v neke okvire, določi mesto, vsebino, estetske okvirje. Ko  bo država imela vse pod kontrolo, tako kot v ZDA,  se bodo pojavili tudi novi obliki protesta  ( tako kot v ZDA ), se pravi nekdo bo vzel puško v roke.........

limnol,

kaj pa če je grafit test inteligence mimoidočih?

Sicer, sedaj, ko imamo kapitalistično družbo, nič več ni naše ampak je moje, tvoje.........., večina tega ( vsaj velikega ) je pokradeno, a se ti ne zdi, da nekdo, ki se čuti pokraden, to tudi pokaže, recimo z vandalizmom?

ežoj

...Denise...  

član od: 16.2.2008

sporočila: 35

17. feb 2008 13:38

Hvala za prispevke, tu na forumu je nastala že prava debata...:P ...Denise...

Sashika  

član od: 29.3.2006

sporočila: 639

17. feb 2008 13:49

Seveda,Ežoj,strinjam se, da grafit izgubi svoj smisel, ko je postavljen v okvir države, kljub temu pa mislim, da grafiti niso edini vzvod, preko katerega lahko mladi izrazijo svoje nezadovoljstvo. Še posebej ne v današnji družbi, ki se (ne)upravičeno deklarira kot svobodna, ne-represivna. Ne vem zakaj, ampak grafiti iz protesta se mi zdijo preživeti, vezani na totalitarni sistem, kjer veliko drugih možnosti mladi niso imeli. Danes npr.veliko več ljudi bere forume, bloge, sodeluje na myspace-u, facebook-u, ki so -tako pač je- postali tudi družabna središča virtualnega sveta, kamor mladi vse pogosteje zahajajo (pišejo, objavljajo slike, filmčke)-namesto da bi se dobili na (današnjem lepem) sončku na kavici zunaj LP Sashika

...Denise...  

član od: 16.2.2008

sporočila: 35

17. feb 2008 14:18

SAMO NEKAJ BI JAZ ŠE TUKAJ REKLA....KOT SMA ŽE OBE S TEJO OMENILI, SMO NA PREJŠNJI DEBATI ODKRILI DA JE IMELA A SKORAJ POLOVICA DEBATNIH SKUPIN ISTO KOT MI.(ISTE STAVKE, PODPORE, LITERATURO,ITD.) ZATO VSE OBISKOVALCE TE STRANI, KI STE TAKO ALI DRUGAČE VKLJUČENI V DEBATO NA DRŽAVNI RAVNI, PROOOOSIM DA NIKAKOR NE DOBIVATE KAJ S TE STRANI. SAJ VEM DA IMA VSAK PRAVICO, AMPAK DO SPOŠTOVANJA DO NAS, SKUPINE NO_NAME, NE KOPIRATE TEGA. MISLIM DA SI TUDI VI NE ŽELITE, DA PRIDETE NA DEBATO IN IMATE ISTE STVARI KOT KOT MI. PROSIM, ODPRITE SI SVOJ FORUM.....PA BREZ ZAMERE....:p....LJUDJE, VI PA ŠE KAR DODAJAJTE PRISPEVKE(HVALA,HVALA...)...IN UPAM DA SE VAM NISEM ZAMERILA:p ...Denise...

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

17. feb 2008 14:23

Ne, ežoj, ne zdi se mi, da lahko vsak, ki se počuti okradenega, uničuje stvari okoli sebe. A me vabiš, da ti razpraskam avto, ker so meni ukradli bicikel (in sprivatizirali "mojo" bivšo firmo in spravili očeta na beraško palico, ker mu firma ni plačevala socialnih prispevkov, pa sploh ni vedel za to - zdaj ima pa penzijo za bog pomagaj)? Kot test inteligence ali kako že? A ni bolj inteligentno energijo vložiti v kaj nedestruktivnega, da ne rečem dobičkonosnege? lep pozdrav, Sonja

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

17. feb 2008 17:55

Bi rekla da vsak ki z grafitom uniči tujo lastnino sam po sebi že išče nestrpnost,torej jo povzroča.Lansko poletje so v Postojni zavladale Lubenice.Sploh niso bile slabe celo zelo stilsko dodelane,le da so bile velike 5x3m in so se potem nekatere fasade barvale na račun davkoplačevalcev.Umetnika so sicer dobili,če bo povrnil škodo pa ne vem.Nekaj lubenic je še na zapuščenih stavbah ,ki so namenjene rušenju,proti takim umetninam nimam nič.,celo všeč so mi,na javne zgradbe turističnega in državnega pomena pa to ne sodi.Prej bi rekla,da kazi državo v očeh tujcev,ki jih je Postojna polna.Plaskalo pa se bo se ve na čigav račun. anaeva

kobra 1  

član od: 15.6.2006

sporočila: 1881

17. feb 2008 18:06

Žal je vedno več grafitov, ki ne povedo nič revolucionarnega, oziroma nimajo umetniške podlage. Največkrat so sproščanje nekoristno porabljene odvečne energije, ki ji rečemo tudi vandalizem.

kobra 1

...Denise...  

član od: 16.2.2008

sporočila: 35

18. feb 2008 15:40

Kakšne lubenice?....(ne kapiram) ...Denise...

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

18. feb 2008 16:50

...Denise... je napisal/a:
Kakšne lubenice?....(ne kapiram) ...Denise...
Sprehodi se malo po Postojni in bližnji okolici,pa ti bo jasno.Bi ti prilimala kakšen link,je bilo o tem veliko v medijih pa jih trenutno ne najdem.Lepe lubenice,samo veliko škode.Storilec kazensko preganjan,..... anaeva

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti