Vožnja v krožiščih

mišika  

član od: 12.10.2005

sporočila: 374

tema odprta - 7. feb 2008 7:03 | ogledi: 2.429 | odgovori: 42

Ali znate voziti v krožiščih?

Vsak dan se jezim, ko pridem v krožišče in večina ne pozna pravil vožnje, in seveda med njimi je veliko moških, kateri najbolj godrnjajo, kako so ženske nerodne za volanom.

mišika

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

7. feb 2008 7:24

Znam, ker sem naredila izpit pred dvema letoma. Nas so v avtošoli veliko učili kako voziti po krožiščih, starejši vozniki jih pa verjetno niso (še) toliko vajeni. Se pa ne jezim, skušam bit "cool" za volanom lp saš

mišika  

član od: 12.10.2005

sporočila: 374

7. feb 2008 7:37

Sem že preiskusila mišika

Jelenckova  

član od: 30.3.2005

sporočila: 2053

7. feb 2008 7:46

Krožišča so moj sovražnik številka 1. Poleg tega, da je treba vedno dati iz 5 v 3 ali celo 2 prestavo (še posebej, če imaš koga pred sabo) in premzati ko norc,...je treba hkrati držati za volan in prižgati žmigavec, kar, če zavijaš, zna biti velik problem. Zato po večini noben ne da žmigavca, da potem ne veš kam kdo zavija. Ja in potem si predstavljajte, da je med Lj in Hr ene 10 krožišč,... Ja, se moram tudi pohvaliti, da sedaj večkrat peljem iz Lj vsaj do Litije,...napredujem pri vožnji. Jelenckova

seherezada  

član od: 19.11.2006

sporočila: 256

7. feb 2008 8:13

Vsaj en teden bi morali dežurati policaji na vseh krožiščih, le tako bi se ljudje zelo hitro navadili vklapljati smerokaze. Ravno zaradi tega prihaja do zastojev, ker ne veš, kje bo kdo zapeljal ven. seherezada

mišika  

član od: 12.10.2005

sporočila: 374

7. feb 2008 8:14

Hvala Jelenckova...prav nasmejala si me.... mišika

Nikita  

član od: 21.6.2004

sporočila: 286

7. feb 2008 8:24

Krožišče je najboljše križišče. Nikita

KARMINA  

član od: 17.11.2003

sporočila: 755

7. feb 2008 8:30

Sicer spada v eno drugo temo, ampak tudi sem paše: Blondinka razlaga prijateljici: "Padla sem pri vozniškem. Zapeljala sem v kižišče s krožnim prometom, in ker je pisalo 30, sem 30-krat peljala okoli, pa me je vrgel." Prijateljica, tudi blondinka: "Gotovo si se zašetal!" Lep predpraznični dan K

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17787

7. feb 2008 8:35

jelenckova, a ti v avtu dvojno vidiš???? Če šteješ od AC v Šentjakobu, se mi zdi, da jih je vsega 5, šestega delajo, sedmi se obeta....

Meni pa so taka, enostavna, z enim pasom zakon, ona z več pasovi so mi malo manj všeč. Pa vozniki na njih tudi. Smerniega kazalca pa ja ni problem vklopit, no. Mezinec lahko dela svoje, ga drugi dela telesa pač ne ovirajo pri tem.

Sva si različni, meni je vožnja tja dol ob savi prava uživancija, sploh, če je lepo vreme (mi pravi vsak petek prijateljica: ti zavidam, ker se boš spet peljala tam ob Savi...................)

rimljanka - zasebno mnenje

tjamat  

član od: 3.7.2007

sporočila: 24

7. feb 2008 8:41

Pridite k nam v Novo mesto, pa boste videli, kakšna krožišča imamo mi-so tako majhna, da ne velja nobeno pravilo; in tako na gosto posejana, da se ti pri zadnjem že vrti v glavi...Enkrat na mesec pa zagotovo naletiš na koga , ki gre na največjem krožišču v kontra smer... tjamat

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti