Vožnja v krožiščih

Nikita  

član od: 21.6.2004

sporočila: 286

7. feb 2008 11:05

Primerno bi bilo da bi imelo vozilo na notranjem pasu prednost pred tistim, ki vozi po zunanjem pasu. S tem bi se namreč izognili strahu voznikov, da z notranjega pasu ne bodo mogli pravočasno zapustiti krožnega križišča na želenem izhodu. Takšen sistem prednosti poznajo na primer v Angliji. Nikita

tigris  

član od: 9.5.2007

sporočila: 261

7. feb 2008 11:29

Krožišča... od začetka sem se tomačevskega na veliko izogibala, sem rajši šla po drugi cesti, potem pa se je sčasoma povečevalo število manjših krožnih v manjših krajih in sem se navadla in vidla, da je to prav ena elegantna rešitev in mi zdaj tudi veliki tomačevski ni problem. Edino oni od cityparka do haleA me znervirajo, ker jih je tolko. Največja paranoja v prometu pa so meni križišča z ogledali (no, vsekakor je boljše z kot brez, če je že taka situacija). V našem kraju se namreč zdolgočaseni mladci predvsem ob petkih zvečer radi znesejo nad njimi in potem v njih ne vidiš zornega kota, ki bi ga moral. tigris

Cila  

član od: 5.10.2006

sporočila: 3768

7. feb 2008 11:34

Nikita je napisal/a:
Primerno bi bilo da bi imelo vozilo na notranjem pasu prednost pred tistim, ki vozi po zunanjem pasu. S tem bi se namreč izognili strahu voznikov, da z notranjega pasu ne bodo mogli pravočasno zapustiti krožnega križišča na želenem izhodu. Takšen sistem prednosti poznajo na primer v Angliji. Nikita

Ravno tole je mojega moža dolgo motilo, ker je smatral, naj imajo prednost tisti, ki bi krožišče radi zapustili.  Šele potem, ko je vprašal na avtošolo in na policijo, se je sprijaznil s predpisi. Pri sedanji ureditvi nimaš nobenega motiva, da bi se umaknil  na srednji pas.

Vilma S - super link.

Ežoj, tudi ti Brut? Torej le nisem edina

Cila

mišika  

član od: 12.10.2005

sporočila: 374

7. feb 2008 12:07

No saj sem napisala...pametni moški vozniki hahaha..... mišika

Pecenka  

član od: 23.1.2007

sporočila: 225

7. feb 2008 12:44

Pa vsem je tako zelo težko naredit še en notranji krog, če v prvo ni možnosti za menjanje na zunanji pas in nato izvoz. Pecenka

tinca  

član od: 3.9.2001

sporočila: 907

7. feb 2008 13:23

Za tiste, ki se pritožujete nad manjšimi krožišči - enkrat sem poslušala eno oddajo po radiu - taka krožišča (sploh če so "usred ničega" kot recimo tisto na poti proti Smledniku) imajo med drugim tudi vlogo umirjevalca hitrosti in prometa nasploh. Vse ostalo pa velja kot ste napisale. Vsak dan eno kastrolco smeha vam želi Tinca

ursa40  

član od: 28.4.2005

sporočila: 610

7. feb 2008 13:30

Buuuu.. jaz jih sovražim krožišča. Sicer poznam pravila vožnje pa mi vseeno ne gredo od rok in nog. Križišče s pasovi levo, desno in naprej so zakon. Lepo pa radi se imejmo ursa40

TašaL  

član od: 17.1.2008

sporočila: 2

7. feb 2008 14:17

Najbolj žalostno se mi zdi, da tudi nekateri policisti ne vejo voziti v krožišču. Kajti tudi oni ne dajo smernega kazalca, ko zapuščajo krožišče in ljudje jih kaj radi posnemajo. Smešno pa se mi zdi, da dajejo smeri kazalec preden zapeljejo v krožišče (saj je obvezna smer v desno), ko pa ga zapuščajo pa ne. Tudi meni se drugače zdijo krožišča boljša kot semaforizirana križišča. TašaL TašaL

andrejka  

član od: 1.8.2004

sporočila: 800

7. feb 2008 14:56

Moja 12-letnica je brezhibno rešila test simulacije za krožišča in križišča. Tudi sama imam rada križišča in se mi zdijo odlična rešitev, da ne prihaja do zastojev - kultura voznikov pri nas pa je že problem. Po Franciji in Angliji so bila krožišča vsakdanja že pred 20 leti - no, najbrž že prej, ampak takrat sem se z njimi prvič množično srečala na potovanju po teh dveh deželah.

Reca  

član od: 1.3.2004

sporočila: 3814

7. feb 2008 15:08

Super rešitev bi rekla, nič takega kar nebi obvladala, pa naj je križišče veliko ali malo. Me pa zanima, zakaj je samo pri nas tak problem pri vošnji v krožiščih. V tujini vsi dajejo smernike, se znajo razvrščat iz enega pasa na drugega in ni problemov tudi če so starejši. Po mojem je prinas kaj drugega in ne neznanje. Jaz sem že naletela na to, kako sta dva mulca na motorju naravnost izivala usodo, se vozila po krožišču v nasprotno smer, se smejala in kazala šoferjem.................., da ne rečem kaj. Policaja pa nikjer, jasno da ne, saj tam jih ni kjer so potrebni. lp Vesna

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecanjica1998
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti