Dragi kuholjubci! kdor ima recept za jabolčno marmelado, naj mi prosim piše.

neznan uporabnik

tema odprta - 21. sep 2002 16:36 | ogledi: 2.542 | odgovori: 2

Zanima me, če ima kdo recept za jabolčno marmelado.

Hlvala že vnaprej, Sašo.

Prosim Vas, da napišete recept na saso.braz@siol.net ali pa na forum.

Sašo Braz

Henri  

član od: 13.9.2001

sporočila: 317

21. sep 2002 18:05

1,5 kg kislih jabolk, 1 kg zelirnega sladkorja, 1 l vode; jabolka olupis, odstranis sredico s peckami, zrezes na krhlje. Olupke in sredico s peckami skuhas v nekaj vode na mehko (15 min) in spasiras. Krhlje polozis v dobljeno melaso in na mehko skuhas. Ko je kuhano polozis krhlje na sito, da se odcedijo. Potem jih das v posodo, kjer jih posipas z nekaj sladkorja in pustis cez noc pokrito na hladnem. Naslednjega dne skuhas ostali sladkor v 4 dl vode, dokler ne dobis cist prozoren sok (sirup) brez pen. Nato dodas krhlje in kuhas dokler ne nastane prozorna marmelada. Nato hitro napolnis ciste in zagrete kozarce in zapres vse, se vroce, z vrocimi pokrovi. Potem das na stran, da se vse ohladi, in nato v shrambo! Henri

dalsi  

član od: 18.9.2002

sporočila: 339

30. sep 2002 22:19

3 kg jabolk, limono, sladkor, cimet Jabolka olupiš in narežeš na kockice. Poškropimo jih z limoninim sokom, da ne potemnijo. Na vsak kilogram narezanih jabolk dodaš 75 dag sladkorja. Sladkor raztopiš v 4 dcl vode in segrevaš ob neprestanem mešanju, da se rastopi. Nato dodaš za nožev vrh cimeta, preostali limonin sok in nekoliko krhljev limonine lupine. Dodaš jabolka in kuhaš, da se zgosti. Preden napolniš v kozarce in shraniš limonino lupinico odstraniš. Želim ti veliko veselja pri pripravi in dober tek. Marjana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti